Gå til innhold

HJELP!Stearin på et speil med treramme....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Overskriften sier seg vel selv. Har sølt stearin på en speilramme... trenger tips til hvordan jeg skal få det bort.... kan jeg legge strykejern på en glass plate? høres litt skummelt ut... Har også grist stearin oppi de små glassene som telysene står oppi. Funker det å vaske dem i oppvaskmaskinen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

VARMT VANN!! Det tar kbekken på stearinen! Ikke ta den i maskinen.. Staerinen smelter først, og når det blir kaldt "stivner" den til (kan gå utover maskin)

Ta en varm klut på speilet, eller under vann hvis det er mulig.. Samme med telysholdere! Blir som nye :)

Gjest hopeful
Skrevet

Legg avispapir mellom strykejernet og glasset.. prøv deg litt frem.. Hvis glasset er veeldig tynt bør du kanksje være litt forsiktig, men tror det skal gå;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...