Floja Felíz Skrevet 19. oktober 2006 #1 Skrevet 19. oktober 2006 Jeg har lyst på scooter og tenker på å kjøpe brukt, men aner ikke hvilke merker som er gode og hva jeg skal se etter ellers, annet enn at der ikke er heftelser og at den ikke skal være trimmet. Noen som har noen gode tips til en nybegynner?
Frida Frosk Skrevet 19. oktober 2006 #2 Skrevet 19. oktober 2006 Jeg kjører Vespa og er veldig fornøyd med det. Modellen heter ET4. Det er en 4-takter som ikke har den gressklipperlyden 2-taktere har. I tillegg slipper du fylle olje, da den bare byttes ved service. Starter lett og bruker lite bensin. Aksellerasjonen er god, og den går i 45 i oppoverbakke og ca 50 på flatmark.
TheHairyToothfairy Skrevet 19. oktober 2006 #3 Skrevet 19. oktober 2006 Yamaha og Suzuki er nok vinnere. Unngå alle kinesiske og koreanske billigmerker, de er ikke så billige alikevel. Trenger du motordeler eller lignende, så er det sjeldent noen som kan hjelpe deg. Italienske merker sliter med akkurat det samme som italienske biler - motorene tåler ikke en skvett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå