Gjest Gjest Skrevet 18. oktober 2006 #1 Skrevet 18. oktober 2006 Skal lage panerte kjøttkaker til middag og i oppskriften står det at jeg skal bruke strøkavring.... Anyone??
pulverheksa Skrevet 18. oktober 2006 #2 Skrevet 18. oktober 2006 I alle butikker stort sett, står i lag med bakevarene. Et tips som jeg bruker for jeg syns det er bedre enn strøkavring. Jeg moser et knekkebrød i foodprossessoren eller i morter og bruker det i stedet.
Gjest Gjest Skrevet 18. oktober 2006 #3 Skrevet 18. oktober 2006 I alle butikker stort sett, står i lag med bakevarene. Et tips som jeg bruker for jeg syns det er bedre enn strøkavring. Jeg moser et knekkebrød i foodprossessoren eller i morter og bruker det i stedet. ← Lurt! Takk for tipset! Bruker du lyse eller grove knekkebrød da?
aimee Skrevet 18. oktober 2006 #4 Skrevet 18. oktober 2006 Du kan jo kjøpe kavring da, i steden for knekkebrød. Siden du skulle bruke stråkavring i oppskriften
Frk. Stella Skrevet 18. oktober 2006 #5 Skrevet 18. oktober 2006 Og noen steder heter strøkavring griljermel... Står som regel sammen med bakevarer ja.
pulverheksa Skrevet 18. oktober 2006 #6 Skrevet 18. oktober 2006 Lurt! Takk for tipset! Bruker du lyse eller grove knekkebrød da? ← Bruker vanlige husmanknekkebrød
Gjest Gjest Skrevet 19. oktober 2006 #8 Skrevet 19. oktober 2006 Ikke kjøp det billige fra coop (tror det heter xp). Det smaker gammelt kneip, og ødelegger maten.
Gjest Gjest Skrevet 19. oktober 2006 #9 Skrevet 19. oktober 2006 Du kan spare på skalker fra børd, la dem tørke i fri luft og så knuse dem i foodprocessor eller lignende. Alle slags brød fungerer like bra. ← Ja, men hvem gidder å strø rundt seg brødskalker rundt på kjøkkenet da???
Gjest Funky Punk Skrevet 21. januar 2013 #10 Skrevet 21. januar 2013 Ja, men hvem gidder å strø rundt seg brødskalker rundt på kjøkkenet da??? (Jeg vet at dette er en gammel tråd, men jeg svarer likevel) Jeg pleier å legge alle skalker i en pose som jeg oppbevarer i fryseren. Når jeg har fylt posen(e) så kjører jeg de til smuler og har de over i en krukke med lokk og bruker de til fisk, kylling, kjøttboller m.m. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå