Gjest Vet ikke Skrevet 17. oktober 2006 #1 Skrevet 17. oktober 2006 Jeg har kjøpt et par pene, svarte skinnstøvletter på Mango. De er 100% kuskinn og matte i fargen. Det er meldt regn i morgen, og jeg tenkte å impregnere dem. Det går vel greit det på sånt type skinn? Jeg har en vanlig spray fra Bianco, det står at den kan brukes på skinn og tekstiler. Håper noen har litt peiling, vil ikke risikere å ødelegge de nye skoene mine!
Gjest niomi Skrevet 17. oktober 2006 #2 Skrevet 17. oktober 2006 Kjøpte meg nye skinnsko i dag, og spurte om dette. Impregneringsspray er visst greit, men ble anbefalt minkfett (eller minkolje, husker ikke helt hva det het...) Så impregner de med impregneringsspray, du, og kjøp disse mink-greiene (som du får kjøpt på skobutikk) senere og sett støvlettene inn med det.
Gjest niomi Skrevet 17. oktober 2006 #3 Skrevet 17. oktober 2006 Og matt kuskinn - neppe bra med de mink-greiene, gitt... Men impregneringsspray går fint!
Catzy Skrevet 17. oktober 2006 #4 Skrevet 17. oktober 2006 Tror jeg ville tatt med støvlene til en bra skobutikk. Så kan de anbefale deg hva du skal kjøpe, etter å ha sett nøyere på dem. Veldig generelt og fordumsfullt sagt, men jeg ville gått i en skobutikk som ikke er kjede, og sett etter folk som har litt erfaring. (17 år gamle ansatte på Skoringen har i mitt hode ikke like mye peil som 45 år gamle ansatte på en skikkelig skobutikk.)
Gjest niomi Skrevet 17. oktober 2006 #5 Skrevet 17. oktober 2006 Ja, det syns jeg var litt fordomsfullt, gitt... Btw: Den 25-årige ekspeditøren spurte butikklederen (på 45) om råd da jeg spurte, siden hun var usikker...
Catzy Skrevet 17. oktober 2006 #6 Skrevet 17. oktober 2006 Ja, det syns jeg var litt fordomsfullt, gitt... Btw: Den 25-årige ekspeditøren spurte butikklederen (på 45) om råd da jeg spurte, siden hun var usikker... ← Så lenge de spør hvis de er usikre, så er det jo kjempefint. Og ansatte på 45 år kan også være helt på jordet og nyansatt og generelt ikke ha snøring på sko.
Cupcake Skrevet 18. oktober 2006 #7 Skrevet 18. oktober 2006 Og husk at de skal impregnerers etter hver gang de har vært våte. Det leste jeg nylig på Skoringen sine nettsider.
Vendie Skrevet 18. oktober 2006 #8 Skrevet 18. oktober 2006 (endret) Og husk at de skal impregnerers etter hver gang de har vært våte. Det leste jeg nylig på Skoringen sine nettsider. ← Virkelig? Uansett - aldri impregnere skoene før de er HELT tørre, ellers vil de lekke som ei sil. Endret 18. oktober 2006 av Vendie
Cupcake Skrevet 18. oktober 2006 #9 Skrevet 18. oktober 2006 Nei, selvfølgelig må de være helt tørre. Derfor skrev jeg "etter hver gang de har VÆRT våte".
Vendie Skrevet 18. oktober 2006 #10 Skrevet 18. oktober 2006 Skjønte det, men jeg måtte bare presisere det likevel.
Gjest Vet ikke Skrevet 18. oktober 2006 #11 Skrevet 18. oktober 2006 Takk for svar, dere! Jeg brukte ikke støvlettene i dag allikevel, men nå vet jeg iallfall hva jeg må gjøre før de kan tas ut på tur i regnet
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå