Henna Skrevet 11. oktober 2006 #1 Skrevet 11. oktober 2006 For noen dager siden tikket det inn en melding på telefonen min som fra en som omtalte seg som en hemmelig beundrer. Så jeg spurte nå om det var noen jeg kjente, men nei det var det ikke. Prøvde å dra ut av han hvordan han da har fått nummeret mitt og etter litt om og men fortalte han at han har sett meg på et kjøpesenter, syntes jeg var så søt og sjarmerende, har notert bilnummeret mitt og sjekket opp på biltilsynet hvem bilen er registrert på. Googlet mannen og av infoen jeg fant, og tonen i meldingene, virker dette som en oppgående mann. Men allikevel.... Det skjedde meg også for halvannet år siden da jeg holdt på å flytte inn i ny leilighet og det var noen bygningsarbeidere som arbeidet med nabohuset. Etter noen dager tikket det en smsmelding inn hvor han har etter å lagt merke til meg har sjekket opp bilnummeret mitt for å finne ut hvem jeg er. At dette gjentar seg synes jeg er umåtelig festlig, altså jeg ler bare av det og får ta det som et kompliment. Nå er jeg i et forhold og responderte på siste sms med å opplyse om dette og han beklaget at han kontaktet meg. Er dette en "vanlig" sjekkemetode hos tilsynelatende oppegående menn? Ville nå tro at mange vil bli skremt av å bli sjekket opp på den måten, at man tar seg bryet med å innhente informasjon om noen man bare har sett. Kommer nok til å kikke meg over skuldra et par ganger neste gang jeg er på det senteret ihvertfall, men velger å tro at det ikke blir noe fotfølging av det:-) Så, har noen av dere vært borte i dette "sjekkefenomenet"? Ville du blitt skremt av det? Eller smigret av at noen gadd å faktisk bruke tid på å spore deg opp?
Ek_Erilar Skrevet 11. oktober 2006 #2 Skrevet 11. oktober 2006 Uhm.... Biltilsynet har da ikke lov til å gi ut slik informasjon?
Henna Skrevet 11. oktober 2006 Forfatter #3 Skrevet 11. oktober 2006 Det har de nok. Vet før når jeg parkerte på noens parkeringsplass ble jeg oppringt av eierene av plassen ved at de sjekket opp bilnummeret mitt.
Gjest Gjesta Skrevet 11. oktober 2006 #4 Skrevet 11. oktober 2006 Jeg hadde blitt smigret, men samtidig kunne det aldri falt meg inn å møte en fyr som gjorde noe sånt. En normal, oppegående person hadde vel kommet bort i stedet for å notere seg bilnr. Og jeg er egentlig skeptisk til slike som kommer bort og, for det blir så overfladisk.
Henna Skrevet 11. oktober 2006 Forfatter #6 Skrevet 11. oktober 2006 er du spesiell vakker? ← Vel, spesiell håper jeg at jeg er. Det er vi vel alle Spesiell vakker er jeg nok ikke. Vil nok tro jeg har et ganske normalt utseende. Men skrev ikke dette for å få en tilbakemelding på at det skal være noe spesielt med meg fordi jeg fikk denne oppmerksomheten, men om dette er kjent form for sjekking og om det er en smule på kanten.
*melis* Skrevet 11. oktober 2006 #7 Skrevet 11. oktober 2006 Jeg hadde i alle fall tatt det som et veldig stort kompliment Men må innrømme at det hørtes litt freaky ut. Aldri hørt om noen som har gjort noe slikt, så at det skjer deg to ganger må jo bety at du har utseendet i orden.
Mossa Skrevet 11. oktober 2006 #8 Skrevet 11. oktober 2006 Sånne episoder bør man ta med seg som et stort kompliment. Det er kun søtt og morsomt å tenke på i senere tid. Hvordan en mann hadde funnet meg (så fremt det ikke dreide seg om å sette himmel og jord i bevegelse for å finne ut mest mulig) spiller ikke noen rolle. En som tilfeldigvis dukker opp ved frysedisken på Rimi kan være like skummel som han som ringer og faktisk innrømmer at han har lett etter meg!!
Gjest Gjest Skrevet 12. oktober 2006 #9 Skrevet 12. oktober 2006 Jeg hadde blitt smigret, men samtidig kunne det aldri falt meg inn å møte en fyr som gjorde noe sånt. En normal, oppegående person hadde vel kommet bort i stedet for å notere seg bilnr. Og jeg er egentlig skeptisk til slike som kommer bort og, for det blir så overfladisk. ← Hehe..om dette er en gjennomgående holdning så er det vel egentlig ikke rart det bare blir fyllesjekking på byen fra norske menn. Til hovedinnlegget; Hva er så skummelt med det? Kanskje han er litt sjenert? Eller kanskje han tenker at det ville være sjenerende for deg om en fremmed mann kom bort? Når han sender deg en sms så vil det jo være enkelt og lite pinlig for begge parter om du avviser han. Ta det som et kompliment, og forfølg saken om du ble interessert/nysgjerrig.
Gjest Purple Skrevet 12. oktober 2006 #10 Skrevet 12. oktober 2006 Jeg hadde syns det var litt småskummelt jeg. At en helt fremmed fyr hadde søkt fram informasjon om meg på det viset. (Men så frika jeg litt ut da en fyr jeg kjenner hjemmefra hadde funnet telefonnummeret mitt og begynte å sende meldinger til meg også da... )
Gjest Gjest Skrevet 12. oktober 2006 #11 Skrevet 12. oktober 2006 Litt sært, men jeg kunne kanskje møtt vedkommende om det hadde passet sånn, selvsagt i trygge omgivelser, hvis alt tydet på at han var oppegående og ikke desperat og "sprø". har aldir opplevd sånt selv, men så kjører jeg ikke bil heller. Dog fikk jeg mail engang fra en jeg hadde møtt på fest, lenge etterpå. Han hadde fått mailadressen min fra en kamerat. Syntes det var smigrende, selv om det ikke oppsto noe særlig "kjemi".
Gjest Cowgirl Skrevet 12. oktober 2006 #12 Skrevet 12. oktober 2006 Hadde nok blitt smigret, men også syntes det var litt skummelt..
la Flaca Skrevet 12. oktober 2006 #13 Skrevet 12. oktober 2006 Ei bekjent av søstra mi ble sjekket opp på den måten, de kjøpte hus sammen etter ei stund. Syns det var utrolig romantisk jeg da. Men det kommer litt an på hva mannen/dama sier når hun kontakter deg...
Labomba_83 Skrevet 12. oktober 2006 #14 Skrevet 12. oktober 2006 (endret) Personlig får jeg litt noia når jeg får mld hos gutter jeg ikke kjenner, og hadde de apogtil sjekke bilnumret mitt for å få nr mitt.. hadde jeg blitt litt redd.. men jeg er vel kanskje litt over normal redd også da... MEN kommer selvsagt an på hva personen sier... Endret 12. oktober 2006 av Labomba_83
Gjest Gjest_Berta_* Skrevet 12. oktober 2006 #15 Skrevet 12. oktober 2006 Det første jeg lurer på er om du bor på et lite sted? Iom at det er andre gangen det skjer ? Jeg tenker at det hadde vært veldig mye stiligere om denne mannen hadde turt å komme bort til deg å slå av en prat eller no og ikke opptrådd anonym via en meld. Hadde han presentert seg i levende live hadde du jo visst hvem det var og kunne funnet ut om han var int ( bortsett fra at du er opptatt da, da hadde han visst det med engang) Nei, det blir litt for feiginger syns jeg . Og litt "creepy" kanskje , avhengig av meld innhold og form . Ikke min stil.
Gjest Ylva Virvla Skrevet 12. oktober 2006 #16 Skrevet 12. oktober 2006 Har aldri hørt om det før. Jeg hadde blitt smigret. Men også kansje lurt en del på hva slags fyr det var og om det var noe galt med ham. Det trenger overhodet ikke være det, men skal innrømme at jeg hadde blitt en bitteliten smule skeptisk. Eneste som er i nærheten å ligne var da en mann stoppet bilen sin og gav meg en håndskreven lapp med telefonnummeret sitt. En gang var det en som så meg i "fem på gata" i avisa, fant telefonnummeret mitt og skrev til meg om at han var interessert.
Henna Skrevet 13. oktober 2006 Forfatter #17 Skrevet 13. oktober 2006 Min reaksjon var også å bli smigret, men samtidig med en baktanke at personen kan være riv ruskende gal... Og bor ikke i en liten by, men i Norges tredje (eller er det fjerde?) største by. Hadde personen kommet bort til meg og snakket hadde jeg nok vært høflig, men fungert som sjekking, tvilsomt. Man er nok mer åpen til at folk henvender seg til deg på utesteder, enn når skjer det på kjøpesenter eller på gata Min reaksjon ville da å være noe skeptisk. Uansett førsteoppfatningen av personen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå