Gjest Vilja :-) Skrevet 22. september 2006 #1 Skrevet 22. september 2006 Har alle dere som måtte vente i syv lange og syv brede, fått pakkene deres? Eller er de fortsatt i forvaring hos Tollvesenet? Selv sitter jeg her som et spørsmålstegn og lurer på hva jeg skal foreta meg. Min bestilling ble delt i to pakker, og jeg har kun mottat den ene. Den andre pakken etterlyste jeg for to uker siden eller så, men fortsatt har den ikke dukket opp. Look Fantastic aner ikke hva som har skjedd, og Tollvesenet kan ikke si noe presist om hvorvidt pakken er blitt fortollet eller returnert til LF.
Rosenrød Skrevet 22. september 2006 #2 Skrevet 22. september 2006 Jeg fikk min pakke for en uke siden, den var ikke delt opp, men det var sannsynligvis fordi begge produktene kostet mer enn 200 kroner. Dere som har fått delt opp pakke, har dere spurt om dette og måtte dere da betale mer i porto?
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2006 #3 Skrevet 22. september 2006 Jeg bestilte en ordre 4 august og jeg har IKKE fått pakken ennå. Skrev en mail denne uken til lookfantastic og etterlyste pakken, og de kunne fortelle at den ikke har blitt retunert til dem og at tollvesenet hadd lovet å sende ut alle pakkene for over 2 uker siden. De viste ikke hva som hadde skjedd med pakken min, men de skulle på mine vegne ta kontakt med post norge for å prøve å finne ut hvor pakken ligger i systemet.
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2006 #4 Skrevet 22. september 2006 tydelig det fortsatt er problemer med de pakkene som ble stoppet. Men ikke noe problem å bestille varer fra nettsiden der nå; Jeg bestilte varer (for under 200kr) for en uke siden og fikk den 5 dager senere. Sikkert en del av pakkene som ble stoppet som ble sendt tilbake til England(?) og er veldig forsinket. Men altså ingen problemer å bestille nye varer derifra nå!
Gjest Gjesta Skrevet 22. september 2006 #5 Skrevet 22. september 2006 Jeg bestilte et stylingprodukt til sambo for to dager siden, og i dag lå det i postkassen. Jeg lurer også på om de deler pakkene automatisk opp, eller om man må legge inn flere separate bestillinger. Jeg trenger to hårprodukter....
Gjest Prinsesse-vil-ikke ii. Skrevet 22. september 2006 #6 Skrevet 22. september 2006 Jeg måtte vente 6-7 uker på min tror jeg, men den kom da til slutt... Måtte betale toll og fandens oldemor (172,-), men fikk min mye etterlengtede Dermalogica krem til slutt!!
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2006 #7 Skrevet 22. september 2006 Du må nok dele varene opp selv for å unngå toll. Det kommer nå opp varsel dersom man har varer for over 200kr i kurven at man må betale moms på varene. Men er jo mulig de kanskje tilbyr dette dersom mange nok etterspør dette? Kjedelig at de ikke tilbyr dette da shippingen blir veldig dyr dersom man legger inn to bestillinger!
Little sister Skrevet 22. september 2006 #8 Skrevet 22. september 2006 På onsdag bestilte jeg hårprodukter til ca 180 kr, og i dag lå de i postkassen. Helt genialt!!
Karamba Skrevet 26. september 2006 #9 Skrevet 26. september 2006 Da prøver jeg også å bestille varer fra LF igjen! Er også litt usikker på om jeg skal bestille et og et produkt for å komme under tollgrensa eller om jeg skal bestille alt samlet... Kjedelig å måtte betale toll!
fargegla82 Skrevet 26. september 2006 #10 Skrevet 26. september 2006 Ka koster det i porto å få sendt et prod til under 200kr?
fargegla82 Skrevet 26. september 2006 #11 Skrevet 26. september 2006 Ka koster det i porto å få sendt et prod til under 200kr?
Gjest Deception Skrevet 26. september 2006 #12 Skrevet 26. september 2006 Ka koster det i porto å få sendt et prod til under 200kr? ← Det finner du info om inne på siden.
Karamba Skrevet 26. september 2006 #13 Skrevet 26. september 2006 Ka koster det i porto å få sendt et prod til under 200kr? ← Mellom 40 og 50 kr...
Gjest Vilja :-) Skrevet 26. september 2006 #14 Skrevet 26. september 2006 Posten har rotet vekk pakken min Ser ut til at jeg også må driste meg til å bestille fra LF igjen. Snart 2 måneder har gått uten dermalogica-produkter, og merkelig nok har jeg overlevd. Men bare såvidt!
Gjest Gjest Skrevet 26. september 2006 #15 Skrevet 26. september 2006 LF er i rute igjen virker det som. Har bestilt shampo og balsam (måtte bestille i to separate omganger for å holde meg under 200,-) - og de kom i posten etter etpar dager.
Gjest Gjest Skrevet 26. september 2006 #16 Skrevet 26. september 2006 Posten har rotet vekk pakken min Ser ut til at jeg også må driste meg til å bestille fra LF igjen. Snart 2 måneder har gått uten dermalogica-produkter, og merkelig nok har jeg overlevd. Men bare såvidt! ← Min også har posten rotet bort. Lookfantastic er klar over dette og skulle prøve å gjøre noe med saken. Håper de såfall sender ut en ny levering til meg viss de ikke finner pakken
fargegla82 Skrevet 26. september 2006 #17 Skrevet 26. september 2006 Mellom 40 og 50 kr... ← Tusen takk for svar Karambaen",)grei du!
fargegla82 Skrevet 26. september 2006 #18 Skrevet 26. september 2006 LF svarer konsekvent ikke på mail jo..?har ikke opplevd dårlig service tidligere.Arrg,har etterspurt tilbakebet av en vare jeg returnerte tidlig i sommer og fikk grønt lys for at tilbakebet var arrangert for så lenge siden som slutt juni!..Andre som opplever at mail ik blir besvart?beg bli braa utålmodig,har smurt meg lenge synes jeg..
Gjest Vilja :-) Skrevet 26. september 2006 #19 Skrevet 26. september 2006 Min også har posten rotet bort. Lookfantastic er klar over dette og skulle prøve å gjøre noe med saken. Håper de såfall sender ut en ny levering til meg viss de ikke finner pakken ← Uffda. Jeg sendte epost til LF idag og bad de sånn indirekte om å ta affære, på en eller annen måte. Utrolig surt å bli snytt for produkter for 6-700 kroner. Kan jo håpe på at LF sender meg nye varer uten mere om og men, men selv aner jeg ikke hvilke rettigheter jeg har i denne situasjonen. Om det er Posten sitt ansvar eller LF.
Gjest Gjest Skrevet 26. september 2006 #20 Skrevet 26. september 2006 LF svarer konsekvent ikke på mail jo..?har ikke opplevd dårlig service tidligere.Arrg,har etterspurt tilbakebet av en vare jeg returnerte tidlig i sommer og fikk grønt lys for at tilbakebet var arrangert for så lenge siden som slutt juni!..Andre som opplever at mail ik blir besvart?beg bli braa utålmodig,har smurt meg lenge synes jeg.. ← De har svart på alle mailene mine selv om jeg noen ganger har måttet sendt den 2-3 ganger. De svarer også fortere viss jeg skriver høfflig og ikke kvast har jeg merket. Uffda. Jeg sendte epost til LF idag og bad de sånn indirekte om å ta affære, på en eller annen måte. Utrolig surt å bli snytt for produkter for 6-700 kroner. Kan jo håpe på at LF sender meg nye varer uten mere om og men, men selv aner jeg ikke hvilke rettigheter jeg har i denne situasjonen. Om det er Posten sitt ansvar eller LF. ← Det er nettopp det. Jeg tror posten har ansvar for det de har rotet bort, men lookfantastic vil ikke gi ut pakkespornumeret (jeg vet de har en måte å spore pakker på for det skrev de i en mail) så jeg får ikke tatt det opp med posten selv. Har vært i kontakt med posten, men de sier de ikke kan hjelpe uten flere opplysninger enn bare navnet og adressen min. Håper såfall lookfantastic erstatter varene. Jeg venter dermalogicaprodukter og redkenprodukter for 550 kr. Det er dessverre mye penger nå når jeg er student.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå