kamela Skrevet 20. september 2006 #1 Skrevet 20. september 2006 Manne ble litt sur når jeg sa at jeg diskuterte forholdene hjemme på nett. Jeg har ikke noen nære venninner å snakke med, og synes dette er et greit forum. For meg er det greit å se på trykk hva jeg sier, og også lettere å belyse fra flere sider. Tror lettere jeg får frem "motpartens" mening også når jeg skriver. Tror det blir mer ensidig hvis jeg bare skulle latt all frustrasjon flomme over en kollega i lunchen, og helt klart bare min egen versjon. Hva mener andre?
Gjest squeeky Skrevet 20. september 2006 #2 Skrevet 20. september 2006 Hvorfor ikke diskutere det på nett? Du er anonym, og tilbakemeldingene blir mer objektive enn fra venner som kollegaer som gjerne "tar side" og kan i verste fall "fyre deg mer opp". Samboeren min vet at jeg gjerne jatter på nettet om ting og tang, og han vil gjerne høre hva andre mennesker mener, uten at vi blander inn nære venner, som egentlig ikke har noe med vårt forhold å gjøre.
kamela Skrevet 20. september 2006 Forfatter #3 Skrevet 20. september 2006 Helt enig med deg, jeg! Liker faktisk ikke tanken på å skulle treffe på en av gutta han jobber sammen med og vite at han vet om våre interne diskusjoner, selvsagt bare fremlagt fra en side.
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #4 Skrevet 20. september 2006 Samlivsdiskusjoner på nett synes "vi" ikke noe om. problemer løses mellom de som er part i konflikten, ikke blant en haug med folk som liker å grafse i andres privatliv.
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #5 Skrevet 20. september 2006 Så lenge innleggene anonymiseres, og partene/situasjonen ikke kan gjenkjennes, så ser jeg ikke problemet. Ofte ser en løsningen selv bare en får luftet tankene eller får innspill fra en nøytral 3.part.
kamela Skrevet 20. september 2006 Forfatter #6 Skrevet 20. september 2006 Greia er vel å få meninger og innspill fra andre, ikke å utlevere oss, de fleste saker kan ses på fra mer enn to sider, og det tror jeg det er lettere å få frem her inne.
Gjest squeeky Skrevet 20. september 2006 #7 Skrevet 20. september 2006 Samlivsdiskusjoner på nett synes "vi" ikke noe om. problemer løses mellom de som er part i konflikten, ikke blant en haug med folk som liker å grafse i andres privatliv. Det er da ikke snakk om å bare dele problemene på nettet, men å få innspill fra andre parter som kan gjøre at en faktisk klarer å snakke med partneren sin med en ny innfallsvinkel. Ingen kan skjule at om en har en tøff periode så er det lett å bare se problemet fra sin egen side. Ved å lufte hva som har skjedd for andre, så kan en kanskje klare å åpne øynene for hva som faktisk kan forgå i partnerens hode også.
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #8 Skrevet 20. september 2006 Det er da ikke snakk om å bare dele problemene på nettet, men å få innspill fra andre parter som kan gjøre at en faktisk klarer å snakke med partneren sin med en ny innfallsvinkel. Ingen kan skjule at om en har en tøff periode så er det lett å bare se problemet fra sin egen side. Ved å lufte hva som har skjedd for andre, så kan en kanskje klare å åpne øynene for hva som faktisk kan forgå i partnerens hode også. ← Jeg synes uansett det er en uting å trekke samlivsproblemer ut på nett. At det sitter så mange her inne og finner glede av å grafse i andres privatliv er rett og slett skremmende.
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #9 Skrevet 20. september 2006 Jeg har gjort det samme selv mange ganger, men jeg hadde litt hodebry i starten med tanke på privativ. Siden gjester som regel blir hakket mer på enn registrerte, så ble løsningen ble at jeg opprettet to profiler. En hvor jeg er såpass åpen at hele bygda kan finne ut hvem jeg er, og en hvor jeg vrir såpass på språk og detaljer at jeg ikke er mulig å gjenkjenne.
Gjest squeeky Skrevet 20. september 2006 #10 Skrevet 20. september 2006 Jeg synes uansett det er en uting å trekke samlivsproblemer ut på nett. At det sitter så mange her inne og finner glede av å grafse i andres privatliv er rett og slett skremmende Men er det ikke det du gjør selv nå da? Grafser?
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #11 Skrevet 20. september 2006 Men er det ikke det du gjør selv nå da? Grafser? ← Hvem sitt privatliv grafser jeg i i denne tråden?
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #12 Skrevet 20. september 2006 Ser ikke på det som grafsing; når noen velger å legge frem problemer her er det i håp om litt "hjelp", og da må det jo leses!
LilleLy Skrevet 20. september 2006 #13 Skrevet 20. september 2006 Jeg ser ikke noe problem med slike diskusjoner forutsatt (som tidligere nevnt) at partene anonymiseres!
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #14 Skrevet 20. september 2006 Langt bedre enn å sladdre til venniner som kjenner personen, men for all del problemet bør jo taes opp med den det gjelder da.
Gjest Gjest Skrevet 20. september 2006 #15 Skrevet 20. september 2006 Forstår du ikke hvor meningsløst og dumt det blir å stille et slikt spørsmål her?
kamela Skrevet 21. september 2006 Forfatter #16 Skrevet 21. september 2006 La bare vær å svare da hvis det er meningsløst og dumt for deg, jeg ba bare om noen innspill Lurer også på hvor åpne andre er om at ting tas opp i et sånt forum, min mann liker det ikke noe særlig.
Viviwoom Skrevet 21. september 2006 #17 Skrevet 21. september 2006 Samlivsdiskusjoner på nett synes "vi" ikke noe om. problemer løses mellom de som er part i konflikten, ikke blant en haug med folk som liker å grafse i andres privatliv. ← Så hvorfor henge på et forum som er opprettet bla for å diskutere samliv? Så lenge man er anonym og passer på at en selv og andre involverte ikke kan identifiseres, så må det vel være greit. Man får tenkt over det man vil spørre om, og får råd fra folk som ikke har noen interesse av å velge sider.
Gjest regine Skrevet 21. september 2006 #18 Skrevet 21. september 2006 jeg syns faktisk at nettdiskusjoner om samliv kan være svært nyttige. Selvsagt under forutsetning av at man anonymiserer, poenget er jo ikke å henge ut noen. Som andre har nevnt - å lufte problemer/tanker anonymt kan bidra til en løsning. hvis jeg har et problem med min partner, så er det ikke sikkert at jeg får den mest fruktbare løsningen av å sitte og tenke på saken. Kan være at om jeg skriver det ned og får innspill, så får jeg også en mye bedre "løsning". I tillegg tror jeg nettdiskusjoner kan være nyttige for å få litt perspektiv på ting. Jeg har iallfall fortalt ting som har skjedd meg, og som jeg har reagert på, på nett, og fått respons på at min reaksjon var riktig, og ikke en overreaksjon. Har man problemer mener jeg og at det kan være greit å ta diskusjonen på nett - da sliter man ikke ut vennene sine.
Gjest Gjesta Skrevet 22. september 2006 #19 Skrevet 22. september 2006 (endret) Hvorfor ikke diskutere det på nett? Du er anonym, og tilbakemeldingene blir mer objektive enn fra venner som kollegaer som gjerne "tar side" og kan i verste fall "fyre deg mer opp". ← Veldig enig i dette, jeg. Endret 22. september 2006 av Mystisk
Gjest gjest1 Skrevet 22. september 2006 #20 Skrevet 22. september 2006 Manne ble litt sur når jeg sa at jeg diskuterte forholdene hjemme på nett. ← Jaja, han hadde sikkert blitt sur om du sa du diskuterte forholdet deres med venninner og. ... Kanskje ikke så rart i grunn. Jeg hadde heller ikke likt det om jeg hadde en kjæreste som sa han diskuterte forholdet vårt med kompisene/på nettet. Men jeg forstår selvfølgelig at man har behov for å lufte tankene sine. Derfor... Diskresjon, diskresjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå