Gjest Gjest_Bamsemums_* Skrevet 14. september 2006 #1 Skrevet 14. september 2006 Har en datter på 8.5 mnd.. Hun har akkurat lært å reise seg opp å stå selv når hun holder i noe, så nå er det et sabla styr hver gang hun skal ligge i senga for å sove.. Hun reiser seg opp i sprinkelsenga, så begynner hun å illskrike fordi hun ikke kommer seg ned igjen.. Slik holder hun på lenge hver gang hun skal legges. Minst en halv time, ofte lenger. Jeg legger henne, hun reiser seg, jeg legger henne igjen osv ganske lenge.. I natt reiste hun seg opp i senga midt på natten å begynte å skrike.. Noen tips?!
14062003 Skrevet 14. september 2006 #2 Skrevet 14. september 2006 Helt vanlig. Med første gikk det helt fint å legges ned noen ganger. Med siste kunne vi holde på i timesvis. Så vi hadde tilfeldigvis en sånn pose liggende (fått). Barnet sovnet umiddelbart i posen, og jeg har ikke dårlig samvittighet for å bruke den. Dvs. nå har vi slutta igjen (etter en måneds tid) og det går bra, må legges ned et par ganger og så sovnes det lett.
tingeling Skrevet 14. september 2006 #3 Skrevet 14. september 2006 Hvordan pose? ... regner med at vi får samme problemet snart... tingeling
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2006 #4 Skrevet 14. september 2006 Babysafe heter de posene, ser ut som en nattkjole som er sydd igjen med føttene, og så "lenker" man barnet fast med en stropp som går under madrassen og som festes i sidene på posen.. brukte en sånn på et av barna mine da han begynte å reise seg, men etter en liten periode så begynte han å legge seg fint ned selv... Han er 2 år nå og bruker fortsatt posen, uten lenkene selvfølgelig, men posen er også effektiv for å forhindre at han klatrer ut av senga. og så liker han så godt å sove i den.
tattoopia Skrevet 14. september 2006 #5 Skrevet 14. september 2006 jeg brukte en slik nattpose til jenta mi da hun var liten. sverger høyt og tydelig til det. kan absolutt anbefales
Helen Skrevet 14. september 2006 #6 Skrevet 14. september 2006 Når eldste mi var lita så sto hun i senga å skrek, nektet å legge seg. Jeg begynte da med sele til henne, hun fik satt seg opp men ikke reist seg så da sovnet hun sittende. Dette er snart 15 år siden så da hadde jeg ikke hørt om disse posene, men sele er vel like bra.
Smørblomsten Skrevet 14. september 2006 #7 Skrevet 14. september 2006 gjett om jeg kjenner meg igjen da!!! Akkurat slik driver lillegutt på også! Håper det gir seg snart, men det er vel sååå spennende å endelig klare å reise seg opp og utforske osv osv... Har en sånn sovepose, kanskje jeg skal ta i bruk den ja
14062003 Skrevet 14. september 2006 #8 Skrevet 14. september 2006 Jeg vil bare si at jeg i utgangspunktet ikke liker disse posene. Selv om jeg ser at barnet har godt av den. Grunnen til at jeg ikke klarer å like dem er at jeg ikke klarer å sovne på ryggen selv, men vil ligge på side eller helst mage. Slik er også eldste, så jeg føler vel at minste er sånn også. Derfor har vi kuttet posen igjen. Men som sagt, minste sovna pronte i den (og sovner raskt nå uten også altså).
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2006 #9 Skrevet 14. september 2006 Jeg vil bare si at jeg i utgangspunktet ikke liker disse posene. Selv om jeg ser at barnet har godt av den. Grunnen til at jeg ikke klarer å like dem er at jeg ikke klarer å sovne på ryggen selv, men vil ligge på side eller helst mage. Slik er også eldste, så jeg føler vel at minste er sånn også. Derfor har vi kuttet posen igjen. Dette løste vi ved å løsne litt på selene slik at ungen fikk snudd seg til sida, men ikke så mye at hun kom over til magen (de skal jo helst ikke sove på magen). Da klarte hun heller ikke å reise seg opp.
Gjest Gjest Skrevet 15. september 2006 #10 Skrevet 15. september 2006 Dette løste vi ved å løsne litt på selene slik at ungen fikk snudd seg til sida, men ikke så mye at hun kom over til magen (de skal jo helst ikke sove på magen). Da klarte hun heller ikke å reise seg opp. ← Det er vel spebarn som ikke skal sove på magen... Når ungen er stor nok til å reise seg i sengen, er h*n stor nok til å sove på magen!
Gjest Gjest Skrevet 15. september 2006 #11 Skrevet 15. september 2006 Vi har slitt med det samme en stund. Og jeg har ikke villet bruke pose - synes det ser grusomt ut å binde ungen slik (selv om jeg vet at det sikkert hjelper mange). Vår gutt har reist seg nå siden han var 7 mnd, og han er helt opphengt på å reise seg (gjør det nesten i søvne og så fort muligheten byr seg). Vi har derfor måttet endre soverutinene hans. Nå legger vi ham i vår seng - der er det ingen klatremuligheter. Da styrer han litt rundt før han klarer å roe seg. Dersom han er veldig urolig har jeg lagt ham på min mage og holdt rundt han (vet at dette i prinsippet blir det samme som pose, men for mitt hjerte kjennes det tryggere for han og dermed bedre for meg). Han stritter litt imot, men gir seg da fort og faller til ro. Om natta når han reiser seg tar jeg bare og legger ham ned igjen - stryker han litt på kinnet. Da er han så trøtt og omtåket at han sovner. Hvis ikke er det ny runde i vår seng. Du kan trøste deg med at det blir litt bedre - nå har vår lært seg å komme seg ned igjen. Og da er alt så mye enklere.
Gjest Gjest_Bamsemums_* Skrevet 15. september 2006 #12 Skrevet 15. september 2006 TS her! Tusen takk for alle tipsene Hvor selger de forresten disse babysafe-posene?
Gjest Gjest Skrevet 15. september 2006 #14 Skrevet 15. september 2006 http://www.sparkjop.no/default.asp?Product=550535-9
Gjest Gjest Skrevet 15. september 2006 #15 Skrevet 15. september 2006 www.laredout.no http://www.going.no/asp/webshop_produkter....undergruppeID=0
Gjest Gjest_Bamsemums_* Skrevet 15. september 2006 #16 Skrevet 15. september 2006 Takk for linkene. Så jo greie ut disse
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå