Gjest gjesta Skrevet 14. september 2006 #1 Skrevet 14. september 2006 (endret) Eldstemann flytter hjemmefra og må ha egen innboforsikring. Så og si alt innbo vil være brukt og mesteparten fått (inkl. hvitevarer). Pc'n er gammel. Er litt usikker på forsikringssum. 100.000 er det nok? Eller bør det dobles? Vet at innboforsikring varierer veldig i pris. Noen som har tips om gunstige forsikringsselskap. Endret 14. september 2006 av Persille
Gjest Elfrida Skrevet 14. september 2006 #2 Skrevet 14. september 2006 Det er ikke hva ting er verdt som avgjør forsikringspris, men hva det vil koste å erstatte det.
Hilde Skrevet 14. september 2006 #3 Skrevet 14. september 2006 Før så var det sånn at unge studenter som fortsatt hadde folkeregistrert adresse hjemme hos foreldrene var dekket av deres innboforsikring. Min erfaring tilsier at det ikke er mange kronene forskjell på å forsikre 100 000 og 200 000, og da ville jeg nok valgt å være på den sikre siden.
Gjest gjesta Skrevet 14. september 2006 #4 Skrevet 14. september 2006 Takker for svar så langt. Jeg har også tenkt på en forsikringssum på 200.000. Da er hun på den sikre siden. Nå er det ikke all verden du får inn på en hybel på drøye 30 kvm da. Filmer og musikk er så og si fraværende. Musikken ligger på pc'n. Hun kommer til å melde adresseendring til folkeregisteret så hun må ha egen forsikring. Noen tips om rimelige forsikringsselskaper?
Kykkelikokos Skrevet 14. september 2006 #5 Skrevet 14. september 2006 Jeg og mine søsken har flytta hjemmefra, men adressen vår i folkeregisteret er den samme som våre foreldre. Mange forsikringselskap sier da at foreldrenes innboforsikring gjelder barna også, så lenge den folkeregistrerte adressen er det samme. Han kan såklart ordne sånn at han får ny som er den der han bor. Om du kan gjøre dette, så betyr det at du bare trenger å øke summen på deres innboforsikring litt og så må dere betale littegranne mer. Mye billigere enn om sønnen skal ha egen forsikring og betale selv. Du må vel bare tenke innmari grundig gjennom hva det ville kosta å erstatte alt. Klær, kjøkkensaker, filmer, musikk, elektrisk, møbler etc!! Håper dette var et svar som ikke var helt unyttig ← Blir ikke dette litt rart med tanke på at innboforsikringen gjelder en annen adresese enn hybelen til barna?
Gjest Orinoco Skrevet 14. september 2006 #6 Skrevet 14. september 2006 Jeg fikk rimeligst innboforsikring gjennom If da jeg flyttet hjemmefra, dette fordi jeg er medlem av et boligbyggelag og dermed fikk rabatt. Etterhvert kjøpte jeg også ulykke, ufør og reiseforsikring. Dette er og noe dere bør vurdere vil jeg tro? Innhent iallefall tilbud fra flere selskap, så ser du hvor du får mest for pengene.
Gjest Naria Skrevet 14. september 2006 #7 Skrevet 14. september 2006 Henger meg på denne jeg. Må skaffe meg innboforsikring, og vil gjerne ha tips om billige forsikringsselskaper.
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2006 #8 Skrevet 14. september 2006 Sjekk om fagforeningen din har forhandlet seg frem til en avtale med et forsikringsselskap. Det har min gjort, og jeg finner ikke like billig forsikring noe sted.
Gjest gjesta Skrevet 14. september 2006 #9 Skrevet 14. september 2006 (endret) Hun er ikke student da hun har tatt seg et friår. Ingen av oss er medlem av en fagforening. Jeg har tegnet fritids- og ferieforsikring på henne. Ser ut til at jeg må ta en runde til de ulike forsikringsselskapene og innhente tilbud. Endret 14. september 2006 av Persille
vixen Skrevet 14. september 2006 #10 Skrevet 14. september 2006 Hun er ikke student da hun har tatt seg et friår. Ingen av oss er medlem av en fagforening. Jeg har tegnet fritids- og ferieforsikring på henne. Ser ut til at jeg må ta en runde til de ulike forsikringsselskapene og innhente tilbud. ← Det koster ikke stort å forsikre innboet i en hybel( for kr 100 000-200 000). Toppen kr 1000 pr år.
Gjest gjesta Skrevet 14. september 2006 #11 Skrevet 14. september 2006 (endret) Det koster ikke stort å forsikre innboet i en hybel( for kr 100 000-200 000). Toppen kr 1000 pr år. ← Mer enn nok for en som er ung og ufaglært. Har tipset henne om at hun kan dele opp forsikringen slik at hun ikke betaler for ett helt år i samme slengen. Endret 14. september 2006 av Persille
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2006 #12 Skrevet 14. september 2006 Dere som foreldre er vel forsikret. Er det ikke aktuelt å bruke samme forsikringsselskapet? Mine foreldre har alltid brukt Gjensidige siden pappa er medlem i Tekna og har fått tilbud gjennom dem. Da jeg fikk bil og skulle tegne min første forsikring ordnet vi det gjennom Gjensidige og siden mine foreldre bestandig har brukt sammen selskap så fikk vi rabatt og greier. Det samme skjedde da jeg skulle ordne flere forsikringer, enda som student. Nå er jeg voksen og selv medlem i Tekna og nyter godt av alle fordelene som Gjensidige gir. Lillesøster har nettopp flyttet på hybel og valgte å tegne egen innboforsikring, siden hun har bil og reise og livsforsikring hos Gjensidige fra før så fikk hun dette til en rimelig penge. Så det første jeg ville gjort om jeg var deg var å ta kontakt med det forsikringsselskapet som dere allerede bruker.
Gjest prestekrage Skrevet 15. september 2006 #13 Skrevet 15. september 2006 Kaster meg inn her. Har tidligere jobbet i forsikringsselskap som kunderådgiver og vil gi to tips: Så lenge poden bor på hybel og er under enn viss alder, kan han dekkes av foreldrenes innbosorsikring dersom han ikke endrer adresse i folkeregisteret! (Sjekk med deres eget selskap om dette) Dersom han ikke gjør det finnes det en løsning til: Europeiske har en ungdomsforsirking for de under 30 som bor alene. Denne inkluderer reise og innbo i allefall (muligens også ulykke). Koster ca 1500.- i året.
Bobeline Skrevet 15. september 2006 #14 Skrevet 15. september 2006 Jeg har innboforsikring i Jernbanepersonalets Bank og Forsikring Gjensidig (dette er periodevis åpent for andre som ikke er medlemmer). Jeg betaler 600 kroner i året for en innboforsikring pålydende 300.000. Før dette var jeg dekket av mine foreldres forsikring uavhengig av folkeregisterets adresse. Den ene hadde forsikring i Jernbanepersonalets Bank og Forsikring Gjensidig, mens den andre fikk bedre vilkår i Storebrand. Begge dekket meg mens jeg bodde hjemmefra frem til jeg ble 21 år. I de fleste forsikringsselskap vil det lønne seg å være totalkunder, da får man en samlet rabatt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå