Saturn Skrevet 12. september 2006 #1 Skrevet 12. september 2006 Vi skal skaffe oss en labradorvalp og en kattunge. Begge vil da være så små som de kan være ved levering. Men vil dette gå godt når begge er så små? Er det noe vi må være ekstra obs på, må vi introdusere de på en spesiell måte?
FrøkenHobart Skrevet 12. september 2006 #2 Skrevet 12. september 2006 Jeg har aldri sett at det ikke har gått. Når katten er liten og hunden er kattevennlig eller som du sier hvalp går det garantert bra!
Tabris Skrevet 13. september 2006 #3 Skrevet 13. september 2006 (endret) Jeg kan ikke se at det skal være noe problem i det hele tatt. Jeg fikk selv valp og to kattunger med bare ukers mellomrom, og det har aldri vært noen sak. De er nå ni år gamle, og jeg har aldri hatt noen problemer. (Det eneste var faktisk mellom de to kattene - hunnkatten ble alvorlig syk en gang, og da måtte jeg holde hannkatten borte fordi han angrep henne. Litt skremmende å se på. Det gikk over når hun ble frisk). Faktisk er det den letteste måten å ha hund og katt sammen på - å skaffe dem som små samtidig. Da vokser de opp sammen og lærer hverandre og kjenne. De blir tidlig vant med at de begge tilhører samme "flokk", og det blir som regel ikke mer knuffing enn hva som er vanlig i en familie. Endret 13. september 2006 av Tabris
Gjest Gjest Skrevet 13. september 2006 #4 Skrevet 13. september 2006 Eneste jeg kan tenke meg en må passe litt ekstra på, er at hundevalpen gjerne vil leke med kattungen - og valpen er antakeligvis over dobbelt så stor som kattungen.. Så det kan gå litt vilt for seg. Min valp ble litt overivrig, og skulle leke på hunders vis.. dvs, lekebite, dra i nakkeskinnet osv, så det ble litt i meste laget for pus. Hun gjorde ikke særlig motstand, men likte det ikke. De er gode venner nå, men fortsatt kan bikkja være litt for voldsom (hun er 10 mnd nå), men bare vi sier navnet hennes stopper hun opp. Katten pleier ofte å vaske hunden, og ha skikkelig kosestunder.. Veldig koselig å se
Saturn Skrevet 14. september 2006 Forfatter #5 Skrevet 14. september 2006 Takk for svar alle sammen. Ja det med lekingen har jeg og tenkt på ja så det skal jeg være obs på. Skal bli koselig da og jeg gledermeg til å få de i hus Nå søker jeg som en gal etter labradorvalper hehe
whiskas katten Skrevet 16. september 2006 #6 Skrevet 16. september 2006 Hvis begge kommer samtidig skal det gå bra Eller BØR det gå bra!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå