Gå til innhold

Uformell "lunsj" mat til 30 - enkelt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal feire bryllupsdagen vår, helt uformelt. I den anledning er venner og familie invitert på ettermiddagen til "noe å spise" og kaker. Forslag til hva "noe å spise" kan være? Jeg tenker i retning koldtbord, men orker ikke lage masse greier, så EN ting hadde vært fint. Folk kommer på litt ulike tidspunkt, pasta og sånn er derfor uaktuelt. Hva med quiche eller pai i langpanne, noen som har erfaring?

Andre ting som kan egne seg? Det må også være noe som folk kan stå/sitte litt rart å spise, så suppe er ikke tema.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva med forskjellige paier og quicher? Kjøp en pakke med engangs-aluminiumsformer. Da kan du lett lage de i forveien og putte i fryseren. Kvelden i forveien tar du de opp for tining og så lunker du de evt litt i ovnen før servering. Finnes masse lekre oppskrifter, både her på KG og ellers.

Jeg har engang servert en pai med sopp og løk, en med broccoli, purre og røkelaks, en med spinat, løk og bacon... vi var riktignok litt færre enn 30 personer da, men folk var veldig fornøyde. Vi hadde ferskt brød, smør og salat til.

Skrevet

Paier hørtes ut som en god idé, hadde tenkt å foreslå det selv. Ellers kan du jo ha oste- og spekefat. Det er enkelt å sette sammen, og så godt brød, kjeks og forskjellige frukt og grønnsaker ved siden av.

Skrevet

hvorfor ikke lage en pasta salat og servere det med loff? Kjempe godt og frisk. Mange måter å lage det på.

Hva med muffins istf kaker? Muffins er skikkelig in nå og man kan lage mange forskjellige smaker. Sunne muffins, saftige muffins, sjokolade muffins, vaniljemuffins med sylte og vaniljekrem. På market er det morsome muffinsformer i foskjellige fasonger.

se msn gruppen http://groups.msn.com/kakeforum for flere ideer og oppskrifter

Skrevet

Takk for tips! Jeg tror det blir quiche i langpanne, det kan spises kaldt, evt lunes i ovnen litt. Også salat med pasta. Høres bra ut. Kan jo også ha grove muffins istedenfor rundstykker, kanskje?

Og fine, søte kakemuffins. Nam!

Spekemat er selvsagt veldig godt, og dessverre litt for kostbart.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...