Tosca Skrevet 13. januar 2003 #1 Skrevet 13. januar 2003 Har dere valgt noe tema i bryllupet? Vi har valgt svaner som tema. Av den enkle grunn at svaner er et symbol på evig troskap. Svaner velger livsledsager for livet. Svanene vil prege invitasjoner, bordkort, bryllupskaken, takkekort osv. Vi har også tegnet ringene våre selv. De har motiv der to svaner står mot hverandre slik at halsene danner et hjerte. Har kontaktet en gullsmed som kan lage de til oss.
tuva77 Skrevet 13. januar 2003 #2 Skrevet 13. januar 2003 Høres helt nydelig ut, tror jeg kopierer den ideen om svanene av deg. Det tror jeg blir kjempe lekkert!
HMSP Skrevet 14. januar 2003 #3 Skrevet 14. januar 2003 Hei! Hvis du ser på dette bildet ser du toppen på kransekaken vår. Den hadde de svanene du vil bruke. Kransekake-topp Den ble kjøpt i en bokhandel og lett modifisert for å passe for oss. Klem
meta Skrevet 14. januar 2003 #4 Skrevet 14. januar 2003 Gjennomgående hos oss er noe så originalt som hjerter :-? Har laget små hjerter av transparente lilla perler og ståltråd som er festet på invitasjoner og bordkort. Kommer til å bruke hjerter på sangheftene så nå må jeg bare igang med å lage ENDA flere hjerter Jaja, det ble egentlig ganske søtt :D
RoadQueen Skrevet 14. januar 2003 #5 Skrevet 14. januar 2003 Noe tema har vi vel ikke planlagt - annet enn at vi har tenkt å bruke liljekonvaller i buketten, til pynt i lokalet og evt på sanghefter, bordkort og invitasjoner. Fordi at det er sesong for liljekonvaller i Mai og at det er en nydelig blomst.
Tosca Skrevet 14. januar 2003 Forfatter #6 Skrevet 14. januar 2003 HMSP: For et flott bryllup! Det var ikke så lett å se detaljene på kaketoppen på bildet ditt, men det blir nok noe slikt vi skal ha ja. Har funnet mange lekre kaketopper på nettet. Det gjelder bare å finne slike her i Bergen. Det burde vel gå greit.
Tusenfryd Skrevet 14. januar 2003 #7 Skrevet 14. januar 2003 Vi hadde gullringer. Ikke bilde av, men to ringer som vi bandt sammen med rødt silkebånd i invitasjonen, lysene på bordet og takkekortet.
E Skrevet 14. januar 2003 #8 Skrevet 14. januar 2003 Vi skal ha to hjerter ved siden av hverandre, bundet sammen med et sølv-bånd. Liker symbolikken! Vi har hjertene på invitasjonene og har også tenkt å ha de på bordkort, kirkeprogram osv. Vet ikke om det er så mange av gjestene som kommer til å legge merke til at vi har et tema, men vi syns uansett selv at det er hyggelig! Kommer til å la de samme fargene gå igjen også. Gleder meg masse nå, bare 4,5 mnd igjen!
Augustbrud02 Skrevet 16. januar 2003 #9 Skrevet 16. januar 2003 Det er kanskje ikke så mye tema, men vi hadde laget litt effekter på alt papiret i vårt bryllupet ved at vi brant rundt kanten på det og limte det oppå et annet hvitt ark. Det ble kjempeflott, men allikevel så enkelt. http://home.no/augustbrud02/bilder/borddekorasjon.jpg http://www.kvinneguiden.no/bryllup/inspira.../kristink.shtml
Gjest Pip Skrevet 17. januar 2003 #10 Skrevet 17. januar 2003 Vi har valgt røde roser, vi! :D Ikke det mest originale det heller akkurat, men noe av det mest romantiske syns nå vi da... Jeg skal ha dem i buketten, vi skal strø kronblader på bordene som pynt - i tillegg til å ha dem sammen med flytelys i skåler med vann - og vi har et nyyydelig NÆRbilde av en rød rose både på kirkeprogrammet, sangheftet under middagen og på bordkortene. Det blir vakkert, stilrent og friskt syns vi...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå