Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vurderer og kjøpe en Nissan X-trail reg første gang des 04. Har prøvekjørt den og den virker veldig bra. Det er diesel, gått 45000 km og koster 310000 kr. Inkludert omregistrering, nye vinter og sommerdekk.

Er det en bra bil og et evt godt kjøp?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Solid bil, noe motorsvak i forhold til motstand og vekt. Sjekk varmeelementer i setene at de virkelig fungerer, samme med varmetråder i ruter. Elspeil kan være køddne, sjekk også drenering fra dører.

Det er stort sett bare småplukk på disse bilene, men sjekk alikevel etter for rust og svetting fra motortopp.

Dette er for øvrig en bil det er utrolig viktig å holde korrekt dekkdimmensjon på, økning eller senking i dekkbredde utgjør en enorm belastning på nav. Derfor er det og selvfølgelig superviktig at det er korrekt impress på felg.

edit: Glemte et par ting. Foringer på torsjonstagene bak er slitevare de lux på disse bilene, derfor kan den føles litt waggly. Det betyr nødvendiogvis ikke så mye, disse er en bagatell å skifte. Men selvfølgelig en utgift.

Det er hyperviktig at stagene sjekkes, de er desverre kanskje litt underdimensjonerte og det skal ikke store smellen til før disse tar natta. X-trail må for alt i verden ikke forveksles med en offroader, det ER en bybil/landeveisbil. Understellet er IKKE bygget for røfft bruk type skog, desverre er det mange som tar noen råsjanser alikevel. Enh NAF-test er vel verd pengene.

Endret av MoskvaMorten

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...