Tabris Skrevet 8. september 2006 #1 Skrevet 8. september 2006 Høsten har kommet. Dens første tegn er den friske høstluften som visker bort den tunge sommervarmen. Regnet visker bort de siste minnene fra sommeren, og dekker de regnvåte trappene med gule blader. Høstvinden blåser friskt gjennom hår og sinn, fjerner bekymringer og får meg til å smile. En eventyrstemning med gode, jordfargede klær hvor vinden kan ruske fritt. Steingjerder, gamle borger og herskapshus, omkranset av trærnes fargespill og den friske luften. En vandring gjennom høststemningen til man sitter under pleddet om kvelden, stearinlys og stormende regnvær utenfor. For naturen er høsten overgangen til den kalde vinteren, hvor liv hviler. For mange mennesker er den en overgang til et nytt skoleår. Ny lærdom, ny begynnelse kommer med høstvinden. Naturen skifter farge, oransje, gul og rød erstatter det irrende grønne og endrer fargekartet mellom trærne. For noen få korte måneder er hele verden fargerik, frisk og fri.
Gjest niomi Skrevet 8. september 2006 #3 Skrevet 8. september 2006 Uff, høsten er noe møkk. Regn, og mørkt og kaldt og depresivt. Skulle ønske man kunne gå rett fra "ligge på stranda"-sommer til "stå på ski"-vinter. Perioden i mellom er bare ventetid... Pleier dessuten alltid å legge på meg om høsten, så nå har jeg begynt på Grete Roede for å klare å holde vekta i sjakk (jeppjepp, depressiv-trøste-spising-og-drikke-kakao, gitt...)
Gjest Tanita Skrevet 8. september 2006 #4 Skrevet 8. september 2006 Nei, det er sommeren som er den levende årstid! Høsten er grå og trist og kald og våt! Får lyst til å reise bort til et varmere sted og komme tilbake når våren er her...
Tabris Skrevet 8. september 2006 Forfatter #5 Skrevet 8. september 2006 (endret) Jeg elsker høsten! Har ventet nesten hele sommeren på at den skal komme, og da jeg gikk ut en morgen for en uke og to siden og kjente den skarpe og friske høstluften for første gang, da kjente jeg en ny glede innvendig. Endret 8. september 2006 av Tabris
Gjest Gjest Skrevet 8. september 2006 #7 Skrevet 8. september 2006 Jeg elsker høsten! Har ventet nesten hele sommeren på at den skal komme, og da jeg gikk ut en morgen for en uke og to siden og kjente den skarpe og friske høstluften for første gang, da kjente jeg en ny glede innvendig. ← Jeg har ikke ventet hele sommeren på høsten, for jeg må fylle opp kroppen min med sommervarme før jeg er klar for en kaldere årstid. Men jeg er helt enig med deg når det gjelder den klare høstluften og overgangen til noe nytt! (Vinteren derimot, hater jeg dypt og inderlig! )
Gjest Frk Åberg Skrevet 8. september 2006 #8 Skrevet 8. september 2006 Jeg syns alle årstider har sin sjarm, og jeg liker også høsten veldig godt. Dvs. det jeg forbinder med høst, nemlig klar himmel, skarp luft og fine farger. Ikke regn, regn og atter regn, som var høsten i fjor. Jeg elsker de kalde, klare høstdagene!
Gjest gjesta Skrevet 8. september 2006 #11 Skrevet 8. september 2006 Jeg liker også høsten. Men vinteren kan jeg spare meg for.
Gjest Catwoman Skrevet 9. september 2006 #12 Skrevet 9. september 2006 Jeg liker høsten, klar og frisk luft. Vinteren kan jeg spare meg for... med snø og kulde og holke og mye ekstra styr. Så for meg kunne vi godt hatt bare sommer høst og vår - men et par vinterdager akkurat rundt jul da.
Gjest Hedda Gabler Skrevet 9. september 2006 #13 Skrevet 9. september 2006 Jeg elsker høsten - det er den beste årstiden for meg. Den har både blendende vakre soldager og forfriskende ruskevær, høstfarger og susende løv. Luften er klar, og butikkene bugner av friske, sprø, norske grønnsaker. Mange misliker høsten bare fordi vinteren kommer etterpå. Det er urettferdig, det!
Gjest niomi Skrevet 9. september 2006 #14 Skrevet 9. september 2006 Mange misliker høsten bare fordi vinteren kommer etterpå. Det er urettferdig, det! ← Eneste positive med høsten er at vinteren kommer etterpå... *vil preparere ski NÅ!*
Gjest Frk Åberg Skrevet 14. september 2006 #15 Skrevet 14. september 2006 Jeg elsker høsten - det er den beste årstiden for meg. Den har både blendende vakre soldager og forfriskende ruskevær, høstfarger og susende løv. Luften er klar, og butikkene bugner av friske, sprø, norske grønnsaker. ← Ja, det er annen grunn til at jeg liker høsten. Mye god frukt og grønnsaker.
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2006 #16 Skrevet 14. september 2006 Hva har du tatt ts?? Høsten er årstiden alt dør ut på. Bare fortell deg selv hva enn du vil, men ikke prøv å prakk på oss høstpropagandaen din - jeg lar meg ikke rikke!!
Arwen Skrevet 14. september 2006 #17 Skrevet 14. september 2006 Jeg er også veldig veldig glad i høsten. Godt å endelig kunne trekke pusten igjen. Godt å få sove om natta også, er altfor varmt om sommeren for meg
Gjest Fjellsippa Skrevet 15. september 2006 #18 Skrevet 15. september 2006 Jeg liker også høsten med fantastiske farger i fjellet. Og så friske grønnsaker da og ferskt lammekjøtt. Våren er imidlertid min årstid, for da har jeg sommeren og høsten å se fram til. Jeg kunne også tenkt meg å hoppe over vinteren, bortsett fra noen dager rundt jul, for jeg vil ha hvit jul.
Tabris Skrevet 15. september 2006 Forfatter #19 Skrevet 15. september 2006 (endret) Hva har du tatt ts?? Høsten er årstiden alt dør ut på. Bare fortell deg selv hva enn du vil, men ikke prøv å prakk på oss høstpropagandaen din - jeg lar meg ikke rikke!! ← Hvorfor skulle jeg ha tatt noe for å like høsten? Hvis man er uenig med deg så driver man altså med propaganda og har tatt noe? Jeg har ikke vært på dette forumet lenge, men jeg ser allerede det flere "erfarne" brukere her har sett - de som har de mest respektløse og lavmåls innleggene er gjester. Og enig med dere andre - frukt og grønt glemte jeg å nevne! Og det å få kjøligere kvelder og kunne sove om natta... Mørke høstkvelder med regn som trommer mot vinduet, ligge under pleddet med en god bok og en varm kopp kaffe eller kakao... :lese: Endret 15. september 2006 av Tabris
Gjest Gjest Skrevet 15. september 2006 #20 Skrevet 15. september 2006 Hvorfor skulle jeg ha tatt noe for å like høsten? Hvis man er uenig med deg så driver man altså med propaganda og har tatt noe? grønt glemte jeg å nevne! ← I rest my case!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå