Gjest Anonymous Skrevet 13. januar 2003 #1 Skrevet 13. januar 2003 Finnes det i det hele tatt muligheter for fritak fra militæret? Er det noen som har fått innvilget det? Samboeren utsatte militæret for å bli ferdig med utdannelsen. Nå er han ferdig, og er innkalt til høsten. Det kan nevnes en god del grunner til at dette vil vanskeliggjøre ting for oss. Finnes det grunner militæret godtar som fritak?
Tusenfryd Skrevet 13. januar 2003 #2 Skrevet 13. januar 2003 Det er sååå mange som har godt av et år i Forsvaret. Jenter også. Slå følge med ham da vel?
Gjest Anonymous Skrevet 13. januar 2003 #3 Skrevet 13. januar 2003 Enig med Tusenfryd, de fleste har godt av noen måneder i militæret. Tror forresten det er ganske lett å bli dimitert etter bare et halvt år. Det burde jo ikke komme som noen overraskelse at han skal i militæret, dere har visst om dette lenge. Jeg begriper meg ikke på gutter som ikke vil i militæret bare fordi de ikke har lyst/det ikke passer. (Pasifister burde selvsagt slippe militæret, selv om jeg overhodet ikke er enig i standpunktet deres.) Hvis det en gang skulle bli krig, skal disse militærunnasluntrerne bare sitte å se på at resten av Norges menn forsvarer oss? Blautfisker!
jordbær Skrevet 13. januar 2003 #4 Skrevet 13. januar 2003 Hehe.. jaaa.. En kompis av meg spilte gal.. Han slapp unna.. Vet ikke om jeg vil anbefale det..
Gjest Anonymous Skrevet 13. januar 2003 #5 Skrevet 13. januar 2003 Nei, det er nok ikke aktuelt for meg å følge med nei Jeg er midt i en krevende utdannelse. Yrket jeg til slutt havner i, er ikke akkurat likestilt med å risikere å ta liv i en krig... Selvfølgelig har vi visst om dette noen år. Men når man ser på statistikken over hvor mange 19 åringer som ikke blir innkalt til militæret, føles det ganske meningsløst at min samboer skal inn.
Gjest Anonymous Skrevet 13. januar 2003 #6 Skrevet 13. januar 2003 hvis din kjære er ferdigutdannet, så er han nok ønsket av militæret. en venn av meg ble innkalt straks etter han var ferdig med psykologistudiene, han jobbet bl.a med inntaket av nye soldater. fordelene er høyere grad og lønn enn de vanlige meninge. *ravna*
Midnattsol Skrevet 13. januar 2003 #7 Skrevet 13. januar 2003 Synes han skal dra i militæret jeg. Fritak for de som er friske er bare tull - slappfisker! Ok, du sier det er mange grunner til at det vanskeliggjør ting for dere, men dere visste jo dette kom. Dere overlever sikkert, og tiden går fort. Jeg tror militæret er noe gutter (kanskje jenter også) har godt av. Istedet for å gjøre det til noe trasig og fælt, hvorfor ikke gjøre det beste ut av det? Det kan bli en fin og lærerik opplevelse. Min x gjorde det. I tiden han var der fikk han med seg masse kurs og lærte masse - gratis - som han ellers ikke hadde fått gjort. Min nåværende sambo også fikk masse positivt ut av militæret. Personlig synes jeg det er tåpelig av gutter som prøver å få fritak, og prøver å komme seg unna militæret.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå