Gjest Gjest Skrevet 6. september 2006 #1 Skrevet 6. september 2006 Nå har det jevnt og trutt dukket opp varsel om 3 virus når jeg skanner med AVG. Men hvordan får jeg de bort? Håper noen kan hjelpe meg, for nå begynner jeg å bli både stresset og irritert på hele pc-en her.
Gobi Skrevet 6. september 2006 #2 Skrevet 6. september 2006 Ta en scan med en online virusscanner. Trend Micro er den beste der, og du finner den her: Trend Micro Housecall .
Gjest Gjest Skrevet 6. september 2006 #3 Skrevet 6. september 2006 Sssss, den fjernet ingen av virusene den fant. Kom bare beskjed om at man måtte ringe dem for å få hjelp til å fjerne dem manuelt.
Gjest Gjest Skrevet 6. september 2006 #5 Skrevet 6. september 2006 Jeg tror jeg holder meg borte fra housecall og lignende programmer som insisterer på nedlastning fram til jeg får undersøkt litt rundt om hvor trygge de er. Men takk for tipset Virusene heter noe slikt som: BlacBox.class VerifierBug.class Beyond.class Count.jar-1f4eade4-51341187.zip (det var visst 4 og ikke 3, men det står "infected objects 3", og da antok jeg at det var antall virus)
T.S Skrevet 7. september 2006 #6 Skrevet 7. september 2006 Les "hjelp" i avg... Eller: Få opp loggen over søkene dine. Marker linjen der det står at det er funnet virus. Trykk så på en av knappene som nå kommer fram på menylinjen nede i vinduet. Velg mellom move to vault eller delete.
Gjest Gjest Skrevet 7. september 2006 #7 Skrevet 7. september 2006 Takk for oversettelse og sammendrag av hjelpefilen (jeg er ganske håpløs på engelsk i datasammenheng). Problemet er at det går bare med det ene (jeg var sikker på jeg forsøkte det med en gang dette dukket opp, jeg må ha hoppet over det). Resten står det fortsatt “Infected, embedded object” og det dukker kun opp “Display item details” og “Filter by result type”. Typisk at slikt alltid skjer når han jeg pleier få hjelp av er på ferie :/
T.S Skrevet 7. september 2006 #8 Skrevet 7. september 2006 Takk for oversettelse og sammendrag av hjelpefilen (jeg er ganske håpløs på engelsk i datasammenheng). Problemet er at det går bare med det ene (jeg var sikker på jeg forsøkte det med en gang dette dukket opp, jeg må ha hoppet over det). Resten står det fortsatt “Infected, embedded object” og det dukker kun opp “Display item details” og “Filter by result type”. Typisk at slikt alltid skjer når han jeg pleier få hjelp av er på ferie :/ ← Du må markere linjen for hvert virus (en om gangen). SÅ kommer knappene fram. Du trenger ikke scanne på nytt, men kan gå inn i loggen til alle dine tidligere søk. Slett alle virus som ligger der. Dvs trykk på linjen det står virus på. Det blir blått. Trykk på knapp nede i menylinjen som da kommer fram.
Gobi Skrevet 8. september 2006 #9 Skrevet 8. september 2006 Vel, ett søk på www.symantec.no sine sider (de som lager Norton Antivirus) ga disse resultatene. Er fremgangsmåte for å fjerne dem her også: Blackbox.class VerifierBug.class Beyond.class Den .zip filen bare sletter du, via windows utforsker. .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå