Gjest Gjest Skrevet 2. september 2006 #1 Skrevet 2. september 2006 Hei. Ser de anbefaler poppadoms til indisk mat, men hva er de?
Gjest gjesta Skrevet 2. september 2006 #2 Skrevet 2. september 2006 Det er en namnam flatbrødaktig sak. Anbefales!
Gjest Gjesta Skrevet 2. september 2006 #3 Skrevet 2. september 2006 Frityrstekte flatbrød Veldig godt, spesielt med yoghurtdip.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 2. september 2006 #4 Skrevet 2. september 2006 Takk for svar De skal jeg prøve
Gjest Bellatrix Skrevet 4. september 2006 #6 Skrevet 4. september 2006 Frityrstekte flatbrød Veldig godt, spesielt med yoghurtdip. ← Frityrstekt? Er det ikke mye fett i de da?
Gjest Gjest Skrevet 4. september 2006 #7 Skrevet 4. september 2006 Frityrstekt? Er det ikke mye fett i de da? ← De er tynne, nesten som potetgull, og er laget av linser. En slags linsepotetgull. Fett er det sikkert nok av i dem, men man spiser jo ikke store mengder av dem. En som regel. Og som del i et ellers sunt og ikke for fett måltid, er det ok.
gard Skrevet 4. september 2006 #8 Skrevet 4. september 2006 Hei Det finnes en variant som selges som kun skal stekes i stekeov i et minutt før de er klar. De blir omtrent som potet chips. Man kan også kjøpe en dipmiks til (raita) og det er ganske godt som tilbehør eller "forrett" til indisk mat :-)
Gjest nhd Skrevet 4. september 2006 #9 Skrevet 4. september 2006 De er farlig avhengighetsdannende, det er det de er :D Men du må nesten ha yoghurt-dip til.
Gjest gjesta Skrevet 4. september 2006 #10 Skrevet 4. september 2006 Jeg har bare kjøpt sånne som er ferdige til å spise. Soltørkede, tror jeg. Og så veldig, veldig gode!
Gjest Fruktfat Skrevet 5. september 2006 #11 Skrevet 5. september 2006 (endret) De smaker faktisk litt rakørret! ← synes de smaker litt superchips jeg Endret 5. september 2006 av Fruktfat
nynne Skrevet 30. november 2006 #12 Skrevet 30. november 2006 gammel tråd, men jeg spør likevel;) noen anbefalte slike poppadoms, skulle visst være sååå godt.. har lysrt til å prøve. Men hva lager man inntl da? kom gjerne med konkrete forlag, fremgangsmåte og innkjøpslister for vår del, kan vi gjeren bruke halvferdige produkter ala uncle bens og toro.. iallefall i første omgang...
Gjest Fruktfat Skrevet 30. november 2006 #13 Skrevet 30. november 2006 (endret) namnam flatbrødaktig sak.← namnam ja! smaker salt superchips, synes jeg hadde visst svart her før, jeg... vi kjøpte en pakke på rimi, hadde olje i wokpanna og hadde i en og en. tok ca ett sekund før de hadde utvidet seg og var ferdige (altså; med en gang man har lagt de nedi tar man dem opp igjen). blandet naturell yoghurt med raitamiks (også fra rimi), og litt revet slangeagurk. og vi eter MYE mer enn bare èn papadums til hver... annet vi hadde til: *et glass med uncle bens tikka masala og kyllingfilet i biter. *stek kyllingfilet i biter, ha i to ss curry (på glass som kjøpes i innvandrerbutikker), og en boks med kokosmelk. *ris (jeg synes basmati er best) *nan brød Endret 30. november 2006 av Fruktfat
Gjest gjesta Skrevet 30. november 2006 #14 Skrevet 30. november 2006 Mangochutney er nesten obligatorisk til indisk her i huset. Nam!
nynne Skrevet 1. desember 2006 #15 Skrevet 1. desember 2006 takk for svar! her skal det smakes på indisk ja kom gjerne med flere tips
Hoppetaujenta Skrevet 1. desember 2006 #16 Skrevet 1. desember 2006 (endret) --- Endret 10. november 2015 av Hoppetaujenta
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå