snagglepusnos Skrevet 26. august 2006 #1 Skrevet 26. august 2006 Dattern til bestevenninnen min skal døpes og jeg er invitert i selskap,jeg er jo litt "filletante" Har ikke peiling på hva jeg skal kjøpe, vil at det skal være litt spesielt,at det ikke forsvinner i mengden av alle de andre gavene. Noen forslag?
Gjest Gjest Skrevet 26. august 2006 #2 Skrevet 26. august 2006 Et smykke med stjernetegnet hennes.. Dåpsjenter får gjerne noe smykker og slikt, men jeg har inntrykk at det da er de smykkene som er emaljerte. hjerter, blomster og slikt. Et smykke med stjernetegn er noe hun kan bruke fra hun er liten til hun blir stor. De emaljerte er typisk for små barn.
Gjest gjesta Skrevet 26. august 2006 #5 Skrevet 26. august 2006 Sist jeg var i barnedåp bestilte jeg DETTE søte kruset. Dåpsbarnets navn sto på forsiden, og bak sto det. Gratulerer med dåpsdagen den xx.xx.xx Hilsen Xavia (Noe i den duren i alle fall) Koppen var kjmepelekker, og jeg gledet meg veldig til å gi den. (Mye penere live, enn på bildet altså!) I barndåpen fikk jeg masse skryt for gaven! Alle synes den var sååååå søt! Du kan bestille den herfra: My Webpage
Gjest Gjest Skrevet 26. august 2006 #6 Skrevet 26. august 2006 En dyr og god lagringsrødvin, som hun kan åpne i en passende alder
spinnvil Skrevet 26. august 2006 #7 Skrevet 26. august 2006 hva med en kniv? det er fort gjort at dåpsjenter får veldig mange smykker, greit med noe som skiller seg ut?
Montezuma Skrevet 26. august 2006 #8 Skrevet 26. august 2006 Jeg har noen ganger brodert dåpsstrenger. En annen gang lagde jeg en dåpsplakett m utgangspunkt i en flis som jeg trykket bilde av barnet på. Til en nevø ga vi en barnekrakk med påmalt navn,dato og troll (fås kjøpt i hobbybutikk om du savner kreative evner selv).
Kosejenta Skrevet 26. august 2006 #9 Skrevet 26. august 2006 Vi har satt veldig pris på alle eventyr og sangbøkene vi har fått. Foreløbig er ungene litt for små,men har allerede stor leseglede. Gleder meg til å ta de i bruk. Syntes det er veldig fint å få gaver som faktisk brukes, og ikke slike typiske dåpsgaver som bare blir liggende i et smykkeskrin eller støver ned...
Mines Skrevet 27. august 2006 #10 Skrevet 27. august 2006 (endret) Vi skal feire navnedag til datteren av et vennepart av oss og kjøpt en kanskje litt utradisjonell gave; Bergansekk jr 12L med en kopp utskåret i tre. Dette er en aktiv familie, så jeg tror dette vil passe fint selv om det ligger litt frem i dag. Men, hva så? Så andre skriver her; det blir ofte veldig mye smykker på jentene. Endret 27. august 2006 av Mines
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå