Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #1 Skrevet 23. august 2006 Vi har en lang, smal gang som vi må male. P.t. har den en beige tapet med litt mønster i en rusttone, og brystningspanel. Vi har tenkt å beholde panelet, og male alt i samme farge. Gulvet har vi mer eller mindre valgt ut til å bli et belegg i en relativt mørk gråtone. Men hva slags farge kan vi velge til veggene? Den bør være relativt lys, så den ikke gjør at alt blir totalt mørkt, og så bør den være såpass nøytral at vi kan bruke samme farge også i trappeoppgangen opp mot stua (som er malt i cappuccino, en lys bruntone med rødskjær). Jeg tenkte først på en gråaktig hvittone, men er blitt litt usikker på at det blir i overkant minimalistisk. Dører og listverk må også males (trehvite i dag), og også her er vi litt usikre. Noen innspill?
juliannae Skrevet 23. august 2006 #2 Skrevet 23. august 2006 isturkis med hvitt tak og, nydelig farge
Gjest gjest1 Skrevet 23. august 2006 #3 Skrevet 23. august 2006 Vanilje er en veldig fin farge. Vi malte trapperommet vårt i den fargen og veldig fornøyd. Den er lys, men varm
Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #4 Skrevet 23. august 2006 Vanilje er en veldig fin farge. Vi malte trapperommet vårt i den fargen og veldig fornøyd. Den er lys, men varm ← Går den mot gult?
Gjest gjest1 Skrevet 23. august 2006 #5 Skrevet 23. august 2006 Hva med samme farge men forskjellig blankhetsgrad på veggene, brystningen og dørkarmene.
Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #6 Skrevet 23. august 2006 Hva med samme farge men forskjellig blankhetsgrad på veggene, brystningen og dørkarmene. ← Det var det jeg også hadde tenkt på. Men problemet er fargen? Jeg lurer på noe som går mot grått? Farger med gulskjær kan jeg egentlig styre min begeistring for.
Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #7 Skrevet 23. august 2006 Caffe Latte og Lys Toscana passer svært godt sammen med Cappuccino. Hedde jeg vært deg ville jeg tatt fram et fargekart der fargene kan legges mot hverandre og prøvd meg fram. Jeg har forresten Lys Toscana i gangen, og skal male stua i Cappuccino med det første.
Prinsesse på erten Skrevet 23. august 2006 #8 Skrevet 23. august 2006 Jeg ville valgt en pittelitt mørkere nyanse på veggen enn på brystpanelet - eller omvendt. Det skaper alltid en fin effekt. Morsomt med ulik glans også.... Fargen Refleksjon er superfin. Den er nærmest hvit, men sammenliknet med helt hvit er den ganske grå. Ta den på brystpanelet og en litt mørkere nyanse på veggene... Med en kontrastfarge unngår du at det blir for minimalistisk.
Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #10 Skrevet 23. august 2006 Hva med lys lys grønt? ← Det er jo moderne, men jeg vet ikke om jeg fikser grønt. Men tipset med ulike fargetoner innenfor samme fargegruppe, var supert, og det må sjekkes ut. Huff, vanskelig...
Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #11 Skrevet 23. august 2006 Til orientering: Lys Toscana, Caffe Latte og Cappuccino hører til samme kolleksjon, og blir anbefalt å brukes sammen.
Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #12 Skrevet 23. august 2006 Til orientering: Lys Toscana, Caffe Latte og Cappuccino hører til samme kolleksjon, og blir anbefalt å brukes sammen. ← Tror nesten jeg må få tak i et fargekart. Cappuccino-fargen ble valgt litt på måfå, og jeg er egentlig ikke overbegeistret (den har for mye rosaskjær for meg), men vi orker ikke male om igjen, og mannen er fornøyd (typisk). Hva med latte? Den burde jo også matche, hvis logikken følger?
Gjest Kitten Skrevet 23. august 2006 #13 Skrevet 23. august 2006 Refleksjon er en megen fin lys farge, nesten som antikkhvit, bare ørlite granne lysere. De vil jeg si er nøytrale, går ikke for mye mot èn farge. Skaff deg deg et lady fargekart med ild, jord, luft og vann fargene!
Gjest Kitten Skrevet 23. august 2006 #14 Skrevet 23. august 2006 Tror nesten jeg må få tak i et fargekart. Cappuccino-fargen ble valgt litt på måfå, og jeg er egentlig ikke overbegeistret (den har for mye rosaskjær for meg), men vi orker ikke male om igjen, og mannen er fornøyd (typisk). Hva med latte? Den burde jo også matche, hvis logikken følger? ← Forresten, hvis den nye fargen skal sammen med denne cappuccino fargen, så pass på at det ikke er grønnskjær i den, for da vil rød/rosa fargen i cappuccinon fremheves!
Gjest Gjesta Skrevet 23. august 2006 #15 Skrevet 23. august 2006 Hva med latte? Den burde jo også matche, hvis logikken følger? ← Jeg regner med det. Skaff deg et kolleksjonskart der Cappuccino finnes, og velg ut fra kartet. Da er du i alle fall trygg på at fargene vil passe sammen.
Gjest Gjest Skrevet 23. august 2006 #16 Skrevet 23. august 2006 Har brukt refleksjon et par steder, også i gangen. Fargen virker nesten hvit, men den er gråhvit. Den lyser opp kan du si hvis gangen er smal. Sikkert fint å male både panel og vegg i samme farge. Har også brukt lys antikk men den synes jeg varveldig kald. Benhvit er også fint på panel, men den har en anelse gult i seg, som du sikkert må se på. Grønt er nok et bra tips hvis du vil lyse opp i gangen, selv om det er en trendy farge akkurat nå. Ikke legg mørkt gulv hvis gangen er trang og smal
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå