Gjest Gjest_moi_* Skrevet 21. august 2006 #1 Skrevet 21. august 2006 Jeg skal prøve å få leid et utested i Oslo til en større fest. Jada jeg har googlet til jeg ble blå, men ble ikke klokere Kriterier: - må kunne ha liveband - rimelig, helst "gratis" mot at det kommer x antall som også kjøper i baren - full skjenkerett Noen tips?
Gjest prestekrage Skrevet 21. august 2006 #2 Skrevet 21. august 2006 Jeg har vært på privatfest både i 2 etg ved scotsman og på underworld (men det finnes kanskje ikke lengre), men begge ganger ble utestedet åpnet for allmennheten etter ett gitt tidspunkt (23/00). Hva med å høre med de lokale bydels-kroene? De har ofte ikke så stor pågang i helgene. Vet at bydelskroa på Holtet (bekkelagshøgda) hadde lukkede selskaper med jevne mellomrom. Her var det plass til både band og dansemuligheter!! Aner ikke hvor mye de tok for å holde lukket selskap, men var i allefall mere folk der ved ett sånn selskap enn på en vanlig lørdag, så det var lønnsomt for eieren.. (ta disse opplysningene med en bitteliten klype salt- er 7 år siden jeg jobbet der). Var innom der en lørdagskveld i vinter, og da var det bare 3 andre gjester der, så sikkert fortsatt mulig...
Gjest Gjest Skrevet 21. august 2006 #3 Skrevet 21. august 2006 Har vært på lukket selskap på Kampen Bistro. det var veldig hyggelig, men kan ikke gi noen tips om betingelser osv, så det får TS finne ut av selv ved å kontakte dem
Gjest LilSweetie Skrevet 21. august 2006 #4 Skrevet 21. august 2006 Månefisken (tror jeg det heter?) ved Akerselva har et veldig kult lokale, med plass til mange!
Gjest Cosmic Girl Skrevet 21. august 2006 #5 Skrevet 21. august 2006 Pigalle er et slitt, men utrolig kult lokale. Jeg har vært der flere ganger på party, og det er like bra hver gang. Dansegulv, scene for band. Tror du slipper å betale leie dersom du får inn fler enn 70-80 personer
Gjest Gjest_moi_* Skrevet 21. august 2006 #7 Skrevet 21. august 2006 skal du ha garderobe? ← Det skulle ikke være nødvendig tror jeg
Gjest Gjest_moi_* Skrevet 21. august 2006 #8 Skrevet 21. august 2006 Takk for svar alle sammen, da har jeg noen steder å sjekke ut. Hadde faktisk ikke tenkt på de lokale bydelspubene/stedene Og Pigalle har jeg visst hørt at en eller annen bekjent også har vært på ja, det kom jeg på nå. Kommer nok til å bli rundt en 100-120 stykker.
Gjest gjest1 Skrevet 21. august 2006 #9 Skrevet 21. august 2006 Fant dette. Mener at tidligere New York, nå Backstage har muligheter for privatfester.. men jeg vet ikke om det gjelder lenger.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå