miesol Skrevet 12. august 2006 #1 Skrevet 12. august 2006 Jeg har glemt å kjøpe pizzasaus for å ha i de fylte hornene mine (sammen med skinke, ost og purre) Så fant jeg tomatpure i kjelleren, men jeg synes det smaker så sterkt.. Kan jeg blande det ut med noe for å få det til å ligne mer på pizzasaus?
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2006 #2 Skrevet 12. august 2006 Jeg har noen ganger blandet det med creme fraiche eller rømme, samt salt, pepper, oregano osv.. Funker fint det, men ikke heeelt like godt som pizzasaus. Lykke til!
Krista83 Skrevet 12. august 2006 #3 Skrevet 12. august 2006 Når jeg bruker tomatpure ellers så har jeg alltid litt sukker i det jeg lager, for å få vekk litt av den sterke smaken... Ellers så bare bland det litt ut med rømme eller lign
miesol Skrevet 12. august 2006 Forfatter #4 Skrevet 12. august 2006 Og den kommer ikke til å skille seg ved steking? Er ikke så god på kjøkkenet jeg..
miesol Skrevet 12. august 2006 Forfatter #5 Skrevet 12. august 2006 Går det forresten an å blande litt sukker rett i tomatpureen? Skal jo ikke lage gryte/saus e.l, bare smøre den i hornene.. Takk for hjelpa supre KG'ere
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2006 #6 Skrevet 12. august 2006 Det går sikkert fint å bare sukre tomatpureen litt, bare ikke smør på for mye!
miesol Skrevet 12. august 2006 Forfatter #7 Skrevet 12. august 2006 Takk for hjelpa, dere redda baksten i dag! Jeg blanda tomatpureen med rømme, sukker, pepper og oregano, og det ble kjempebra!
Pasha Skrevet 13. august 2006 #9 Skrevet 13. august 2006 En annen oppskrift med tomatpurre 1 glass tomatpure 1 glass med vann oppi tomatpurelglasset (rist på det) 1 boks hermetiske tomater 1-2 dl olje Salt Pepper Organo evt hvitløk kjør sammen i en mixer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå