Gjest Gjest Skrevet 12. august 2006 #1 Skrevet 12. august 2006 trenger desperat en ny vaskemaskin..... men har ikke råd til å kjøpe noe nytt akkurat med det første... (sånn er det å være student gitt) men fant en på finn.no. noen som har kjøpt brukt før? den er visst 1 år gammel, kjent merke. 1200 omdreininger i minuttet. aldri hatt feil. jeg skal få den fpr 1500 kroner. er dette noe å satse på? merket er siemens XB2462 men kan ikke si at jeg finner noe informasjon om denne på nettet. lurer litt på hvordan man frakter en vaskemaskin uiten at den går i stykker. den kan vel bære på høykant? henter den i henger. men skal opp i 5 etasje uten heis. noen som vet?
Gjest Gjest1 Skrevet 12. august 2006 #2 Skrevet 12. august 2006 Det med frakten vet jeg ikke, men siden garantitiden ikke er gått ut så få tak i kvittering. Om de ikke har den er det nå vanlig at kjøpet registreres på navn. Jeg fikk ny utskrift fra butikken da jeg ba om det.
Gjest Grønn Frosk Skrevet 12. august 2006 #4 Skrevet 12. august 2006 Garantitiden på hvitevarer pleier å være to år. Når vi kjøpte vaksemaskin, så kjøpte vi også brukt. Fraktet den på tilhenger, og bar den inn. Men vi bar den i stående stilling. Vet ikke om de tåler å bli lagt på siden. Jeg syns den virker fin, jeg.
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2006 #5 Skrevet 12. august 2006 På mine vaskemaskiner fulgte det med transportsikringer som skal skrus i bak når man transporterer maskinen. Disse sikringene hindrer trommelen i å bli skadet. Angående garantitid, det er i tillegg 3 års reklamasjon, så om det blir feil på maskinen som du ikke kan lastes for kan du reklamere.
Krista83 Skrevet 12. august 2006 #6 Skrevet 12. august 2006 Transportsikringene er sikkert kastet, disse er for at trommelen ikke skal slenge rundt under transport,da de ofte da ligger på siden. Om du lar den stå i hengeren så bør det ikke være noe problem, men den veier sikkert 70kg, så det kan bli tungt å komme opp 5 etg, men opp må den jo... lykke til, og si de vil ha med kvittering. Og har de den ikke så har de kanskje en bankutskrift som viser hvilken dato den er kjøpt, og butikken har det sikkert også på navn, det har vi hvertfall der jeg jobber.
Gjest gjest1 Skrevet 12. august 2006 #7 Skrevet 12. august 2006 Om du lar den stå i hengeren så bør det ikke være noe problem, men den veier sikkert 70kg, så det kan bli tungt å komme opp 5 etg, men opp må den jo... ← Angående dette med tunge ting og trapper, så kan TS prøve å få lånt/leid et sekkehjul for trapper! Det bør fortsatt være flere om å frakte maskina, men jobben blir litt lettere ihvertfall. Jeg har leid slik hos et bilutleiefirma med flyttebiler.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå