Gå til innhold

Hva skal jeg skrive i en eventuell søknad?


Gjest Gjest

Anbefalte innlegg

Jeg har fått et vikariat på ett år i barnehage, på 100 %. Har nettopp begynt der. Men jeg kjenner det at jeg heller vil jobbe deltid, enten 70 eller 80 %. Jeg hadde ikke helt lyst å takke ja til den på 100%, men måtte jo da ingen andre dukka opp. Og jobb må jeg jo ha.

Så jeg har begynt å se etter stillinger som er deltid, men hva skriver jeg i søknaden? At jeg for tiden er ansatt i 100 % stilling der og der, men heller vil jobbe deltid? Skriver jeg at 100 % blir for mye for meg høres jeg jo ut som en pingle.

Er det noen som er gode med ord her, og kan hjelpe meg med en setning til hvorfor jeg vil jobbe deltid og ikke fullt i den barnehagen jeg allerede har fått jobb i.

Jeg kan selvsagt be om å få gå ned i stilling der jeg allerede er, men vet ikke om det er helt populært siden jeg er nyansatt og bare har vikariat.

Jeg søker heller på de deltidsstillingene som dukker opp, og får jeg tilbud om en av de så kan jeg nevne for min nåværende sjef at jeg ønsker å jobbe deltid og har fått tilbud om det et annet sted. Da kan det jo hende hun foreslår at jeg jobber deltid der...? Er lov å håpe. ;-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Hovedinnlegger

Forresten, tenkte på noe sånn:

"For tiden er jeg ansatt som assistent ved ........... barnehage i 100 % stilling. Da jeg ønsker redusert stilling søker jeg med dette stillingen på 80 % i deres barnehage."

Men hvor få frem at det er et vikariat jeg har?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forresten, tenkte på noe sånn:

"For tiden er jeg ansatt som assistent ved ........... barnehage i 100 % stilling. Da jeg ønsker redusert stilling søker jeg med dette stillingen på 80 % i deres barnehage."

Men hvor få frem at det er et vikariat jeg har?

du kan jo skrive " Er for tiden ansatt i et vikariat som assistent ved . . . . barneh........ osv slik som du skrev... da får du det med... og dersom de stillingene du søker er faste er det jo naturlig at du ønsker det fremfor et vikariat iallefall.... da trenger du kanskje ikke skrive at du ønsker redusert stilling heller.. bare at du ønsker fast stilling.... og slenge på at 80 % (eller hva det måtte være) er ideell stillingsandel for deg i din nåværende situasjon eks.... (eks hvis du har barn el. annet som gjør det naturlig at du ønsker å bruke litt mer tid hjemme... Det er jo veldig forståelig.. Dette ble litt rotete men..:)

Lykke til. . . Jeg er selv i jobbsøker situasjonen, vanskelig å skrive søkn... :/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

du kan jo skrive " Er for tiden ansatt i et vikariat som assistent ved . . . . barneh........ osv slik som du skrev... da får du det med... og dersom de stillingene du søker er faste er det jo naturlig at du ønsker det fremfor et vikariat iallefall.... da trenger du kanskje ikke skrive at du ønsker redusert stilling heller.. bare at du ønsker fast stilling.... og slenge på at 80 % (eller hva det måtte være) er ideell stillingsandel for deg i din nåværende situasjon eks.... (eks hvis du har barn el. annet som gjør det naturlig at du ønsker å bruke litt mer tid hjemme...  Det er jo veldig forståelig..  Dette ble litt rotete men..:)

Lykke til. . . Jeg er selv i jobbsøker situasjonen, vanskelig å skrive søkn... :/

Kjempeflott!! Tusen takk!!

Det er neimen ikke lett å skrive søknader nei. :tristbla:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...