kitekatt Skrevet 9. august 2006 #1 Skrevet 9. august 2006 Jeg har permanentet hår og bruker balsam og greier for det. Men nå har jeg brukt opp min grønne Kerastase shampoo for sensitivt hår og er lei den. Hodebunnen min reagerer fort på stylingprodukter, som jeg MÅ bruke. Klør ofte, får fort kløende små kuler og jeg flasser ikke, men når jeg klør i hodebunn, merker jeg at det fort drysser litt Tips? Må være noe som allikevel fungerer med permanentet hår. (Ps.: får fort fett hår også og vasker det hver dag - det MÅ jeg bare (psykisk))
Gjest gjest bårdsen Skrevet 9. august 2006 #2 Skrevet 9. august 2006 Hei Jeg har brukt Well SP sensetive scalp for min tørre, kløende hodebunn. Det var faktisk den eneste som funket for meg, prøvde sikkert 5 ulike sensitive shampoer før denne. Hvordan den er for permanent hår er jeg usikker på, men du kan sikkert fint bruke den dersom du bruker en balsam for permanent hår i tillegg. Det finnes også et behandlingsvann i samme serie som kan maseres inn i hodebunnen etter vask.
Gjest Dalwhinnie Skrevet 9. august 2006 #3 Skrevet 9. august 2006 (endret) Jeg har prøvd det meste mot sensitiv hodebunn, og mine favoritter er Kersastase Dermo Calm og MOP C-system. Edit: Har du prøvd Nocto Calm, hodebunnserumet til Kerastase? Det er helt supert til slik hodebunn du beskriver. Tas i om kvelden og virker over natta. Trenger ikke å skylles ut neste morgen heller, med mindre du uansett vil vaske håret. Endret 9. august 2006 av Dalwhinnie
Gjest Lanyah Skrevet 9. august 2006 #4 Skrevet 9. august 2006 Cutrin har også en bra serie for ømfintlig hodebunn. Cutrin er et merke som er egnet for skandinavisk hår også!
Hello Kitty Skrevet 9. august 2006 #5 Skrevet 9. august 2006 KMS sin shampoo for tørr hodebunn er super! Har tørr hodebunn som klør selv... Denne shampoen er klinisk testet, og brukes på flere hudavdelinger på sykehus. KMS Daily Fixx Dandruff Shampoo http://www.tendenz.net/visProdDetalj.asp?I...0-103&SerieID=2
ilona Skrevet 9. august 2006 #6 Skrevet 9. august 2006 For meg passer faktisk nesten ingen shampoo. VICHY serien har vært ganske bra, den for du fra apotek. Men det som virkligen har hjulpet meg er COSMICA medical hodebunnsgele. Den skal gi fuktighet, men griser ikke. Den kan du ta etter vask, eller når du begynner å klø.
Gjest gjest1 Skrevet 9. august 2006 #7 Skrevet 9. august 2006 Har prøvd det meste innen shampoer for sensitivhodebunn, men enda ikke funnet en som virker, bortsett fra fungoral. Fikk et tips om å skylle hodebunnen med svakt eddikvann, med jevne mellomrom, og det virker faktisk. Etter at jeg begynte med det kan jeg bruke den shampoen jeg liker og som passer til håret, og likevel slippe flass.
Gjest Lanyah Skrevet 9. august 2006 #8 Skrevet 9. august 2006 Har prøvd det meste innen shampoer for sensitivhodebunn, men enda ikke funnet en som virker, bortsett fra fungoral. Fikk et tips om å skylle hodebunnen med svakt eddikvann, med jevne mellomrom, og det virker faktisk. Etter at jeg begynte med det kan jeg bruke den shampoen jeg liker og som passer til håret, og likevel slippe flass. ← Ville bare minne på at flass har ingen ting med tørr hodebunn å gjøre. Grunnen til at en flasser er fordi cellelaget fornyer seg veldig fort, er i ubalanse. Og da flasser man av flaker. Når en har tørr hodebunn så skjer ikke denne prossesen så bra, eller veldig lite, det gjør at huden "tørker" og blir stram og klør.
Gjest gjest1 Skrevet 9. august 2006 #9 Skrevet 9. august 2006 (endret) Ville bare minne på at flass har ingen ting med tørr hodebunn å gjøre. Grunnen til at en flasser er fordi cellelaget fornyer seg veldig fort, er i ubalanse. Og da flasser man av flaker. Når en har tørr hodebunn så skjer ikke denne prossesen så bra, eller veldig lite, det gjør at huden "tørker" og blir stram og klør. ← Det har jeg da heller ikke sagt, fungoral er en soppdrepende shampo, og virker på "gult" flass, som skyldes en soppinfeksjon. Det er det eddikvannet hjelper på. Sopp liker ikke surt miljø og dør, jfr yoghurt/surmelk med sopp i sjeden. Uansett, jeg forteller bare hva som funket for meg. Endret 9. august 2006 av pulverheksa
Gjest Lanyah Skrevet 9. august 2006 #10 Skrevet 9. august 2006 Jada! Vet det! Jeg bare minnet på, slik at noen ikke skulle tro det var det samme!
Lillebi Skrevet 10. august 2006 #11 Skrevet 10. august 2006 Jeg synes Kerastase Dermo calm for tørt hår er den beste. Andre shampoer jeg har brukt for sensitiv hodebunn er ikke så gode for håret mitt (striper det).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå