Gjest Gjest Skrevet 8. august 2006 #1 Skrevet 8. august 2006 Egentlig tenkte vi å droppe bryllupsreisen, fordi vi trenger ny bil snart... Men samtidig har jeg litt lyst til å gi han bryllupsreise i morgengave... Noen tips til et romantisk og litt eksotisk sted, helst uten at det koster skjorta...? (Har liksom ikke lyst til å ha bryllupsreisen på Gran Canaria...)
Mixelite Skrevet 8. august 2006 #3 Skrevet 8. august 2006 Det er ganske rimelige flybilletter til Chios nå. Dere sier ikke noe om når dere skal dra, men... Ta en titt på http://www.hellaswings.no og http://www.lilleput.no For romantisk ferie kan jeg anbefale Agia Fotini. Stille, rolig sted med hotell rett på stranden. Man kan sitte og nyte kvelden på balkongen til klukkingen fra bølgene som slår om stranden mens man ser båten seile til Athen i måneskinnet :-)
Shine21 Skrevet 8. august 2006 #4 Skrevet 8. august 2006 kommer vel litt ann på hvor mye penger dere vil legge i det... jeg drømmer om seychellene o.l...
gard Skrevet 9. august 2006 #5 Skrevet 9. august 2006 Hei Når skal dere reise? Og kan du si noe mer om budsjettet
Gjest Gjest Skrevet 9. august 2006 #6 Skrevet 9. august 2006 Det er ganske lenge til. Vi gifter oss i juni neste år, så det er vel neste sommer som er mest aktuelt. Grunnen til at jeg spør så tidlig er at da har jeg muligheten til å spare en stund... Problemet mitt er vel følgende, at skal jeg først reise vil jeg dra til et spesielt sted. Ei vennine var på seychellene for noen år siden og skrøt veldig. Men blir mye penger når en akkurat har brukt masse på et bryllup. Hellas er et sted vi begge har veldig lyst til å dra... Så absolutt et alternativ, samtidig som jeg kanskje kunne tenkt meg noe litt mer eksotisk hvis vi først skal gjennomføre en bryllupsreise... Men jeg har litt problemer med å bruke mangfoldige titusner på en tur, når vi egentlig trenger ny bil...
marsy Skrevet 9. august 2006 #7 Skrevet 9. august 2006 som de andre nevner, hva synes du er et passende budsjett? hvor lenge vil dere være borte? og når vil dere dra? Det kan være lurt å gå innom et reisebyrå, da kan gi deg en rekke forslag som passer ditt budsjett, siden de har full oversikt over kampanjer og billigbilletter. Jeg tror jeg ville ha anbefalt Italia eller Frankrike. Korsika, Sicilia, Sardinia kanskje? Vi reiser til Italia ganske snart og betalte kun 7000 for to uker, fly og overnatting inkludert
gard Skrevet 9. august 2006 #8 Skrevet 9. august 2006 Hei Dersom du har råd vil jeg anbefale Maldivene. Min kone og jeg var der i april for et par år siden og det var herlig...flotte strender, knallblått hav, muligheter til å snorkle osv. Det var bare helt avslappende og herlig. Sjekk bildene i reisebrevet mitt på http://gardkarlsen.com/sun_island_index.htm http://forum.kvinneguiden.no/uploads//emoticons/default_Happy.gif' alt=':)'> Dette er omtrent den eneste plassen jeg har vært på som ligner på postkortene som man ser fra forskjellige destinasjoner. Jeg mener at vi bestilte turen på http://www.paradisreiser.no/ . Du kan jo sjekke der for å få et inntrykk av kostnader.
Gjest Gjest Skrevet 9. august 2006 #9 Skrevet 9. august 2006 Der hadde de jammen egen bryllupsreise tur til Mauritius. Riktignok i år da, men så jo veldig forlokkende ut. Har du vært der Gard? Men dette er kanskje steder hvor det kan være greit å reise litt høsten, for å ikke renne helt bort? Blir en del penger skjønner jeg, men hvordan er prisnivået på disse stedene? Begynner jeg å spare nå bør det jo være overkommelig... Takk for tips.
gard Skrevet 9. august 2006 #10 Skrevet 9. august 2006 Hei Nei, jeg har ikke vært på Mauritius. Sør-Afrika er også en bra destinasjon men ikke midt på sommeren siden det er vinter der på den tiden. Men der kan en også finne flotte strender, dra på safari osv. Men dersom du bare vil ha sol, sand og sjø så anbefaler jeg Maldivene. Har også noen venner som har vært på Seychellene og de sa at det også var fint
Gjest Gjest_kristin_* Skrevet 18. mars 2009 #11 Skrevet 18. mars 2009 Hei Nei, jeg har ikke vært på Mauritius. Sør-Afrika er også en bra destinasjon men ikke midt på sommeren siden det er vinter der på den tiden. Men der kan en også finne flotte strender, dra på safari osv. Men dersom du bare vil ha sol, sand og sjø så anbefaler jeg Maldivene. Har også noen venner som har vært på Seychellene og de sa at det også var fint Jeg og min kjære reiste på bryllupsreise til Egypt til et helt fantastisk flott og romantisk hotell som heter Oberoi Shal Hasheesh, det ligger på stranden ved Rødehavet. Vi kombinerte reisen med noen dager med Nilen Cruise. Vi var kjempefornøyd med blandingen av romantiske dager på stranden, luksus, og kulturopplevelser. Vi reiste med Discover Travel og var veldig fornøyde med god service og bra opplegg. Det kommer jo litt an på hva slags budsjett dere har, men vi føler vi fikk veldig mye luksus for pengene. Vi var hadde en sånn 2 ukers reise til under 20 000 pr pers. Veldig romantisk og spennende bryllupsreise!
super-ida Skrevet 20. mars 2009 #12 Skrevet 20. mars 2009 Der hadde de jammen egen bryllupsreise tur til Mauritius. Riktignok i år da, men så jo veldig forlokkende ut. Har du vært der Gard? Men dette er kanskje steder hvor det kan være greit å reise litt høsten, for å ikke renne helt bort? Blir en del penger skjønner jeg, men hvordan er prisnivået på disse stedene? Begynner jeg å spare nå bør det jo være overkommelig... Takk for tips. Jeg har vært på Mauritius.... MYYYYE folk på bryllupsreise el. hihi! jeg tror nesten jeg syntes to uker der var litt "kjedelig" øya er ikke såååå stor.... klart vi kunne dratt flere dager på fiske, delfinsafari, katamarantur osv.... meeen... betalte 28000kr pr pers for to uker.... og jeg må si at jeg syntes vel ikke HEEELT at det var verdt det.... :s MEN samtidig har jeg lyst til å prøve Maldivene, seychellene osv også da... så JA det friser jo å dra igjen, og det var FANTASTISK nydelig der.... :D GOD mat, spennende kulturer siden de har vært i forskjellige kolonier, og ligger "midt" mellom asia og afrika, samt har europeisk påvikning! Mye franskmenn der... og MYE billige (ekte) surfeklær, ripculr, quicksilver,Billabong osv... :D
desert_rose Skrevet 20. mars 2009 #13 Skrevet 20. mars 2009 Hei Dersom du har råd vil jeg anbefale Maldivene. Min kone og jeg var der i april for et par år siden og det var herlig...flotte strender, knallblått hav, muligheter til å snorkle osv. Det var bare helt avslappende og herlig. Sjekk bildene i reisebrevet mitt på http://gardkarlsen.com/sun_island_index.htm http://forum.kvinneguiden.no/uploads//emoticons/default_Happy.gif' alt=':)'> Dette er omtrent den eneste plassen jeg har vært på som ligner på postkortene som man ser fra forskjellige destinasjoner. Jeg mener at vi bestilte turen på http://www.paradisreiser.no/ . Du kan jo sjekke der for å få et inntrykk av kostnader. Wow, nydelig bilder! fikk utrolig lyst til å dra dit nå..!
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #14 Skrevet 23. mars 2009 Hvor mye ligger ca. budsjettet ditt på? Frankrike er i mine øyne definitivt landet for romantikk og kjærlighet, og anbefaler å legge bryllupsreisen hit. Liker dere storbyen, så er jo Paris et godt valg. Ellers er både Nice og Lyon fine byer. Noe jeg derimot vil anbefale enda mer, er å legge ferien til en koselig liten landsby i den franske rivieraen. Her er det herlige grønne sletter og store slott. Perfekt for en bryllupsreise i mine øyne. Sjekk ut flere tips på siden her: Frankrike
vårblomst Skrevet 7. september 2011 #15 Skrevet 7. september 2011 Hei Gard, Jeg prøver å logge meg inn på din hjemmesiden for se på bildene, men fikk beskjed at tjenesten er ikke tilgjenelig. Har du fortsatt bildene som du har lyst å dele med meg? Vi skal gifte oss neste år og jeg prøver å små planlegger bryllupsreise
Kårhild Skrevet 7. september 2011 #16 Skrevet 7. september 2011 Min mann og jeg syklet Norge på langs på bryllupsreise. Det kan virkelig anbefales. Vi hadde sju uker fri fra jobb, og sykla i seks av dem. Originalt og ikke så kostbart (om man har brukbare sykler og utstyr fra før):-)
gard Skrevet 8. september 2011 #17 Skrevet 8. september 2011 Hei Gard, Jeg prøver å logge meg inn på din hjemmesiden for se på bildene, men fikk beskjed at tjenesten er ikke tilgjenelig. Har du fortsatt bildene som du har lyst å dele med meg? Vi skal gifte oss neste år og jeg prøver å små planlegger bryllupsreise Hei Ja, jeg så plutselig at siden min var nede igår og idag virker det ut som om forsiden er operativ men ingen av linkene fungerer :-( Jeg har sendt en mail til min webhotell leverandør og håper at de får fikset saken ganske raskt!
gard Skrevet 9. september 2011 #18 Skrevet 9. september 2011 Hei Gard, Jeg prøver å logge meg inn på din hjemmesiden for se på bildene, men fikk beskjed at tjenesten er ikke tilgjenelig. Har du fortsatt bildene som du har lyst å dele med meg? Vi skal gifte oss neste år og jeg prøver å små planlegger bryllupsreise Hei Siden min er operativ igjen :-)
AnonymBruker Skrevet 9. september 2011 #19 Skrevet 9. september 2011 Min mann og jeg syklet Norge på langs på bryllupsreise. Det kan virkelig anbefales. Vi hadde sju uker fri fra jobb, og sykla i seks av dem. Originalt og ikke så kostbart (om man har brukbare sykler og utstyr fra før):-) Så gøy, det er noe jeg også kunne tenkt meg Jeg vil anbefale Sicilia, det trenger ikke å bli så dyrt, ei heller Frankrike eller Italia. Om man har bittelitt mer å spytte i, vil jeg anbefale et øyparadis i Thailand, eller Phu Quoc utenfor Vietnam.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå