Gå til innhold

Små ekle kryp


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fått noen små, ca en cm lang, ekkle marker på badet!!! De er litt smalere i haleenden enn i hodeenden, de er ganske kjappe og fargen er grå. Noen som vet hva det er og hvordan jeg får de bort?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvor på badet? Litt mer beskrivelse gjør det lettere å gi deg svar.

Meitemark eller tusenbein?

Skrevet

Er det ikke noe som heter Sølvkre som kan komme på bad da?

Skrevet

Vi har også noen sånne, men ser ikke at de har bein eller følehorn...

Om disse mister skallet om du tar på dem??? Skulle ta en med et papir her vi leier en gang, fikk ikke helt tak i den og den ålet seg videre i en mørkere farge.

De er ekle...

Nå bor vi i en kjellerleilighet som vi leier. Gleder meg til å komme meg vekk herfra.

Skrevet

dette er sølvkre ja.. helt vanlig på bad hvor det er fukt

vi har dette også, hatt det i flere år. de gjør absolutt ingen skade!

men de kommer hlest frem når det er mørkt. piler inn i små hull når lyset går på..så ha på lyset hele døgnet så unngår du dem..

Skrevet

De ligner på sølvkretegningen på linken til LilleBille, men de har ikke bein og horn. Har ikke sett at de kryper ut av sitt eget skall heller. Ser de også i fult dagslys, så virker ikke som de er så veldig lyssky. Skal prøve å tørke de ut som anbefalt på den samme linken. Isj!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...