Gjest bloody mary Skrevet 2. august 2006 #1 Skrevet 2. august 2006 Hei. Har noen svært ekle og plagsomme synlige blodårer på beina. Ikke av den typen feite og utstikkende men noen store blå som viser veldig godt og noen mer rødlige som små "makker". Har noen et godt tips for å fjerne dette "natura" (salver,kremer, kjerringråd) eller erfaring med fjerning på klinnikker( resultater,priser osv) På forhånd takk
Gjest Cosmic Girl Skrevet 2. august 2006 #2 Skrevet 2. august 2006 Dette vil jeg og gjerne høre mer om!
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2006 #5 Skrevet 3. august 2006 Jeg også! Er bare 21 år og har likevel dette på både legger og lår, er så urettferdig å få det i så ung alder. Hadde vært greit nok å få det når man har levd livet, født barn og sånt. Eneste jeg vet om dette er at mange får det hvis dem har et yrke hvor dem står mye og at det ofte er arvelig. Ellers vet jeg også at måten det fjernes på klinikker er at dem "brenner" blodåra på en måte slik at blodet slutter å gå innom akkurat den blodåra som man evt plages med og finner en ny blodåre å bruke istedet. Noe sånt..men høres både dyrt og tidkrevende, om dem skulle fjernet alt av slike blåe og røde ytterliggende blodårer.
Gjest Gjest Skrevet 4. august 2006 #6 Skrevet 4. august 2006 Finnes reseptfri krem på apoteket man kan smøre på. De blir ikke borte, men de dempes litt i alle fall. Husker ikke hva kremen heter, men den er til bruk mot blodutredelser som blåmerker ol.
Elodi Skrevet 4. august 2006 #7 Skrevet 4. august 2006 Det finnes en krem som heter huidorid (noe lignende i hvert fall :-) ) Den finnes både på apotek,Vita og helsekost. Et gammelt "kjerring råd" er å smøre eple eddik på blodutredelser i en periode.
Gjest Gjest Skrevet 6. august 2006 #8 Skrevet 6. august 2006 Det finnes en krem som heter huidorid (noe lignende i hvert fall :-) ) Den finnes både på apotek,Vita og helsekost. Et gammelt "kjerring råd" er å smøre eple eddik på blodutredelser i en periode. ← Takk for tipset Det med eple-eddik skal jeg jammen prøve. Og den kremen har jeg hørt om så får rå å shoppe litt
Gjest Christian Skrevet 26. juni 2007 #9 Skrevet 26. juni 2007 Hirudoid heter den.... Mer informasjon om den her: http://felleskatalogen.no/felleskatalogen/...in=0&href=0 Den er utrolig effektiv til å fjerne blodutredelser under huden, samt også for å dempe veldig synlige åreknuter.. Christian -sykepleierstudent-
Gjest Lolita8 Skrevet 29. mai 2013 #10 Skrevet 29. mai 2013 Jeg liver opp en "litt" gammel tråd jeg. Har noen åreknuter litt her og der, og lurer på hvordan en kan fjerne dem?(Prøvd alt som står over) Hva koster det å få gjort det på en eller annen klinikk? Noen som vet?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå