Hilde Skrevet 2. august 2006 #1 Skrevet 2. august 2006 Jeg får besøk av bestemor og lillesøster i dag, og vi skal ut å spise. Lillesøster er grei å ha med å gjøre, hun spiser det hun får. Vi skal spise i Oslo, og siden bestemor ikke er verdensmester på langdistanse er det fint om det er ganske midt i sentrum. Hun er ganske moderne i matveien, så pasta/pizza og sånt går fint, men en kruttsterk thairett blir nok litt i meste laget. Det kan forsåvidt også være et sted med tradisjonell mat, men er jo gøy å ta henne med på noe litt annet enn en kjøttkakemiddag også da. Noen som har tips til en hyggelig restaurant med ok priser som kan passe oss alle tre?
Gjest Gjesta Skrevet 2. august 2006 #2 Skrevet 2. august 2006 (endret) Bord på Aker Brygge? Fin beliggenhet, god mat, hyggelig personale og bryggas laveste priser! www.bord.as Endret 2. august 2006 av Tispa
Gjest baby-E Skrevet 2. august 2006 #3 Skrevet 2. august 2006 Hva med noe så enkelt som egon? Der syns jeg det erkoselig, pluss at det er god mat der. Prisene er heller ikke så dumme.
Gjest LilSweetie Skrevet 2. august 2006 #4 Skrevet 2. august 2006 Santinos? Kjempelang meny med masse forskjellige kjempegode pasta- og pizzaretter. Ikke så dyrt heller.
tobo Skrevet 2. august 2006 #5 Skrevet 2. august 2006 I Tordenskioldsgate ligger (håper den fremdeles er der) et lite, kjempetrivelig spisested. På motsatt side av der Santinos ligger. Hyggelig betjening og god mat. Ikke for sterk eller for dyrt.
Bloody Archibald Skrevet 2. august 2006 #6 Skrevet 2. august 2006 (endret) Oslo spiseforretning i Gamlebyen. Riktignok ikke i sentrum, men blåtrikken stopper rett utenfor. Veldig god mat basert på norske råvarer. Edit - nå med link http://www.markveien.no/oslosp/start/default.asp Endret 2. august 2006 av Bloody Archibald
Lillesøster Skrevet 2. august 2006 #7 Skrevet 2. august 2006 Santinos? Kjempelang meny med masse forskjellige kjempegode pasta- og pizzaretter. Ikke så dyrt heller. ← Støtter denne hvis bestemor liker Italiana.
Gjest Gjest Skrevet 2. august 2006 #8 Skrevet 2. august 2006 Har opplevd å få veldig dårlig service på Santinos, men vi var kanksje bare uheldige.
Hilde Skrevet 2. august 2006 Forfatter #9 Skrevet 2. august 2006 Jeg foreslo både Santinos og Bord, men gæmlisen ville bare på Friday's! Ellers tusen takk for tips, de noteres til neste gang.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå