Galatea Skrevet 31. juli 2006 #1 Skrevet 31. juli 2006 Heisann! Vår kjære golden retriever (6 år) driver på å mister all underpelsen.. Det ligger svæææære store hvite dotter på gulvet, her nytter det nesten ikke å støvsuge. Var hos dyrlegen for å få sin årlige vaksine, og dyrlegen sa også at dette ikke var normalt. Skal tilbake å ta blodprøver av hunden om en uke, men er det noen som imellomtiden kan vite hva dette kommer av? Det er ikke bare vinterpelsen han mister,altså, han er omtrent fri for hår på lårene. Og uten underpelsen er jo resten av håret bare tynt og pistrete.. Stakkars vofsen. Ser ikke ut til at han lider noen nød ellers. Han får spesial-fòr fra dyrlegen, pga HD, så dyrlegen trodde overhodet ikke at det hadde noe med maten å gjøre.
Gjest Lea Skrevet 2. august 2006 #2 Skrevet 2. august 2006 Jeg synes ikke at dette nødvendligvis høres unormalt ut, jeg. Vår hund (rottweiler) mister all underpelsen på våren/sommeren og rett før jul. Hvert eneste år. Men jeg kjenner heller ikke til Golden Retriever altså.
Galatea Skrevet 6. august 2006 Forfatter #3 Skrevet 6. august 2006 Hehe, neida, syntes egentlig heller det ikke hørtes særlig unormalt ut.. Men som sagt, dyrlegen sa at bikkja mister VELDIG mye pels.. Og han blir bare tynnere og tynnere.. Men,men, nå er det bare 4 dager til han skal til dyrlegen å sjekke det ut, så de finner vel forhåpentligvis ut av det. Takk for svar, forresten!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå