Gjest Gjest Skrevet 31. juli 2006 #1 Skrevet 31. juli 2006 Jeg skal flytte nå. Har bodd på en hybelleilighet i ett år, og skal flytte til større leilighet. Til jeg er ferdig med studiene, er jeg folkeregistert hos foreldrene mine. Det meste av den vanlige posten min kommer hit jeg bor, men kan jeg da også sende en slik slipp til postkontoret med den nye adressen min selv om jeg ikke er folkeregistert her?
Gjest Gjest Skrevet 31. juli 2006 #2 Skrevet 31. juli 2006 Ja det kan du! Bare meld post adr forandring til posten.
Gjest Gjest Skrevet 31. juli 2006 #3 Skrevet 31. juli 2006 Ok, men når jeg melder flytting nå, da blir det kun fra hybeladressen min nå, og til den nye. Jeg får ikke all posten som blir sendt til foreldrene mine også?
Gjest Gjest Skrevet 31. juli 2006 #4 Skrevet 31. juli 2006 Ok, men når jeg melder flytting nå, da blir det kun fra hybeladressen min nå, og til den nye. Jeg får ikke all posten som blir sendt til foreldrene mine også? ← NEI bare den som du ber om at skal omadresseres.
Gjest ost Skrevet 31. juli 2006 #5 Skrevet 31. juli 2006 Å melde flytting i folkeregistrert og å melde flytting til posten er to forskjellinge ting som skjer uavhengig av hverandre. Posten bryr seg ikke om hvor du bor i folkeregistrert. Men, post fra det offentlige (eks. skattekort, ligning,et c) vil bli sendt til de folkeregisteradresse. Behold foleregister-adressen din hos foreldrene dine til du er ferdig å studere, og så emlder du flytting dit når du har full jobb og skal betale skatt til den kommunen du bor i. Inntil da så er det viktigste at du melder flyttting til posten slik at brevene kommer dit du bor.
brumma* Skrevet 31. juli 2006 #7 Skrevet 31. juli 2006 Min erfaring er at adresseforandring til posten ikke funker så veldig bra. (Nå var det jo ikke det du lurte på, men...) Enten kom posten allikevel hjem til foreldrene mine, eller så tok det evigheter å få den til "riktig" adresse. Men mindre du får masse penger i reisestipend, anbefaler jeg å folkeregistrere deg der du faktisk bor. Da kommer alt til rett sted, og ikke minst til rett tid.
Gjest ost Skrevet 1. august 2006 #8 Skrevet 1. august 2006 Hvis det er posten som roter med ettersending av brev, så hjelper det ikke å melde flytting til folkeregistrert. Da må man heller prate med posten. Igjen, - posten og folkeregistreret har ikke noe med verandre å gjøre.
brumma* Skrevet 1. august 2006 #9 Skrevet 1. august 2006 Hvis det er posten som roter med ettersending av brev, så hjelper det ikke å melde flytting til folkeregistrert. Da må man heller prate med posten. Igjen, - posten og folkeregistreret har ikke noe med verandre å gjøre. ← Ehm altså, greia er at hvis man er folkeregistrert der man bor, kommer alle brev til deg med riktig adresse (noe automatisk, noe etter å ha meldt fra til venner/abonnement osv ...). Hvis man bare melder adresseforandring til posten er det masse som uansett kommer til tidligere folkeregistrert bosted, og ellers masse med den gamle adressen som posten liksom skal sende videre til deg. Det er det jeg har hatt problemer med. Ting har ikke kommet fram, kommet fram veeldig sent osv. Vet forøvrig godt at folkeregistrering og adresseforandring er to forskjellige ting! Poenget mitt var at hvis du ikke "må" ha folkeregistrert adresse hos foreldrene dine, kan det lønne seg å forandre den til ditt nye bosted. Jeg har ihvertfall slitt med posten i evigheter, men etter å ha folkeregistrert meg er det null problem. Bare et tips, du gjør selvfølgelig som du vil!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå