Gjest Gjest Skrevet 30. juli 2006 #1 Skrevet 30. juli 2006 Har til nå vært kunde hos Foto Knudsen, men har ikke vært helt fornøyd. Hvem anbefaler dere? Dette gjelder fremkalling over nettet, og det må være enkelt og oversiktlig å bruke. I tillegg bør jeg kunne lagre bildene hos leverandøren.
Nitha Skrevet 30. juli 2006 #2 Skrevet 30. juli 2006 Vi brukte Foto Knudsen sist til takkekort, og var godt fornøyd. Vet ikke hvem som er bedre, men styr i alle fall unna japanphoto... Fru Nitha
liv Skrevet 30. juli 2006 #3 Skrevet 30. juli 2006 vet ikke om du kan lgre der men vi er fornøyde med elkjøp
brumma* Skrevet 30. juli 2006 #5 Skrevet 30. juli 2006 Vet ikke hvem som er bedre, men styr i alle fall unna japanphoto... ← Hvorfor det? Jeg har alltid vært godt fornøyd med Japan Photo jeg...
mowgli Skrevet 30. juli 2006 #6 Skrevet 30. juli 2006 Jeg bruker EUROFOTO, er alltid veldig fornøyd med bildene jeg får derfra. De har også lagring av bilder De er fått tittelen "Best i test" av TV2 hjelper deg 3 år på rad
HoneyHoney Skrevet 30. juli 2006 #7 Skrevet 30. juli 2006 Jeg har brukt JapanPhoto, og er helt greit fornøyd med dem. Har ikke prøvd elkjøp selv, men har hørt om mange som er fornøyd med dem.
14062003 Skrevet 30. juli 2006 #8 Skrevet 30. juli 2006 FotoKnudsen er blitt dyre, dessuten slenger de på en "bestillingsavgift" rett før betaling - som ikke oppgis i bildeprisen. Sånt irriterer meg. Dessuten dreit de så totalt på leggen sist vi bestilte. Bildene hadde helt feil farge (både i forhold til skjerm og egen print), selv etter to forsøk. JapanPhoto har en ulovlig reklame nå, de sier 50 GRATIS bilder, men det stemmer ikke. Det kommer et gebyr på 50,- gitt. Sånt irriterer meg. Eurofoto har en merkelig løsning på opplastingen av bildene, som jeg aldeles ikke likte (fikk trøkt et program på pcen som jeg aldri ba om, en liten dubbeditt er greit, men ikke et program). Sånt irriterer meg. Elkjøp er svinbillige i forhold til alle andre! Nettløsningen funka ikke på 350 bilder, men jeg valgte å installere programmet og da funka alt finfint. Ingen overraskende avgifter på veien heller (de opplyser tydelig om at det koster 49,- å få bildene i posten hjem mot 0,- å hente i butikk). Sånt liker jeg. Kodak/Extrafilm hadde hinsides lang leveringstid (flere uker), til tross for kjempelovnad om svær kort leveringstid (2 dager). Sån irriterer meg.
Gjest Lanyah Skrevet 30. juli 2006 #9 Skrevet 30. juli 2006 Jeg bruker EUROFOTO, er alltid veldig fornøyd med bildene jeg får derfra. De har også lagring av bilder De er fått tittelen "Best i test" av TV2 hjelper deg 3 år på rad ← Denne bruker jeg også! Kjempe bra sider, og meget god kvalitet på bildene. Billig og rask levering!
Nitha Skrevet 30. juli 2006 #10 Skrevet 30. juli 2006 Hvorfor det? Jeg har alltid vært godt fornøyd med Japan Photo jeg... ← De har dårlig fargekontroll på fremkallingen. Det gir utslag i mange bilder der fargene blir for intense. De blir enten veldig røde, eller veldig gule, eller veldig grønne osv.osv, alt etter hvordan utgangspunktet er. Det er hinsides iriiterende når bildene er behandlet. Fru Nitha
HoneyHoney Skrevet 30. juli 2006 #11 Skrevet 30. juli 2006 De har dårlig fargekontroll på fremkallingen. Det gir utslag i mange bilder der fargene blir for intense. De blir enten veldig røde, eller veldig gule, eller veldig grønne osv.osv, alt etter hvordan utgangspunktet er. Det er hinsides iriiterende når bildene er behandlet. Fru Nitha ← Da har jeg enten hatt flaks, eller så er jeg en usedvanlig dyktig fotograf da, med andre ord?
Krista83 Skrevet 31. juli 2006 #12 Skrevet 31. juli 2006 Jeg tenkte jeg skulle prøve ut elkjøp neste gang. Håper bildene blir bra.. Hvilket papir bruker de, noen som vet?
Grooo Skrevet 31. juli 2006 #13 Skrevet 31. juli 2006 Har bestil fra Elkjøp nå, velger de som er billigst når jeg skal bestille.
Vendelin Skrevet 31. juli 2006 #14 Skrevet 31. juli 2006 Jeg bruker eurofoto og har tidligere brukt japanphoto. Veldig fornøyd begge plasser, men holder meg til eurofoto nå fordi jeg synes de har litt kortere leveringstid.
Gjest Gjest Skrevet 31. juli 2006 #16 Skrevet 31. juli 2006 Forsøkte elkjøp nå sist, og har aldri vært mer skuffa. Oppløsningen på bildene var for liten så bildene var helt kornete, til tross for at de klarte å få frem klare bilder på oversikten som følger med. Leverte dem inn og klaget for 3 uker siden, har ennå ikke hørt noe tilbakemelding. Ellers ha jeg brukt eurofoto, genialt å kunnelagre bildene der.
Tjorven Skrevet 1. august 2006 #17 Skrevet 1. august 2006 Eurofoto er min favoritt, de er også veldig raske og effektive. Elkjøp har jeg gitt en sjanse, men nå har de rotet med bestillingen min 3 ganger og det hele har så lang tatt over 1 mnd (og jeg har ennå ikke fått bildene i retur).
Gjest ost Skrevet 1. august 2006 #18 Skrevet 1. august 2006 Har vært fornøyd med alt jeg har fått fra FotoKnudsen, så jeg vil nok fortsette å bruke dem.
Mrs. B Skrevet 3. august 2006 #20 Skrevet 3. august 2006 Forsøkte elkjøp nå sist, og har aldri vært mer skuffa. Oppløsningen på bildene var for liten så bildene var helt kornete, til tross for at de klarte å få frem klare bilder på oversikten som følger med. Leverte dem inn og klaget for 3 uker siden, har ennå ikke hørt noe tilbakemelding. Ellers ha jeg brukt eurofoto, genialt å kunnelagre bildene der. ← Her høres det ikke ut som det er Elkjøp sin feil at bildene dine ble dårlige. Tar man bildene med for dårlig oppløsning blir de ikke bra. Det at bildene ble bra på oversikten som fulgte med er rett og slett fordi de er så små at oppløsningen holdt til de. En bekjent leverte masse bilder til fremkalling hos Elkjøp og de ble veldig bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå