Gå til innhold

Hvordan avvikle/avslutte et forhold ?


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_Trådstarter_*
Skrevet

Jeg har en annen tråd på denne siden her.

Nå søker jeg kun råd om hvordan man kan avvikle et forhold hvor det er et barn og all kommunikasjon om personlige ting ender med krangel.

Jeg vil så nødig at mitt/vårt barn skal i en periode oppleve krangling, spydigheter og sure miner.

Det er også fort gjort at dette kan gå utover barnet vårt siden min mann har litt vanskelig for å "sende til rett adresse".

Jeg vet at min mann ikke vil flytte ut av huset, og vårt barn skal bli med meg siden jeg er utrygg på vårt barns tilværelse ved kun min manns tilstedeværelse.

Hvordan få avviklet forholdet på en rolig måte slik at vårt barn blir minst mulig skadelidende av det.

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjest
Skrevet

Noe bråk og ubehageligheter kan det vel bli, men da får du bare forklare at mamma og pappa er sinte på hverandre og skal ikke bo sammen mer. Det er mye mindre skadelig enn å bo i et hjem med bråk og ufred. Men sørg for å komme deg ut så fort som mulig etter at du har sagt at du vil skilles. Ha et sted å bo klart, så du kan begynne å pakke med en gang. Lykke til.

Gjest Gjest
Skrevet

Hei. Det høres ikke lett ut å være i en slik situasjon, men det er bra at du tenker som du gjør - på barnet og hvordan gjøre det på en best mulig måte. Du virker jo ganske bestemt på at det skal avsluttes. Går det an å reise bort eller at barnet får være hos noen mens du pakker med tingene deres? Føler du at du må snakke med mannen din mye om dette? Kanskje det i såfall går an å gjøre det et annet sted enn hjemme? Eller med en annen person tilstede? Jeg vet ikke om det ville vært rart, jeg. Prøver bare å tenke hvordan du kan få sagt det du trenger å si, og gjort det på en ordentlig måte.

Stor klem fra meg uansett. :klem:

Skrevet

familievernskontoret?

Gjest Gjest_Trådstarter_*
Skrevet

Vi skulle nok absoluut hatt hjelp fra familivernkontoret ja.

Vi har vært der for noen år siden, og i etterkant av det har han sagt tydelig i fra at det skal han ikke være med på mere.

Vi skal klare oss selv.

Men vi gjør/har ikke gjort det og det er ikk for ingenting at det finnes et uttrykk som heter ; "alt går den veien høna sparker"

Gjest Gjest
Skrevet
Vi skulle nok absoluut hatt hjelp fra familivernkontoret ja.

Du kan jo gå dit alene og få råd om hvordan du kan gjøre det minst mulig smertefullt for barnet ditt. De tar ikke bare i mot par.

Gjest Gjest_Trådstarter_*
Skrevet
Du kan jo gå dit alene og få råd om hvordan du kan gjøre det minst mulig smertefullt for barnet ditt. De tar ikke bare i mot par.

Takk ! :):klem:

Det var et godt forslag

Skrevet

Hva er problemet mellom deg og din mann da? Er det praktiske ting?

Er dere gift er det jo enklere; da sakl alt i praksis deles 50/50. Har dere sankket om foreldrerett? Skal den deles likt? Er dere gift må dere til mekling. Der får dere gode råd. Ellers er et godt råd å ha ting klart på forhånd, spesielt med tanke på bosted.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...