Sarah Salamander :-) Skrevet 22. juli 2006 #1 Skrevet 22. juli 2006 Hadde en tråd hvor jeg fortvilte over at noen av naboene sluntrer unna trappevasken. Alle betaler 1000 kr i mnd. til felles utgifter + at vi sparer en del. Nå viser det seg at 2 av naboene (de samme som ikke tar trappevasken) ikke har betalt inn noe på 5 og 6 mnd. Hun som har med økonomien skal flytte og mener at jeg og sambo er de eneste oppegående til å ta over økonomien. Bør det ikke heller være en regnskapsfører som tar seg av alt dette? Vi har jo ikke lyst å sitte og kreve inn penger fra andre... HJEELP!!!!
Sarah Salamander :-) Skrevet 22. juli 2006 Forfatter #3 Skrevet 22. juli 2006 Selg gjelda til et inkassobyrå. ← Går det an da? Vi har nettopp flyttet inn... lest flere steder her på KG om at folk nevner "sameie kontrakt" har ikke sett eller hørt om noe sånt her i gården
liv Skrevet 22. juli 2006 #4 Skrevet 22. juli 2006 Inkassobyråer kjøper sjelden gjeld lenger. Hva står det som ringvikning i kontrakten om en ikke betaler da? Det dere kan gjøre er å få et inkassobyrå til å ta seg av innkreving av gjelden, på deres veine. Her står det om hvordan dere kan kreve inn inkassokravet selv; http://www.bedin.no/php/d_emneside/cf/hPKe...arent_7/hDKey_1 Har ikke sameiet noe revisor i det hele tatt?
liv Skrevet 22. juli 2006 #5 Skrevet 22. juli 2006 Så nå at dere ikke har noe kontrakt. Men da kan dere heller ikke kreve penger! For det må jo være en avtale som ligger til bunn for å kunne kreve pengene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå