Gjest Gjest Skrevet 21. juli 2006 #1 Skrevet 21. juli 2006 Vi har fått avtalt en overtagelsesdag hvor vi skal overta leiligheten vår. Problemet er at den dagen passer veldig dårlig for meg, men min samboer har anledning til å gå. Må jeg være med? Er det ikke bare å sjekke om alt er som det skal og få nøkkel? Men vi må vel skrive under på et overtagelsesskjema og, må begges underskrifter stå der?
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 24. juli 2006 #3 Skrevet 24. juli 2006 Bare jeg var til stede på overtagelsen, selv om leiligheten stod i både mitt og samboerens navn da vi solgte. Gikk helt fint det. Husk å gå over vasking, lese av strøm og vann og sjekke at alt er i orden med kjøper. Så overleverer dere nøkler og skriver under. (må sikkert fylle ut endringsskjema for strøm, det må både kjøper og selger skrive under på før det sendes. Hvis strømmen står i ditt navn, må du skrive under selv.)
abelille Skrevet 25. juli 2006 #4 Skrevet 25. juli 2006 Da vi overtok leiligheten vår var det bare mannen min som var der. Man skal jo bare sjekke at alt er ok og få nøkler. Strøm leses av, og så kan den ene (eller begge) ringe til strømleverandøren og varsle.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå