83` Skrevet 20. juli 2006 #1 Skrevet 20. juli 2006 Jeg skulle jo egentlig vente til august med å prøve, men klarer ikke holde meg lenger! -er en svak, svak sjel! De siste mnd har jeg følt at vi har gått "glipp" av et barn hver gang vi har hatt sex rundt EL med kondom på.. Noen som har vært i samme situasjon eller Grunnen til at jeg har villet vente, var bare på grunn av at jeg begynner i ny jobb nå til høsten. Men det driter jeg i, trenger ikke fortelle det til arb. giver før etter 3 mnd. uansett OM det skulle klaffe nå, og da vil vi jo være ut i oktober mnd. Eneste jeg er redd for er om jeg blir superdårlig og ikke klarer å jobbe, og dermed ikke får tent meg opp sykepenger. Men det velger jeg å risikere. Tror det er svært liten sjans for det Tar imot alle lykkeønskinger med takk!
Gjest Spindelsinn Skrevet 20. juli 2006 #2 Skrevet 20. juli 2006 Så koselig. Krysser fingrene for deg på alle måter! Er veldig misunnelig på deg altså. Hormonene herjer i kroppen og jeg er superklar for barn nå (like skuffa hver gang mensen kommer, selv med spiral ), men pga. jobbsituasjonen min må vi drøye det dessverre. Men om ett år er jeg jobbsøker og forhåpentligvis på prøverstadiet for å få en huleboer selv (burde selvfølgelig ha drøya den, men er UTÅLMODIG ) Jeg har også hatt en del tanker rundt utfordringer ifht. jobb o.l. så håper du holder oss oppdatert om hvordan det går, både med prøvingen og eventuelle arbeidsgiver og økonmiske utfordringer etterhvert.
83` Skrevet 20. juli 2006 Forfatter #3 Skrevet 20. juli 2006 Skjønner deg så godt, Spindelsinn! Er ikke enkelt å skulle holde tilbake lyssten på barn. Det er bare noe så slår så sterkt ned i en at man ikke klarer å tenke på annet. Jobb blir liksom uviktig, så vi skal vere glad det finnes noe som heter fornuft oppi alle babytankene! :kgblunk: Skal holde deg oppdatert med hvordan det går om jeg skulle bli gravid i hensyn til jobb, arbeidsgiver og økonomi ja!
angelou Skrevet 21. juli 2006 #4 Skrevet 21. juli 2006 Lykke til - og du -det var jo ikke lenge til august uansett da
cappocino Skrevet 21. juli 2006 #5 Skrevet 21. juli 2006 August er jo bare om 10 dager Så litt tjuvstart skader nok ikke Lykke til med prøvingen og ny jobb!
Smashing Skrevet 22. juli 2006 #6 Skrevet 22. juli 2006 Jeg er også 83 modell og begynner i jobb til høsten! Men, jeg tror jeg skal klare å vente med å begynne før til jul. Er så pliktoppfyllende jeg, og synes det er så dumt å begynne i ny jobb og eventuelt bli syk med en gang... Gi oss oppdateringer på hvordan det går da med jobb og sånn ja. Jeg kunne også tenkt meg å vite det. Det gruer jeg meg til. Er av den personen som ikke liker å være til bry for andre... Og hvis jeg må ut i permisjon er jeg jo det. Men, når den tid kommer har jeg jo arbeidet i ca et år og det burde vel være greit? Lykke til 83 modell
Gjest Bertine Skrevet 22. juli 2006 #7 Skrevet 22. juli 2006 Trenger ikke si det før 6 uker før du skal ut i permisjon ifølge reglene En her jeg jobber sa det ikke før, gjett om vi fikk sjokk! Ingen som såg det på henne engang!
83` Skrevet 23. juli 2006 Forfatter #8 Skrevet 23. juli 2006 (endret) Ja, tror jammen jeg skal vente til 6 uker før! Synest du Smashing er veldig fornuftig, og skulle gjærne vert det selv også, men klarer bare ikke å vente. Synest på en måte det at barnet mitt får søsken og familien er viktigere enn hva sjefen kommer til å synest om meg.. Dessuten vet jeg at det er lett å skaffe vikar i min type jobb. Men din tankegang er jo absolutt bra også! Og takk til dere angelou og cappochino! :=) Endret 23. juli 2006 av 83`
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå