Gjest Gjest Skrevet 16. juli 2006 #1 Skrevet 16. juli 2006 Hei. Hadde sex med en jente på fredag, Jeg brukte kondom å fikk ikke utlåsning på noen som helst måte inne i henne, kondomen sprakk ikke heller. Men i dag sier jenta att a tror a er gravid pga att a ikke har fått mensen, å det har gått lang tid over tiden. Er det no mulighet får att hun kan ha blitt gravid?
Gjest fluesmekker Skrevet 16. juli 2006 #2 Skrevet 16. juli 2006 Hvis du hadde sex med henne på fredag for to dager siden kan hun umulig ha gått "langt over tiden"..?
Gjest Gjest Skrevet 16. juli 2006 #3 Skrevet 16. juli 2006 Hvis du hadde sex med henne på fredag for to dager siden kan hun umulig ha gått "langt over tiden"..? ← Ca 4 dager
Gjest fluesmekker Skrevet 16. juli 2006 #4 Skrevet 16. juli 2006 4 dagers forsinka mens er ikke "langt over tiden".. Uansett er det ikke deg hun er gravid med da.
Gjest Gjest Skrevet 16. juli 2006 #5 Skrevet 16. juli 2006 4 dagers forsinka mens er ikke "langt over tiden".. Uansett er det ikke deg hun er gravid med da. ← Okey. Men det er vell teknisnk umulig å bli gravid så lenge jeg har brukt kondom å den ikke sprakk?
Gjest fluesmekker Skrevet 16. juli 2006 #6 Skrevet 16. juli 2006 Alt er mulig, men nei, i teorien skal du ikke kunne gjøre noen gravid med en intakt kondom Rett og slett fordi sæden ikke kommer til.
BlueEyes Skrevet 16. juli 2006 #7 Skrevet 16. juli 2006 (endret) Men det kommer jo veldig an på hva dere gjorde før kondomet ble satt på - og ikke minst hva dere gjorde etter at det ble tatt av... Endret 16. juli 2006 av BlueEyes
Chiquita Skrevet 16. juli 2006 #8 Skrevet 16. juli 2006 Hadde sex med en jente på fredag← Nå fredag som var, eller for litt over 2 uker siden? Dersom hun er 4 dager over tiden nå, så hadde hun ganske sansynlig eggløsning for rundt 18 dager siden (om en regner en standard 14-dagers lutealfase, men alt fra 14-22 dager siden er normalt, 16-20 dager siden er mest vanlig) Dersom dere hadde sex for 3 dager siden er det jo umulig at det er du som er far. Hadde dere sex forrige fredag (10 dager siden) er det også umulig at det er du som er far. Dersom det er 16 dager siden sex'en, så er det mulig at det er du som er far, men igjen lite sansynlig dersom kondom-bruken er "etter forskriftene". Dersom du var inne i henne før du tok på kondom, så kan noen av dine sædceller "ha rømt" uten at du fikk utløsning. Så her er det bare å sette seg ned og telle, og be jenta ta en test
BlueEyes Skrevet 16. juli 2006 #9 Skrevet 16. juli 2006 Uten å være frekk eller noe, så tolker jeg det dit hen at trådstarter er forholdsvis ung. Hvis vi da antar at jenta også er forholdsvis ung, så er det helt vanlig og naturlig at mensen kan være uregelmessig uten at det betyr at hun er gravid. Sånn til opplysning...
Gjest Gjest Skrevet 17. juli 2006 #10 Skrevet 17. juli 2006 Takk for svar. Er 3 dager siden vi hadde sex nå ja. Å det stemmer det att vi er ganske unge ja.
razmatazz Skrevet 17. juli 2006 #11 Skrevet 17. juli 2006 Ville ikke bekymret meg hvis jeg var deg. Det er ekstremt liten sannsynlighet for at det er du som er faren hvis dette er første gang dere hadde sex og hvis hun i det hele tatt er gravid.
Gjest Gjest Skrevet 18. juli 2006 #12 Skrevet 18. juli 2006 Men hu sier hu er gravid nå da å att a bare har hatt sex med meg.
Gjest Gjest Skrevet 18. juli 2006 #13 Skrevet 18. juli 2006 Har hun fått positivt utslag på graviditetstest nå så kan hun umulig ha blitt gravid på fredag den 14.
Malama Skrevet 18. juli 2006 #14 Skrevet 18. juli 2006 Det er nå engang slik at en test ikke slår ut før minst ti dager etter befruktning (somregel ikke før rundt to uker etter befruktning) så dersom den gangen på fredag var eneste gangen dere hadde sex, så er du ikke faren til det barnet. Det re bare rtt og sett umulig. Hun kan ha blitt gravid for et par ukersiedn, som Chiquita forklarer. Men ikke før helga, og testa positivt i dag. Umulig, rett og slett.
Gjest Gjest Skrevet 18. juli 2006 #15 Skrevet 18. juli 2006 Men det var første gangen får åss begge att vi hadde sex på fredag, å hu tok testen i dag å hu sier denn var posetiv
Gjest Gjest Skrevet 18. juli 2006 #16 Skrevet 18. juli 2006 To muligheter: 1: Hun har sett feil på testen. Kjøp en ny, gjerne en digital hvor det står "gravid" eller "ikke gravid". Ta den så raskt så mulig, og ikke om en uke eller to, da kan det gi utslag om hun har blitt gravid med deg. 2: Hun lyver og har blitt gravid med noen andre.
Malama Skrevet 18. juli 2006 #17 Skrevet 18. juli 2006 Da lyver hun. enten om at det var første gangen, eller om testen. Eller så er det noe feil med testen. For en gravidtetstest BLIR ikke positiv 4 dager etter samleie. Og om hun var "4 dager over tida" tre dager etter dere hadde sex... og man vet at svangerskap altså oppstår to uker før mens... Regn litt selv på dette, så finner du ut at du mulig kan være på vei til å bli far.
Gjest Gjest Skrevet 18. juli 2006 #18 Skrevet 18. juli 2006 Okey så det er umulig att jeg kan vere faren?
Gjest Gjest Skrevet 18. juli 2006 #19 Skrevet 18. juli 2006 Ikke om hun får positiv test nå (be om å få se den testen, eller at hun tar en ny så raskt som mulig) og dere kun har hatt sex for 4 dager siden.
Gjest Gjest Skrevet 18. juli 2006 #20 Skrevet 18. juli 2006 Hun sier hunn får posetiv test nå, å vi hadde sex for fire dager siden (fredag)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå