Duracell Skrevet 14. juli 2006 #1 Skrevet 14. juli 2006 "Nå tar vi den rosa sangen, dere!" Vi har alle vært der. Man nesten sov seg gjennom sermonien, og ved middagsbordet snegler timene seg avsted. Det nesten knyter seg i magen når en tenker på at "shit, det er jo kake og kaffi før jeg kan gå hjem ". Man er glad i bruden og hennes mann, men fy flate for et kjedelig bryllup. Det er den store skrekken for meg, at jeg skal invitere til noe tragisk som ingen husker, eller aldri glemmer fordi det var så ubeskrivelig kjedelig. Så hva kjennetegner et godt, gøyalt og flott bryllup? Hva var det som gjorde det så gøy? Hvilke små detaljer var det som bygget opp den store helheten?
Gjest Fruktkake Skrevet 14. juli 2006 #2 Skrevet 14. juli 2006 Jeg tror valg av toastmaster er avgjørende. Vår toastmaster var fantastisk, og på tross av at vi ikke hadde alkoholservering i bryllupet har vi fått mange tilbakemeldinger på at det er det flotteste bryllup folk har vært i. Toastmasteren var vittig og organiserte festen på en strålende måte, og han satte igang små leker og konkurranser underveis. Var ikke lenge mellom latteranfallene iallfall!
tattoopia Skrevet 14. juli 2006 #3 Skrevet 14. juli 2006 et morsomt bryllup er et bryllup der gjestene ikke går hjem før tolv på kvelden. har opplevd det å det må har vært trasig for brudeparet også. spesielt bruden (min søster) da vår familie er full av fan på godt norsk å latteren sitter løst. men hans familie er av den mere forknytte typen og det var desverre de som kontrollerte bryllupet. et annet viktig poeng synes jeg er at de delte ut tre drikkebonger pr person og deretter så måtte gjestene betale full bar pris. hvor mange av gjestene kommer i bryllup med pengboka full såfremt det ikke er til gave da. dette burde i såfall ha vært informert om på forhånd så folk hadde vært forberedt.
Gjest Gjest Skrevet 14. juli 2006 #4 Skrevet 14. juli 2006 Så hva kjennetegner et godt, gøyalt og flott bryllup? Hva var det som gjorde det så gøy? Hvilke små detaljer var det som bygget opp den store helheten? ← Bruden og brudgommen hadde giftet seg i all hemmelighet i utlandet, og inviterte til stor fest da de kom hjem. Først var det piknik/grilling i sola der alle tok med maten selv. Derfor var det ingen gaver. Avslappet stemning med koselige mennesker. Så var det sosialt samvær utover de små nattetimer. Vi fikk alle sagt til brudeparet hvos mye vi setter pris på dem, men uten å ha stive formelle taler. Jeg har enda til gode å ha det gøy i et tradisjonelt bryllup av typen med taler, bordsetting osv. Man føler seg som en brikke i brudens forestilling om "det perferkte bryllup".
Lizzie Skrevet 14. juli 2006 #5 Skrevet 14. juli 2006 Når det ikke blir for stivt blir det ofte et bra bryllup og toasmaster kan ha mye å si her, men også planleggingen av hvordan ting skal skje. Vi hadde delvis selvbetjening av mat og det skapte litt liv og bevegelse. Vi hadde barn som sprang rundt og det kan jo lette på enhver stemning. Vi hadde åpen bar og det gjør folk gjerne lette til sinns og åpne for nye mennesker. Men mest av alt så har vi åpne, hjertevarme og morsomme venner og familie!
Montezuma Skrevet 23. juli 2006 #6 Skrevet 23. juli 2006 Min venninne fortalte idag at det som gjorde mye av vårt bryllup var at jeg hadde det så gøy! jeg var i toppform, danset masse osv., og hun sa det slik at når bruden var sååå i humør så løftet stemningen seg og alle fulgte etter. Det minst morsomme bryllupet var der hvor lokalene var så store at folk satt milevis fra hverandre, og ingen danset.
MAcy Skrevet 24. juli 2006 #7 Skrevet 24. juli 2006 Synes et bra bryllup er når det er taler under middagen, som ikke er for lange. Jeg personlig synes det er hyggelig og morsomt å lære nye sider og høre kjente episoder om de som gifter seg. Og så etter middagen er det moro med litt selskapsleker. Var i et bryllup da jeg var 7 og kan enda huske hvor morsomt folk synes det var og se på familien. husker veldig godt bestefaren min som gikk med serveringsbrett på hode, kleshenger mellom beina,eple i munnen og ei krone i øyne. Er et syn jeg aldri kommer til å glemme. Men så er jeg veldig glad i selskapsleker da. Men en del av de er for meg med på å holde stemmninga oppe.
Gjest gjest1 Skrevet 24. juli 2006 #8 Skrevet 24. juli 2006 Jeg har en liten bryllupshater i meg, og må si at jeg kjenner meg godt igjen i det gjest skriver om å grøsse ved tanken på hvor lenge det er til man kan gå hjem. Mine erfaringer er følgende: * Rikelig med alkohol kan være redningen for selv det kjipeste bryllup. Ha servernigspersonell som fyller opp glassene ofte! * Småbord er koseligere enn langbord. 8 ved hvert bord er passe, og i et bryllup jeg var funket det bra at de satte parene ved samme bord, men ikke ved siden av hverandre. * Talene skal være korte! Maks 5 minutter. Alle får ikke like mye utav historier om da bruden/brudgommen var små. For mange taler er også en uting. Allsang kan man godt droppe, synes jeg. * Toastmasteren må også begrense seg, han må ikke komme med en dårlig vits for hver eneste tale. * Legg inn tid til en liten luftetur/røyketur mellom hver rett. * Ikke så lett å styre, men fint, varmt vær gjør underverker. Velg i alle fall et lokale hvor det er grøntområder rundt.
LilleBille Skrevet 24. juli 2006 #9 Skrevet 24. juli 2006 Har stort sett vært i hyggelige/koselige/morsomme bryllup - men organisert leking virker alltid som en nedtur synes jeg.
Gjest gjest1 Skrevet 24. juli 2006 #10 Skrevet 24. juli 2006 (endret) Har stort sett vært i hyggelige/koselige/morsomme bryllup - men organisert leking virker alltid som en nedtur synes jeg. ← Enig med Lillebille i det, de eneste "lekene" som funker i et bryllup er at gjestene klirrer på glasset under middagen for å få bryllupsparet opp på stolene for å kysse, og at de mannlige gjestene kappes om å få danse med bruden på kvelden synes jeg. Endret 24. juli 2006 av cruel
Gjest Gjest_SnartFru_* Skrevet 24. juli 2006 #11 Skrevet 24. juli 2006 Vi har også litt angst for at det blir kjedelig - det viktisgste grepet vi har gjort i forhodl til det i forkant er å la folk få sitte sammen med kjente ved bordet (vi ser ingen grunn til å organisere minglingen så voldsomt) og å være streng på taletid og antall taler. Og så planlegger vi å være aktive og glade festdeltagere og ikke gå hjem tidlig selv
Gjest Gjest Skrevet 24. juli 2006 #12 Skrevet 24. juli 2006 Vi har også litt angst for at det blir kjedelig - det viktisgste grepet vi har gjort i forhodl til det i forkant er å la folk få sitte sammen med kjente ved bordet (vi ser ingen grunn til å organisere minglingen så voldsomt)← Du har skjønt det! Dette har jeg, min mann og vennegjengen diskutert mange ganger. Ingen av oss ser poenget i å bli plassert ved siden av noen vi ikke kjenner. Bryllupet blir mye kjekkere når man sitter ved samme bord som mennesker en kjenner og har et godt forhold til.Da flyter praten uten problemer og vi koser oss mye mer. I forige bryllup fikk jeg og min mann sitte ved siden av hverandre, kjempepluss. Dessuten fikk vi noen kjente ved siden av min mann. Jeg fikk to totalt ukjente ved siden av meg. Greit nok, men det blir mye pliktprat av slikt. Det at jeg og min mann liker å sitte ved siden av hverandre er ikke fordi vi er limt fast ved hoften Jeg blir veldig rørt under taler og synes det er koselig å kunne knipe litt på han og gi han en suss av og til. merker jo at han også blir rørt under talene og så flott så han ser ut i dress så blir jeg nyforelsket igjen. Kjedelig å skulle sitte på motsatt side av bordet fra han da. Er det ikke meningen at vi gjester skal kose oss max under hele bryllupet? Hva er da poenget med å splitte par? Den beste bordkavaleren jeg kan få er min mann. Ikke fetteren til bruden!
Gjest gjest1 Skrevet 24. juli 2006 #13 Skrevet 24. juli 2006 (endret) Det blir så bra hvis bruden har det artig! Rikelig med drikke, samt minimalt med selskapsleker burde også bidra til god stemning. To ting jeg spesielt husker som la en stor demper på det siste bryllupet jeg var i: Ingen bra musikk, og den sto så lavt på at ingen hørte(derfor ville ingen danse heller) og festen var i et partytelt, der gjørma fløt. Gru! Et gøyalt bryllup? Minimalt med gamle tanter og fjerne slektninger, masse unge folk, bra musikk, godt med drikke, utendørs i fint sommervær..... Endret 24. juli 2006 av Leonarda
Gjest Gjest_SnartFru_* Skrevet 24. juli 2006 #14 Skrevet 24. juli 2006 Et gøyalt bryllup? Minimalt med gamle tanter og fjerne slektninger, masse unge folk, bra musikk, godt med drikke, utendørs i fint sommervær..... ← Sånn blir det hos oss! (Satser på fint vær)
Susan Sto Helit Skrevet 25. juli 2006 #15 Skrevet 25. juli 2006 Du har skjønt det! Dette har jeg, min mann og vennegjengen diskutert mange ganger. Ingen av oss ser poenget i å bli plassert ved siden av noen vi ikke kjenner. Bryllupet blir mye kjekkere når man sitter ved samme bord som mennesker en kjenner og har et godt forhold til.Da flyter praten uten problemer og vi koser oss mye mer. I forige bryllup fikk jeg og min mann sitte ved siden av hverandre, kjempepluss. Dessuten fikk vi noen kjente ved siden av min mann. Jeg fikk to totalt ukjente ved siden av meg. Greit nok, men det blir mye pliktprat av slikt. Det at jeg og min mann liker å sitte ved siden av hverandre er ikke fordi vi er limt fast ved hoften Jeg blir veldig rørt under taler og synes det er koselig å kunne knipe litt på han og gi han en suss av og til. merker jo at han også blir rørt under talene og så flott så han ser ut i dress så blir jeg nyforelsket igjen. Kjedelig å skulle sitte på motsatt side av bordet fra han da. Er det ikke meningen at vi gjester skal kose oss max under hele bryllupet? Hva er da poenget med å splitte par? Den beste bordkavaleren jeg kan få er min mann. Ikke fetteren til bruden! ← Dette med splitting av par har noe med tradisjon å gjøre. Mine foreldre ble nesten litt satt ut da vi sa vi ikke ønsket å splitte par. (Grunnen til tradisjonen er at det tidligere var mest familie i slike tilstellninger, og halve ideen med bryllupet var at de to familiene skulle bli til en, og dermed skulle bli bedre kjent. En hyggelig tanke, synes jeg.) Men hos oss blir det mye venner. Våre venner kjenner hverandre ikke noe særlig, så vi har valgt å blande ved å sette annenhver mine og hans venner. Da vil alle ha sin partner ved siden av seg, og noen de mest sannsynlig kjenner på tvers over bordet. (Jeg håper jo ikke det blir mye "pliktprat" fordet! Vi ønsker jo at disse skal bli kjent, for de kommer til å møte hverandre igjen i mange sammenhenger senere.) Har valgt å dele på alder, så familie kommer i stor grad ett sted, og venner et annet. (Jeg liker ikke å havne ved siden av gamle-onkel Bjarne selv, det er lettere å snakke med noen ukjente på min egen alder!)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå