Gjest Gjest Skrevet 13. juli 2006 #1 Skrevet 13. juli 2006 Hei, er det noen korsettbrukere her inne? Synes det ser veldig sexy ut med korsett, men har det ikke. Noen gode tips om hvor finne et fint. Lurer også på hvordan det er å ha på korsett under kjole, overdel, eller hvordan bruke den "offentlig"?
SunAndMoon Skrevet 16. juli 2006 #2 Skrevet 16. juli 2006 jeg leste et tips en gang at man kan bruke skjorter, og ha korsettet utenpå...var visst "in" i vinter eller noe..
Knurr Skrevet 16. juli 2006 #4 Skrevet 16. juli 2006 Bortsett fra på Bonaparte i Oslo har jeg ikke funnet et eneste ordentlig korsett (H&M og alle mulige undertøysbutikker har korsettetterlikninger til soveromsbruk) i Norge. Og jeg har lett overalt. På nett finner du en god del, hvis du søker litt. Har funnet mye fint på nett, men vil gjerne prøve før jeg kjøper, så jeg endte med å dra på korsettshopping i London. I Camden Town er det et par fine korsettbutikker. Stort sett må du ut med ihvertfall en tusenlapp hvis du skal ha et skikkelig korsett. Vet ikke om du er ute etter 2cm-midje sånn som noen av ekstremistene der ute, men størrelsene er veldig rare for oss normale dødelige. Hvis du skal ha klær under korsettet må du selvsagt regne det med i handlingen. Anbefaler forresten underbust-korsetter (sånne som stopper under puppene), spesielt hvis du skal bruke klær under. Overbust-korsetter har en tendens til å få deg til å gå som om du går med korsett på grunn av ryggproplemer. Du kan korsettet over veldig mye, men noen egentlig mote har det vel ikke vært på et århundre. Selv om det er veldig pent. Lykke til!
Gjest seroxata Skrevet 17. juli 2006 #5 Skrevet 17. juli 2006 ekte korsetter er nesten umulige å få tak i i norge... jeg handler på ebay, eller så må en som regel innom gothbutikkene... har flere linker, om du er interressert?
Gjest Gjest Skrevet 17. juli 2006 #6 Skrevet 17. juli 2006 ja, veldig bra å få tips om hvor finne! og så ser jeg at jeg bør prøve å ta meg en tur til London..
Gjest Gjest Skrevet 6. november 2006 #8 Skrevet 6. november 2006 (endret) Innlegg slettet. I henhold til Kvinneguidens regler er reklame for eget foretak ikke tillatt. Se gjerne her angående annonsemuligheter. - lillesky (mod) Endret 6. november 2006 av lillesky
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå