Gjest Gjest Skrevet 10. juli 2006 #1 Skrevet 10. juli 2006 Er det noen her som er fadder gjennom Fadderbarnas fremdtid (Faf)? Hvilke erfaringer har dere med organisasjonen? Jeg vurderer å bli fadder gjennom dem.
Gjest Mette Skrevet 10. juli 2006 #2 Skrevet 10. juli 2006 Nei, har ikke erfaring med dem. Har hatt 2 fadderbarn i Plan, men etter at det viste seg at ingen av dem "fantes", så har jeg slutta å være fadder, og støtter i stedet en seriøs org.
Gjest Gjesta Skrevet 10. juli 2006 #3 Skrevet 10. juli 2006 (endret) Har ikke erfaring med dem. Har fadderbarn gjennom Plan og gjennom Verdens Barn. Vi er mest fornøyd med Verdens Barn, og kommer nok til å etablere flere fadderskap der. http://www.verdensbarn.no Endret 10. juli 2006 av Kvinneguden
Gjest Cosmic Girl Skrevet 10. juli 2006 #4 Skrevet 10. juli 2006 Har fadderbarn gjennom SOS-barnebyer og Verdens Barn. Best fornøyd med sistnevnte. De fremstår også på meg som mer seriøse. Kanskje fordi de i tillegg er en av 3(?) norske organisasjoner som formidler adopsjon
Gjest Gjest Skrevet 10. juli 2006 #5 Skrevet 10. juli 2006 Jeg har ikke erfaring med den, men jeg så innom siden og kom på at det var jo den organisasjonen jeg hadde planlagt å fjernadoptere fra for et par år siden. Ser andre her nevner verdens barn, og i følge FAQ på FaF er det verdens barn som opprettet FaF, så det i seg selv vil kanskje gi en ekstra sikkerhet?
abelille Skrevet 12. juli 2006 #6 Skrevet 12. juli 2006 Har hatt 2 fadderbarn i Plan, men etter at det viste seg at ingen av dem "fantes", så har jeg slutta å være fadder, og støtter i stedet en seriøs org. ← Hæ? Er det vanlig? At fadderbarna ikke finnes???
Gjest PLAN Fdder Skrevet 12. juli 2006 #7 Skrevet 12. juli 2006 Tror ikke det er vanlig at fadderbarna ikke finnes. Er selv fadder for 2 gjennom PLAN, de sender tegninger og brev med bilder til meg begge. Skal til Guatemala etter at jeg er ferdig med utdannelsen min og vil gjerne dra til landsbyen hvor fadderbarna mine bor. Tok kontakt med hovedkontoret og de sa at de kan hjelpe med visittordning og informasjon for alle som vil vite mer om fadderbarna sine.
India Skrevet 13. juli 2006 #8 Skrevet 13. juli 2006 Nei, har ikke erfaring med dem. Har hatt 2 fadderbarn i Plan, men etter at det viste seg at ingen av dem "fantes", så har jeg slutta å være fadder, og støtter i stedet en seriøs org. ← hvordan fikk du vite at de ikke "fantes"? er selv plan fadder for et barn
Gjest Gjest_Trådstarter_* Skrevet 16. juli 2006 #9 Skrevet 16. juli 2006 Takker for svar. Lurer på dere som er faddere gjennom Verdens Barn, hvilke land er dere faddere i? Ba også om å få tilsendt informasjon fra Sos-barnebyer for en tid tilbake, men har enda ikke hørt noe fra de. Lurer også på PLAN, hvordan det kan skje at barna plutselig ikke "finnes" lengre og hvordan vet en det?
Gjest Gjesta Skrevet 16. juli 2006 #11 Skrevet 16. juli 2006 Takker for svar. Lurer på dere som er faddere gjennom Verdens Barn, hvilke land er dere faddere i? ← Sør-Afrika. Behovet er bortimot bunnløst.
Gjest Gerd Skrevet 26. november 2007 #12 Skrevet 26. november 2007 Er det noen her som er fadder gjennom Fadderbarnas fremdtid (Faf)? Hvilke erfaringer har dere med organisasjonen? Jeg vurderer å bli fadder gjennom dem. Jeg har vært fadder hos FaF siden 2003. Har ett fadderbarn. Ei jente. Jeg får brev og raport 2 ganger pr år med bilder og info. Ser på bilder at gavene jeg sender er motatt og medlemsbladene er veldig informative og seriøse, ble anbefalt FaF av en venn som har vært å besøkt sitt fadderbarn. dette var ett minne for livet. Lykke til som fadder uansett hvor du finner "ditt barn".
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå