Gjest frustrert Skrevet 4. juli 2006 #1 Skrevet 4. juli 2006 Jeg traff kjæresten min for 4 mnd siden. Jeg fikk beskjed av noen om at jeg burde tenke meg om to ganger før jeg innledet et forhold til han. Dette tok jeg opp med han, og han fortalte ærlig om hva som kunne være grunnen, noe jeg ikke vil gå innpå her, da det er et ganske ømtåelig tema. Men det er noe som sliter veldig på han psykisk. Og det har jeg merket, med lange netter med samtaler og tårer. Men han har åpnet seg mer og mer, og han sier at jeg har hjulpet han langt på vei allerede, og at problemene begynner å bli mindre. Men allikevel er jeg en tosk. For jeg lurer så veldig på om det er noe annet som ligger bak det de som kjenner han sier. De vil ikke gi meg forklaring, noe jeg synes er veldig rart. Men - jeg klarte dessverre ikke å dy meg, og sjekket meldingene på mobilen hans. Noe jeg overhodet ikke pleier gjøre, og som jeg vet er HELT FORBUDT!!! Men der fant jeg ut at han har skrevet meldinger med x'en sin. Og de har skrevet at de savner hverandre etc.. Hun bor veldig langt unna, så det er ingen fare for at han finner på noe med henne. Men jeg føler meg så rådvill. Jeg har virkelig blitt glad i denne gutten, ellers hadde jeg ikke brukt så mye tid med våkenetter etc. Riktignok har disse meldingene blitt skrevet i fylla, men jeg føler ikke jeg kan godta det. Noen som har opplevd noe lignende. Kan dette ha med frustrasjon å gjøre? Kan jo uansett ikke ta det opp med han, siden jeg har gjort det ulovlige selv. Noen råd? Klarer ikke bare gi slipp på han heller. Hilsen frustrert
Gjest gjest1 Skrevet 4. juli 2006 #2 Skrevet 4. juli 2006 Jeg flørter ofte via sms når jeg har drukket, med venner, men på en måte så jeg tror ikke noen vil bli sjalu hvis de ikke er sykelig sjalue... og jeg snakker gjerne med damene deres i telefonen. Jeg har aldri sjekket eksers mobiler, så jeg vet ikke hva jeg skal si til deg nå, men en eks ble mobil-vokter... Det tyder ikke godt at hans venner ikke vil fortelle noe, men du kjenner de jo ikke, eller? De har større behov for å beskytte han enn deg, dessverre, hvis det er utroskap. Det er i alle fall ikke positivt å høre at de ikke vil svare, jeg har opplevd det selv, og det var utroskap i bildet, men det fikk jeg ikke vite da. Det gjorde meg ekstra forvirret at hans venner ikke ville si verken a eller b... Jeg aner ikke hva du skal gjøre. Det å lese det du skriver, var som å lese om meg selv i fortid. Du kan ikke tvinge vennene hans til å betro seg, men du kan snakke med han om hva du har lest på mobilen hans. Jeg ville gjort det slutt jeg da, men nå har jeg så lang erfaring med å gjøre det slutt at jeg begynner å føle meg som en som er blitt kynisk. (men jeg tåler lite, dvs. jeg tåler mye, men har en grense)
Gjest Frustert Skrevet 4. juli 2006 #3 Skrevet 4. juli 2006 Takk for svar! Jeg skjønner jo at de vil beskytte han. En fortalte at han kan være veldig sjalu. Så da forundrer det meg at han gjør sånt selv. Får vel bare prøve å glemme det for en stund. Heldigvis bor vi på et veldig lite sted. Så man har en viss kontroll. Men nå er ikke jeg en kontrollfreak, og liker at man har hvert sitt liv. Og ønsker å stole på den jeg elsker. Men dette skremmer meg. Tør iallefall ikke si noe. For det jeg har gjort er jo utilgivelig. Jeg har jo ingenting med å røre hans mobil, likesom han ikke har noe med å lese mine meldinger. Selvom jeg ikke har noe å skjule.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå