Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2006 #1 Skrevet 3. juli 2006 Hvordan kan jeg melde meg som student? Var ferdig utdannet våren 2005. Gikk i stad inn på sida mi der det står at jeg ikke har betalt for høstsemesteret 2006. Jeg kunne klikke på et eller annet for å få opp betalingsinfo, KID etc. Er det bare å gjøre det??? Når melder jeg meg i så fall opp til et emne?? Hva slags?? Noe jeg kan la være å møte til vil jo lønne seg. Jeg er ikke interessert i sure betraktninger over hvorfor jeg gjør dette... Tenkte å spare litt penger et år eller to, betaler jo tross alt masse tilbake på studielånet... Noen som vet??
Gjest splæsj Skrevet 3. juli 2006 #2 Skrevet 3. juli 2006 Ja, det kan du gjøre, men du mister rretten til å gjøre det etter et par ganger hvis du ikke tar eksamen. Du kan jo melde deg opp i noe enkelt, og ta eksamen likevel?
Gjest fluesmekker Skrevet 3. juli 2006 #3 Skrevet 3. juli 2006 Hvordan kan du spare penger på å være student, du får jo ikke stipend om du ikke står eksamen...? Skal du betale tilbake lån med et nytt lån da?
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2006 #4 Skrevet 3. juli 2006 Men hvordan?? Hva er gangen i det? Betale først og så finne et eller anna emne etter at betalinga er registrert?? Når er forrsten fristen?
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2006 #5 Skrevet 3. juli 2006 Masse rabatter vettu!! Nemner bare flytoget som er halvpris. Trening og t-bane. Tenkte å gjøre dette til jeg fyller 31 år for da er det ikke lenger rabatt på reiser, selv om du er student. Men det er jo litt fy fy.
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2006 #6 Skrevet 3. juli 2006 Så nei, har altså ikke tenkt å ta opp noe lån eller søke stipent. Det handler ganske enkelt om å stå registrert som student slik at jeg kan dra nytte av rabattene litt til... Noen som vet om der er en grense på hvor få studiepoeng (eller hva det heter nå) jeg kan melde meg opp til, og fremdeles ha status som student - slik at jeg får billig reiser, trening etc. ????
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå