Gjest Gjest Skrevet 2. juli 2006 #1 Skrevet 2. juli 2006 tanta til moren min ligger døende på sykehuset nå...Jeg er eneste slektning. Problemet er at det ikke er mulig å få kontakt med henne lenger, hun bare ligger der nå. Hva skjer når hun dør? Jeg vet hun har et testamente, men aner ikke hvilken advokat hun har. Hvordan får han da vite at hun har dødd? Tenkte mest på i tilfelle det står noe i testamente om ønsker til begravelsen osv...? Da haster det jo litt.
Gjest gjest1 Skrevet 2. juli 2006 #3 Skrevet 2. juli 2006 Vet du hvor testamentet er? ← Jeg forstod det slik at det er hos advokaten?
Gjest Gjest Skrevet 2. juli 2006 #4 Skrevet 2. juli 2006 tanta til moren min ligger døende på sykehuset nå...Jeg er eneste slektning. Problemet er at det ikke er mulig å få kontakt med henne lenger, hun bare ligger der nå. Hva skjer når hun dør? Jeg vet hun har et testamente, men aner ikke hvilken advokat hun har. Hvordan får han da vite at hun har dødd? Tenkte mest på i tilfelle det står noe i testamente om ønsker til begravelsen osv...? Da haster det jo litt. ← Som eneste slektning vil du ha mulighet til å ta deg inn i boligen hennes. kikk gjennom papirene hennes, så vil jeg tro du finner ut hvem advokaten er.
Gjest Gjest Skrevet 2. juli 2006 #5 Skrevet 2. juli 2006 Hun har bodd på et hjem fram til hun havnet på sykehuset. Jeg vet ikke om de muligens har noe info....?
Gjest Gjest Skrevet 2. juli 2006 #6 Skrevet 2. juli 2006 Hun har bodd på et hjem fram til hun havnet på sykehuset. Jeg vet ikke om de muligens har noe info....? ← Spør dem du. Har hun bodd på hjem så vil jeg tro hun likevel har personlige papirer - be om å få se dem. Du kan også ringe skifteretten og spørre om de oppbevarer testamentet hennes.
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2006 #7 Skrevet 3. juli 2006 tanta til moren min ligger døende på sykehuset nå...Jeg er eneste slektning. Problemet er at det ikke er mulig å få kontakt med henne lenger, hun bare ligger der nå. Hva skjer når hun dør? Jeg vet hun har et testamente, men aner ikke hvilken advokat hun har. Hvordan får han da vite at hun har dødd? Tenkte mest på i tilfelle det står noe i testamente om ønsker til begravelsen osv...? Da haster det jo litt. ← Skifteretten får alltid melding om dødsfall. Som eneste slekning vil du bli kontaktet. Eller du kontakter de selv når dagen kommer.........
Gjest lilletroll Skrevet 3. juli 2006 #8 Skrevet 3. juli 2006 Et testamente oppbevares som regel alltid med ett eksemplar hos retten, ett hos advokaten og ett hos en selv. Du kan kontakte retten med forespørsel om de oppbevarer testamente for henne.
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2006 #9 Skrevet 3. juli 2006 Et testamente oppbevares som regel alltid med ett eksemplar hos retten, ett hos advokaten og ett hos en selv. Du kan kontakte retten med forespørsel om de oppbevarer testamente for henne. ← Det er ikke så vanlig at skifteretten har et eksemplar, men av og til så.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå