Holly Hobbie Skrevet 29. juni 2006 #1 Skrevet 29. juni 2006 Skal ut og kjoepe noe paa Baby Gap til min lille nevoe paa litt over tre maander. Vil jo at det jeg kjoeper skal passe ut sommeren hvertfall - han er vel nesten fire maaneder naar jeg treffer ham. Er str. 70 greit, tror dere, eller er jeg helt paa jordet? Han er vel ganske gjennomsnittlig i stoerrelsen, tror jeg. Takker for svar!
Ottine Skrevet 29. juni 2006 #2 Skrevet 29. juni 2006 Ville nok tro at str 68 (70) er bra, det er str 6 mnd., men som du skriver: godt å ha noe å vokse i!
Tusenfryd Skrevet 29. juni 2006 #3 Skrevet 29. juni 2006 70 er stort for en 3 mndr. Hvis det er bodyer gjør det ikke så mye om det er stort, men hvis det er sesongklær (soldrakt fx) så ville jeg holdt meg til 62. Bukser kan brettes opp på bena, selsvagt, men kan være vide i livet.
la Flaca Skrevet 29. juni 2006 #4 Skrevet 29. juni 2006 70 er stort for en 3 mndr. ← Det er mye bedre å kjøpe for stort enn for lite! Med mindre det er typiske sommerklær man kjøper, da må det passe akkurat nå. Gutten min er 2,5 mnd. akkurat og kan ikke bruke 62 lenger - det er for lite nå! Så han bruker 68 og er ikke 3 måneder enda. Gutter er mye større enn jenter og vokser i turbofart, så jeg ville kjøpt 74 til en gutt på 3 mndr. , så han har noe å vokse inn i heller. Ofte blir det jo til at man ikke får tid til å bytte klær som er for små osv. Mye bedre å ta i litt!
Holly Hobbie Skrevet 29. juni 2006 Forfatter #5 Skrevet 29. juni 2006 Takker for innspill. Rakk ikke lese svarene deres foer jeg befant meg paa Baby Gap, men der hadde de ikke saanne str. likevel - saa jeg kjoepte en soldrakt i frotte, en blaa- og hvitstripete snekkerbukse og en matchende t-skjortebody, alt i str. 3-6 mnd. Saa da haaper jeg at det passer! Kan uansett byttes.
asterix Skrevet 29. juni 2006 #6 Skrevet 29. juni 2006 70 er stort for en 3 mndr. Hvis det er bodyer gjør det ikke så mye om det er stort, men hvis det er sesongklær (soldrakt fx) så ville jeg holdt meg til 62. Bukser kan brettes opp på bena, selsvagt, men kan være vide i livet. ← Nå er jo 70 ikke noen vanlig str. da (str øker med 6 og 6 cm oppover så det er 56 - 62 - 68 - 74 osv som e de vanlige), men minsten vår var kommet opp i 68 for lenge siden da han var 3 mnd. og også begynt med 74, så det er ikke alle det er for stort for nei.
Musemor Skrevet 29. juni 2006 #7 Skrevet 29. juni 2006 Nå er jo 70 ikke noen vanlig str. da (str øker med 6 og 6 cm oppover så det er 56 - 62 - 68 - 74 osv som e de vanlige), men minsten vår var kommet opp i 68 for lenge siden da han var 3 mnd. og også begynt med 74, så det er ikke alle det er for stort for nei. ← Der Holly Hobbie befinner seg er det nok en vanlig størrelse
Holly Hobbie Skrevet 29. juni 2006 Forfatter #8 Skrevet 29. juni 2006 Der Holly Hobbie befinner seg er det nok en vanlig størrelse ← Hmm...jeg vet sannelig ikke om det er det, kanskje jeg fant det opp selv? Mente at det var en vanlig str., men jeg tok sikkert feil!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå