Gjest Gjest_Mia_* Skrevet 26. juni 2006 #1 Skrevet 26. juni 2006 Min mann å jeg bodde sammen i 8 år nå. Vi bor fortsatt sammen. Min mann sin mor bodde over oss i alle årene gjør fortsatt. Vi er mange å tredve år. Jeg ønsker ett liv uten hun der boende over oss hele livet har jeg så rett til å klage? Min mann sier hvis respekt for han sin familie men jeg er trett nå.
Gjest Bellatrix Skrevet 26. juni 2006 #2 Skrevet 26. juni 2006 Hvis hun ikke bor hos dere, men bare er "over-etasjen-nabo", så kan du da ikke be henne flytte. Hva om dere flytter selv da?
Gjest Gjest_Mia_* Skrevet 26. juni 2006 #3 Skrevet 26. juni 2006 Hun har bare loft på loft stua. Vi deler kjøkken stue toalett gang ringeklokka og alt sammen med hun Vi kan ikke flytte. Da blir det uten min mann men jeg elsker han han er italiensk og hviser respekt for han elsker sin mor. Han elsker meg og men familien kommer først det er urettferdig det for da jeg ga han min hånd og mitt ja ble vi enige i kirken å være en familie nå. ikke at jeg er hans hus hjelp og senge pryd! jeg blir så altfor frustrert!!
Gjest Bellatrix Skrevet 26. juni 2006 #4 Skrevet 26. juni 2006 Det høres ut som at dere har større problemer enn bare at moren hans bor på loftet deres. Snakk ordentlig med han om forholdet til moren og at du vil at dere skal ha et liv uavhengig av moren.
Gjest Gjest_Mia_* Skrevet 26. juni 2006 #5 Skrevet 26. juni 2006 Hvist det var så enkelt belatrix...... Min mann jobber nå for tiden i utlandet. Han er tilbake i April så vi får ikke pratet før den dag han kommer hjem, Foreløbig må jeg ta omsorg for hans mor og jeg blir utbrendt.
Gjest gjest1 Skrevet 26. juni 2006 #6 Skrevet 26. juni 2006 (endret) Du visste kanskje ikke hva du gikk til men italienske menn pleier å ta vare på sine mødre. Konflikter kan det bli, men du burde satt deg inn i kulturen før du giftet deg. MÅ du møte svigermor hver dag? Du kan jo forklare at du trenger alene-tid, og at det er vanlig i ditt hjemland. Jeg hadde ikke vært redd for å si fra, men jeg hadde sagt fra på en rolig måte og ikke blitt sjokkert hvis jeg ble møtt med "italiensk munnbruk". Bor dere i Norge og hun trenger hjelp i hjemmet, så søk hjemmehjelp. Eller så kan dere ansette en som hjelper henne litt med innkjøp og husvask, hvis det er blitt din oppgave. Det finnes alltid løsninger, men en svigermor som ikke holdt litt avstand til tross for tomannsbolig, hadde jeg satt på plass istedet for å føle at jeg slet meg ut. (leste ikke alt, ser at dere deler kjøkken og bad og stue. Kjøkken og bad er ok, men stua ville jeg hatt for meg selv. Kan dere ikke "ommøblere" litt? Dere trenger ikke så stor stue, og dere kan kanskje lage et kjøkken til?) Endret 26. juni 2006 av Vega
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå