Sarah Salamander :-) Skrevet 23. juni 2006 #1 Skrevet 23. juni 2006 Her er det skikkelig drittvær om dagen. Ikke så kult å komme inn på et utested med vått hår og rennende sminke. Samtidig ikke så kult å drasse rundt på paraply... I tillegg har jeg alltid med meg for mye sminke, glemmer tyggisen og gjemmer husnøkkelen på et "kjempe lurt" i vesken som jeg aldri finner igjen når jeg trenger dem Hva har du i veska når du skal ut? Hvor stor veske kan en ta med seg uten at det ser "harry" ut?
Gjest Chica Skrevet 23. juni 2006 #2 Skrevet 23. juni 2006 Tar med mobil, visakort og husnøkkel. Så liten veske som mulig.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #3 Skrevet 23. juni 2006 Jeg tar med mobil, liten lommebok, nøkler og litt sminke; øyenskygge, pudder, lipgloss, kanskje mascara, eyeliner. Rouge satser jeg på å låne hos venninner.
Mint Skrevet 23. juni 2006 #4 Skrevet 23. juni 2006 Prøver å ta med meg så lite som mulig. Blir mobil, Visakort, nøkler, tyggis, blottingpapir, lipgloss og liten hårspray. Har faktisk prestert å ta med med meg Wella High Hair hårspray, og den er stoor Men med en stor club-veske går det så fint så.
Sarah Salamander :-) Skrevet 23. juni 2006 Forfatter #5 Skrevet 23. juni 2006 Prøver å ta med meg så lite som mulig. Blir mobil, Visakort, nøkler, tyggis, blottingpapir, lipgloss og liten hårspray. Har faktisk prestert å ta med med meg Wella High Hair hårspray, og den er stoor Men med en stor club-veske går det så fint så. ← Hva er blottingpapir??? har det noe med blotting å gjøre?? HOHO
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #6 Skrevet 23. juni 2006 Det er et tynt papir med litt pudder på som man kan presse på blanke områder som nese og panne.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #7 Skrevet 23. juni 2006 http://www.perfumebay.com/shd888.html her f.eks.
Wonders Skrevet 23. juni 2006 #9 Skrevet 23. juni 2006 (endret) Sinnsykt godt spørsmål Baknkkort, cash, liten dekkstift(hater mørke ringer fra mascaran som sniker seg på utover kvelden) lipliner og leppestift, mobil, og ja...nøkkler thats it Endret 23. juni 2006 av M.P
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #10 Skrevet 23. juni 2006 Tamponger, bind, dekkstift, leppomade, lommebok, nøkler, og en liten flaske såpe.
Scorpina Skrevet 23. juni 2006 #11 Skrevet 23. juni 2006 http://www.perfumebay.com/shd888.html her f.eks. ← Dærsken!! Det var jeg ikke klar over eksisterte!!! Takk for den linken gjest
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #12 Skrevet 23. juni 2006 Visakort, evt liten lommebok Husnøkkel Leppomade/lipgloss Eyeliner Ekstra linser (dailies) Mobil
Colargol Skrevet 23. juni 2006 #13 Skrevet 23. juni 2006 Sånn for regnet sin skyld! Jeg har kjøpt mange sånne små regnponchoer som når de er nye ikke tar større plass en enn sigarettpakke! Kjempefin å ha med på byen, spesiellt siden de er så tynne at de nesten ikke vises, men holder allt vått unna! Ellers: Lommebok Nøkler Sigaretter Mobil Pastiller Bitteliten hårbørste Mascara +lipgloss/leppestift Men hvorfor skal veskene være så små? Greit nok, -jeg er ingen club'er, men om du skal danse eller noe så må det vel være like mye styr med en liten veske som med en stor?
Gjest Virvel Skrevet 23. juni 2006 #14 Skrevet 23. juni 2006 Foretrekker å ha med så lite som mulig, er vesken liten nok kan jeg ha den over skulderen mens jeg danser og sånn (liker ikke å måtte legge den fra meg i garderoben, det er jo kjekt å ha penger og mobil tilgjengelig). Har som regel med: Mobil Nøkler Bankkort 100-200 kr i kontanter - nok til evt. inngangspenger, henge fra seg klær, nattbuss hjem, men ikke så mye at jeg blir fristet til å kjøpe noe i baren Månedskort Leppepomade Tyggis Litt sminke hvis det er plass (concealer og leppestift/lipgloss prioriteres, det hender jeg tar med "alt", selv om jeg vet at jeg aldri husker/gidder å rette på sminken når jeg først kommer ut...) Ekstra par med linser hvis jeg husker det
Gjest Virvel Skrevet 23. juni 2006 #15 Skrevet 23. juni 2006 Greit nok, -jeg er ingen club'er, men om du skal danse eller noe så må det vel være like mye styr med en liten veske som med en stor? ← Neida! Jeg kan fint danse med en liten veske, mens en stor en bare slenger frem og tilbake og er i veien.
Wonders Skrevet 23. juni 2006 #16 Skrevet 23. juni 2006 De er ikke så små da, bare ikke begå THE ULITMATE SIND; Liten ryggsekk med tynne lange skulerrsnorer. Gutter kaller det hore-sekker. Har aldri brukt de selv , og har lite tilovers får denne gamle trenden som skulle blitt begravd i begynnelsen av 90-tallet. Har nok godt over 50 vesker, og 20 av dem er til ut på byen, designer og noen ikke designer, de skal kunne legges på bordet, og gjøre andre oppmerksom på at her er det en viss standar asså, samme som med skone du tar på. Norge er ikke så nøye på det, og det er så synd. Så mange som er så flotte på byen ,m men de får lite cred. Og andre tråkker en på beina, det hater jeg. Kunne godt tenkt meg å sette helen inn i leggen på vedkommende, men det blir bare bråk av sånn, snu det andre kinnet til... Ta på fornuftigere sko, men veska mi,,,,den er hellig.
Colargol Skrevet 23. juni 2006 #17 Skrevet 23. juni 2006 Neida! Jeg kan fint danse med en liten veske, mens en stor en bare slenger frem og tilbake og er i veien. ← Men er det ikke upraktisk å danse med en veske uansett liksom? De gangene jeg (sjelden) får et kick og skal ut å danse, så overlater jeg veska mi til noen som ikke skal danse, eller jeg drar uten! M.P Har nok godt over 50 vesker, og 20 av dem er til ut på byen, designer og noen ikke designer, de skal kunne legges på bordet, og gjøre andre oppmerksom på at her er det en viss standar asså, samme som med skone du tar på. Norge er ikke så nøye på det, og det er så synd. Ehhh..ok? En viss standar? Uffa meg, jeg er så langt borte fra sosse-tenking at jeg får helt spader når du skriver! For meg så er det viktiger at folk liker meg for den jeg er, ikke for at jeg har gucci-stempelet på veska!
Gjest gjest1 Skrevet 23. juni 2006 #18 Skrevet 23. juni 2006 Store, baggy vesker er in. Det er utseendet på veska det kommer an på. Trenger absolutt ikke se harry ut.
Gjest Virvel Skrevet 23. juni 2006 #19 Skrevet 23. juni 2006 Men er det ikke upraktisk å danse med en veske uansett liksom? De gangene jeg (sjelden) får et kick og skal ut å danse, så overlater jeg veska mi til noen som ikke skal danse, eller jeg drar uten! ← Selvsagt er det aller best å danse uten veske, men som jeg skrev over liker jeg å ha kort/penger og mobil tilgjengelig, og da må jeg nesten ha med vesken. Nå er det ikke alle utesteder som har garderobe heller, så da har man liksom ikke så mye valg. Vi kan jo danse etter tur slik at noen hele tiden passer på jakker og vesker, men det er kjedelig, da...
Colargol Skrevet 23. juni 2006 #20 Skrevet 23. juni 2006 Selvsagt er det aller best å danse uten veske, men som jeg skrev over liker jeg å ha kort/penger og mobil tilgjengelig, og da må jeg nesten ha med vesken. Nå er det ikke alle utesteder som har garderobe heller, så da har man liksom ikke så mye valg. Vi kan jo danse etter tur slik at noen hele tiden passer på jakker og vesker, men det er kjedelig, da... ← Ja skjønner hva du mener! men om jeg får spørre: Hva er en liten veske for deg? en sånn som du holder i hånda og bare får akkurat plass til visa-kort og mobil i eller er det mer en sånn som du kan slenge over skuldra? Bare lurer!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå