Gjest Gjest Skrevet 22. juni 2006 #1 Skrevet 22. juni 2006 Ble litt overraska da jeg leste dette i en annen tråd her: "Hun viste med hele seg at hun var interessert, men han overså signalene totalt Han var like distré som vanlig, snakket hygggelig med henne, men avslo da hun ba ham med til iskrembaren... hun tuslet skuffet avgårde, men ga ikke opp! Mannen min og jeg stod på sidelinja og observerte alt dette, mens vi ristet på hodet... hvordan kunne han misse å se at hun var interessert? Hun gjorde jo absolutt alt, bortsett fra å si det rett ut.Vi hadde så lyst til å blande oss inn, men det hadde vel heller ikke vært særlig lurt. Det er jeg stygt redd for at jentene som er interessert i min sønn må etterhvert, for han lever i sin egen lille verden" og.... "Sånn er min sønn, også. Og sånn var min mann også, visstnok, og derfor var han singel da jeg kastet meg over ham. Ingen dårlig strategi det, har det vist seg i etterid." Er gutter og menn så sløve? Må alt sies rett ut hele tiden? Er det greit å være på grensa til innpåsliten for å få det som man vil? Virker som at mange er helt omvendt og da... De er skikkelig innbilske og tror at alle vil ha dem.
Gjest Cristoph Skrevet 23. juni 2006 #2 Skrevet 23. juni 2006 jeg må ha inn sånt med teskje ja. vet ikke hvorfor men jeg legger ikke merke til hvis ei dame liker meg.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #3 Skrevet 23. juni 2006 jeg må ha inn sånt med teskje ja. vet ikke hvorfor men jeg legger ikke merke til hvis ei dame liker meg. Hvis du er på fest og ei jente smiler og holder blikket mer enn vanlig når du ser på henne, skjønner du at det kan være noe da? Eller hvis hun kommer bort og spør om du vil danse? Lurer på om dere skal utveksle nummer, etter å ha funnet tonen? Jeg tar som regel ikke inisjiativ åssen skrives det egentli? , men det gjør heldigvis mange gutter. Men jeg bør kanskje være mer frampå enn jeg er nå.
Gjest Cristoph Skrevet 23. juni 2006 #4 Skrevet 23. juni 2006 Hvis du er på fest og ei jente smiler og holder blikket mer enn vanlig når du ser på henne, skjønner du at det kan være noe da? Eller hvis hun kommer bort og spør om du vil danse? Lurer på om dere skal utveksle nummer, etter å ha funnet tonen? Jeg tar som regel ikke inisjiativ åssen skrives det egentli? , men det gjør heldigvis mange gutter. Men jeg bør kanskje være mer frampå enn jeg er nå. ← jo hvis hun spør meg direkte merker jeg jo det men når det bare er blikk da legger jeg ikke merke til det.
Gjest Hedda Gabler Skrevet 23. juni 2006 #5 Skrevet 23. juni 2006 Jeg tar som regel ikke inisjiativ åssen skrives det egentli? ← Initiativ.
Carrot Skrevet 23. juni 2006 #6 Skrevet 23. juni 2006 Nåja, noen er bare kostbare da - og det gjelder jenter såvel som gutter.... Eller kanskje de bare ikke er interesert og velger ignorere alle forsøk på stille flørt? Men altså - jeg er jente, dame, kvinne eller kjerring om du vil... og jeg legger heller ikke merke til slikt - av og til frustrerer det nok mine venninder som "påstår" at den og den og den prøvde få kontakt - men side det altså ikke intereserer legger jeg ikke merke til det heller.. hvis det derimot var av interesse å bli lagt merke til ville jeg definitift også merket det..... Så nei, jeg tror ikke gutter er mer "teskjetrengt" enn jenter... har vi tenkt på at det kanskej er vi som er for dårlig på å sende ut signaler??
punktom Skrevet 23. juni 2006 #7 Skrevet 23. juni 2006 Av og til når jenter gjør absolutt alt utenom å si direkte at de er interessert oppfatter de ikke alltid at vi gutta også gjør absolutt alt utenom å si direkte at vi ikke er interessert. Til slutt ender slike jenter opp med å klage over dette til sine venninner og alle er enig om at det var teit og barnslig av ham at han ikke sa direkte til henne at han ikke var interessert. Go figure.
Leifr Skrevet 23. juni 2006 #8 Skrevet 23. juni 2006 Må alt sies rett ut hele tiden? ← Ja. Du skal ikke hinte. Det er det første bud. Hvis ei dame er interessert i en fyr, og det er viktig for henne at han skal bli oppmerksom på det, er det eneste rasjonelle å si det til ham. Dama mi skjønte såpass, ellers hadde vi neppe vært sammen (for ikke å nevne forlovet) i dag. Mange andre damer skjønner det ikke.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #9 Skrevet 23. juni 2006 Ja. Du skal ikke hinte. Det er det første bud. ← Enig! Hvorfor gjøre ting vanskeligere og mer komplisert enn nødvendig. Er jo ikke alltid lett å vite om ei jente bare er hyggelig eller om hun er interessert i noe mer.
Gjest splæsj Skrevet 23. juni 2006 #10 Skrevet 23. juni 2006 Ødelegger det ikke litt av spenningen ved å si det direkte da?
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #11 Skrevet 23. juni 2006 Ødelegger det ikke litt av spenningen ved å si det direkte da? ← Blir jo ikke noe spenning hvis gutten ikke skjønner at jenta flørter da. Det er forskjell på gutter. Noen gutter tror utrolig nok at alle jentene liker de. Noen gutter er flinke til å tolke signalene og hintene jentene sender ut og skjønner hvilke jenter som flørter. Den siste gruppen klarer ikke se forskjell på hyggelige og flørtende jenter, eller de er redde for å prøve seg i tilfelle jenta bare er hyggelig og ikke flørtende. Denne gruppen er ofte redde for å bli tolket som drittsekker, og de føler ofte at det blir for frekt å prøve seg på jenter.
Leifr Skrevet 23. juni 2006 #12 Skrevet 23. juni 2006 Ødelegger det ikke litt av spenningen ved å si det direkte da? ← Da må man spørre seg: Hva er viktigst? Å være spent på om fyren TILFELDIGVIS oppfatter hintinga, eller å finne ut om det faktisk kan skje noe utenfor ens eget hode?
Leifr Skrevet 23. juni 2006 #13 Skrevet 23. juni 2006 Enig! Hvorfor gjøre ting vanskeligere og mer komplisert enn nødvendig. Er jo ikke alltid lett å vite om ei jente bare er hyggelig eller om hun er interessert i noe mer. ← Nemlig. Det kan bli aldeles vanskelig og komplisert nok selv om begge to er interesserte og sier klart fra til hverandre om det.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #14 Skrevet 23. juni 2006 Ble litt overraska da jeg leste dette i en annen tråd her: "Hun viste med hele seg at hun var interessert, men han overså signalene totalt Han var like distré som vanlig, snakket hygggelig med henne, men avslo da hun ba ham med til iskrembaren... hun tuslet skuffet avgårde, men ga ikke opp! Mannen min og jeg stod på sidelinja og observerte alt dette, mens vi ristet på hodet... hvordan kunne han misse å se at hun var interessert? Hun gjorde jo absolutt alt, bortsett fra å si det rett ut.Vi hadde så lyst til å blande oss inn, men det hadde vel heller ikke vært særlig lurt. Det er jeg stygt redd for at jentene som er interessert i min sønn må etterhvert, for han lever i sin egen lille verden" og.... "Sånn er min sønn, også. Og sånn var min mann også, visstnok, og derfor var han singel da jeg kastet meg over ham. Ingen dårlig strategi det, har det vist seg i etterid." Er gutter og menn så sløve? Må alt sies rett ut hele tiden? Er det greit å være på grensa til innpåsliten for å få det som man vil? Virker som at mange er helt omvendt og da... De er skikkelig innbilske og tror at alle vil ha dem. ← Det var jeg som fortalte historien du siterte om min distré sønn, og ja, han må i alle fall ha alt inn, ikke bare med te-skje, men helst også med pipette... Jeg tror ikke det kan falle ham inn i halvsøvne at en jente vil være kjæresten hans. Noen er slik av natur, men jeg tror nok flesteparten av gutta fanger opp interessen fra jenta hvis den er der. Hva de gjør med "kunnskapen" er en annen ting. Noen velger å overse signalene, og håper på å bevare ett eventuelt vennskap, mens andre blir avvisende. Jeg tror ikke noen gutter vil bli skremt om ei jente tar initiativ/spør rett ut om han kunne tenke seg å bli bedre kjent med henne, men om hun blir direkte innpåsliten, da vil de nok trekke seg tilbake for å vurdere situasjonen grundigere...
talin Skrevet 23. juni 2006 #15 Skrevet 23. juni 2006 Er gutter og menn så sløve? Må alt sies rett ut hele tiden? Vi er ikke sløve, problemet er att de fleste utav oss tar ikke annet en hint levert med slegge.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #16 Skrevet 23. juni 2006 Dere er merkelige dere gutter. Leste dere denne? http://ez.kvinneguiden.no/article/articleview/1450/1/56/ "Menn trenger ingen signaler fra en kvinne for å tro at hun er seksuelt interessert i han, viser nye studier. I løpet av fem minutter kan en mann innbille seg at vi er interesserte, selv om vi ikke er det. " Og så har vi dette med at menn får aldeles angst når en jente først viser initiativ og da, fordi da er hun for pågående.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2006 #17 Skrevet 23. juni 2006 Dere er merkelige dere gutter. Leste dere denne? http://ez.kvinneguiden.no/article/articleview/1450/1/56/ ← Ja, leste det, og det gjelder den gruppen som utrolig nok at alle jentene liker de.
Gjest Gjest Skrevet 24. juni 2006 #18 Skrevet 24. juni 2006 Den siste gruppen klarer ikke se forskjell på hyggelige og flørtende jenter, eller de er redde for å prøve seg i tilfelle jenta bare er hyggelig og ikke flørtende. Denne gruppen er ofte redde for å bli tolket som drittsekker, og de føler ofte at det blir for frekt å prøve seg på jenter. ← Helt korrekt. De jentene/damene som synes det er rart at de ikke får noen respons på "hintingen" sin, bør lese det den andre gjesten skrev her. Og når de har lest det, kan de gjerne lese det én gang til. Det ville aldri falt meg inn å "prøve meg" på en som "bare" var hyggelig, rett og slett fordi jeg for all del ikke vil bli oppfattet som innpåsliten eller innbilsk.
Gjest Gjest Skrevet 27. juni 2006 #19 Skrevet 27. juni 2006 Menn blir fort inmune mot kvinners tvedydige signaler, det er nok av jenter som vil ha litt oppmerksomhet, som ikke vet hva de vill, endrer mening hurtigere en været skifter osv Et resultat av at jenter generelt er lite presise i måten de utrykker hva de ønsker. Vi tenker: si hva du vil eller glem det.
Gjest Gjest Skrevet 27. juni 2006 #20 Skrevet 27. juni 2006 Gjest 0815 har rett, men jenter er gjerne usikre de også. Jeg flørter ofte, men jeg mener ikke noe alvorlig men det er selvsagt fordi jeg ikke har møtt noen som er interessant akkurat nå. Men møter jeg en, skal jeg klare å sjekke han opp og invitere han hjem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå