Gå til innhold

Haster! Varme opp gryterett


Anbefalte innlegg

Gjest Trenger hjelp fort
Skrevet

Har laget en gryterett som ble lagt i frysern fordi jeg ikke orker alt. Nå har jeg tint den og skal varme opp, men hvordan? I gryte? Med vann eller litt melk oppi i tillegg? Eller er det bedre å bruke mikroen? Er bare gryterett, uten ris..

Takk for raskt svar!!!:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mikrobølgeovn eller komfyr som du vil. Er det mer enn en liten porsjon foretrekker jeg en kjele på komfyren. Noen ganger har jeg i litt vann, ser an konsistensen på gryteretten.

Skrevet

Du kan velge, men jeg syns det er greiest å bare varme opp rester av gryterett i mikroen. Tilsetter ingenting, har bare lokket som hører til mikroen over slik at ikke alt vannet forsvinner.

Gjest splæsj
Skrevet

Du kan gjøre alt det du skriver. Mikro er vel raskest. Kan være du må ha litt ekstra vann/melk oppi.

Gjest Trenger hjelp fort
Skrevet

Tusen takk for raske svar, dere er snille altså :) Jeg puttet den like så godt i microen jeg, og jamen ble det ikke godt! Rondane viltgryte + karbonadedeig er vanvittig godt!! Burde prøves :)

:klem:

Skrevet
og jamen ble det ikke godt

Og jammen ble det like godt regner jeg med...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...