Gjest utlogget Skrevet 19. juni 2006 #1 Skrevet 19. juni 2006 Når man er innvilget statlig bostøtte fra Husbanken, må man søke bostøtte for hver termin eller holder det å søke en gang i året?
Missbumblebee Skrevet 19. juni 2006 #2 Skrevet 19. juni 2006 Når man er innvilget statlig bostøtte fra Husbanken, må man søke bostøtte for hver termin eller holder det å søke en gang i året? ← Du trenger ikke søke på nytt dersom du har fått det innvilget, det skjer . automatisk, men du er pliktig å opplyse om forandringer i økonomi, bosted, om du får samboer etc
Gjest utlogget Skrevet 19. juni 2006 #3 Skrevet 19. juni 2006 Det trodde jeg også for det står på Husbankens hjemmesider, men i vedtaket jeg fikk står det at ny søknad må fremmes for neste termin innen søknadsfristens utløp så nå forstår jeg ingenting, og fristen gikk ut 10. juni. Er det boligkontoret her som avgjør og kan forandre reglene til Husbanken? Har de rett til det? Det har ikke skjedd noen endringer i inntekten eller husleie.
Gjest utlogget Skrevet 19. juni 2006 #4 Skrevet 19. juni 2006 Men dette om at man må søke for ny termin står etter at de opplyser at man har plikt til å melde fra om inntektsøkninger. Betyr det at jeg bare trenger søke på nytt hvis det har skjedd endringer? De skriver ikke at eventuelt ny søknad må fremmes for neste termin. Da hadde jeg forstått teksten bedre.
Gjest Gjest Skrevet 19. juni 2006 #5 Skrevet 19. juni 2006 Det er Husbanken som utformer brevene, ikke kommunen. Vi i kommunen har hatt et renn uten like når Husbanken sender ut sine "informative" brev til bostøttesøkere, for det er ingen som skjønner en dritt av dem. Ikke vi heller, alltid.......Ring Husbanken direkte og plag dem, og si at de nå snart må begynne å utforme brevene sine slik at folk forstår dem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå