Sahara Skrevet 14. juni 2006 #1 Skrevet 14. juni 2006 Jenta mi er 2 og et halvt, og mange spør om hun ikke snart skal slutte å sove på dagtid. Hun sover mellom en og to timer, prøver å ikke la henne sove for sent. Det hender det tar litt tid på kvelden før hun sovner, men sovner stort sett i løpet av en halvtimes tid. Til høsten skal hun begynne i barnehage, og da tenkte jeg kanskje det var greit å få en rutine på at hun slutter å sove på dagtid før hun begynner der. Når sluttet deres barn å sove på dagtid?
Angelheart Skrevet 15. juni 2006 #3 Skrevet 15. juni 2006 Mitt lille gull er 2,5 og sover fortsatt på dagen. Hvor lenge han sover varierer mellom 1 time og 2,5 timer. Det har vært et par dager i det siste som han ikke har sovet på dagen og da er han helt "ødelagt" innen middag, så jeg lar han sove litt, jeg. Tror man ofte vil merke dette på barna selv, om det er nødvendig med søvn på dagen eller ikke. I barnehagen til junior er det fortsatt 3-åringer som tar seg en dubb på dagen. Synes de er heldige, jeg
Gjest lilletroll Skrevet 15. juni 2006 #4 Skrevet 15. juni 2006 Snuppa sluttet når hun var 15 måneder.
Leanne Skrevet 15. juni 2006 #5 Skrevet 15. juni 2006 Barn har jo ulik aktivitetsnivå. Er barnet ditt veldig aktivt trenger hun kanskje å sove litt på dagen. Når hun begynner i barnehage vil jo etter all sansynlighet aktivitets nivået stige og søvnbehovet vil kanskje dukke opp. Er det vanskelig å legge barnet på dagtid? Hvis det sovner fort på dagen er vel det et tegn på at hun fortsatt trenger søvnen..
tuji Skrevet 15. juni 2006 #6 Skrevet 15. juni 2006 Jeg lurer på det samme, for i dag var datteren min mildt sagt vanskelig å legge. Hun blir to i august. De dagene hun er i barnehagen pleier hun å være veldig trøtt når hun skal sove, så det kommer vel litt an på aktivitetsnivået.
mari Skrevet 15. juni 2006 #7 Skrevet 15. juni 2006 Sønnen min sluttet da han akkuratt hadde blitt 2, da var det ikke vits å prøve lenger, mens datteren min blir 3 i oktober og hun sover på dagen og trenger fortsatt det. Sønnen min var nok mer aktiv enn det datteren min er, men noen trenger mer søvn enn andre, så det er totalt individuelt. De gangene hun ikke har sovet i barnehagen har hun funnet seg en krok et eller annet sted og sovnet. Jeg har derfor insistert på at hun skal sove i barnehagen og da vugger de henne i søvn!
Gjest Apple- ikke innlogget Skrevet 15. juni 2006 #8 Skrevet 15. juni 2006 Lilleeple var godt over 3 år da han sluttet. Da sov han gjerne 3 timer av gangen... og sov godt og lenge om natten. Jeg kjenner flere med barn på samme alder, og disse sluttet rundt 3-årsalderen, så da Lilleeple fortsatt sov på dagen da han var 3 år og 3 mndr, fant jeg ut at han må "tvinges" til å slutte, ellers vil han fortsatt sove på dagen når jeg han begynner på skolen Jeg syns du skal la barnet ditt styre dette selv, så får du heller se an hvis hun begynner å bli 4-5 år og fortsatt sover på dagen :kgblunk:
liv Skrevet 15. juni 2006 #9 Skrevet 15. juni 2006 De fleste i barnehagen jeg jobber i stopper å sove når de går fra småbarns avdelingen (0-3 år) og over til storebarna (3-6 år) i barnehage.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå