Gjest Gjest Skrevet 14. juni 2006 #1 Skrevet 14. juni 2006 Ja, som overskriften tilsier, jeg fikk skattefri utbetaling fra Aetat idag. Det jeg håper noen kan svare meg på, er om jeg har forstått det riktig at jeg vil få enda en skattefri utbetaling om 14 dager? Håper noen kan hjelpe en uvitende!
Gjest Trulselinemor Skrevet 14. juni 2006 #2 Skrevet 14. juni 2006 Ja, som overskriften tilsier, jeg fikk skattefri utbetaling fra Aetat idag. Det jeg håper noen kan svare meg på, er om jeg har forstått det riktig at jeg vil få enda en skattefri utbetaling om 14 dager? Håper noen kan hjelpe en uvitende! ← Jeg også fikk det. Forstod ikke helt det som stod i teksten. Det har aldri vært slik før, tror jeg.
momo Skrevet 14. juni 2006 #3 Skrevet 14. juni 2006 Håper jeg får det neste gang da, skal ha om 1 uke. Jeg fikk det ikke sist. Vet ikke om det er på en utbetaling til, husker jeg rett så er det ikke det.
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 14. juni 2006 #4 Skrevet 14. juni 2006 Gode nyheter, folkens! Av en eller annen grunn glemte jeg å lese på utbetalingslappen fra Aetat isted, men der stod det altså at man skal ha to 14-dagers perioder skattefritt i juni/juli! Ville bare dele det med dere andre som måtte lure på dette. Til informasjon,så gjelder dette bare dem som mottar attføring,ikke dagpenger.
Gjest Gjest Skrevet 15. juni 2006 #5 Skrevet 15. juni 2006 er det yrkesrettet attføring du mener eller den andre?
abelille Skrevet 15. juni 2006 #6 Skrevet 15. juni 2006 Dette er vel akkurat det samme som at feriepengene utbetales uten forskuddstrekk. Resten av året betales en høyere del slik at man ikke får forskuddstrekk på feriepenger og halvskatt i desember.
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 15. juni 2006 #7 Skrevet 15. juni 2006 Jeg har yrkesrettet attføring, ja.
Gjest Gjesta Skrevet 15. juni 2006 #8 Skrevet 15. juni 2006 (endret) Gode nyheter, folkens! Av en eller annen grunn glemte jeg å lese på utbetalingslappen fra Aetat isted, men der stod det altså at man skal ha to 14-dagers perioder skattefritt i juni/juli! Ville bare dele det med dere andre som måtte lure på dette. Til informasjon,så gjelder dette bare dem som mottar attføring,ikke dagpenger. ← Hvorfor skulle ikke dette gjelde dagpenger? Dagpengemottakerne fikk da en skattefri utbetaling i desember? Edit: Har jeg fortalt hvor inderlig jeg hater dette tastaturet? Endret 15. juni 2006 av Tispa
Gjest Gjest_trådstarter_* Skrevet 15. juni 2006 #9 Skrevet 15. juni 2006 Hvorfor det ikke gjelder dere som mottar dagpenger vet jeg ikke, men det står tydelig i meldingen jeg fikk fra dem at dagpengemottakere har vanlig forskuddstrekk. Mer enn det vet jeg dessverre ikke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå